Branş öğretmenin haftada 19 veya 20 saat Ek ders alacağına

Kodla Büyü
bravehard2010' Alıntı:
Ben meslek lisesinde(böte) çalışıyorum.Benm ek dersim şu şekilde:
20 saat ders
10 saat koordinatörlük
1 saat sınıf rehber öğretmenliği.
31 saat ediyor.15+15 den 15 saat ek ders geliyor.3 saat planlama 18 oldu sınıfta 2 sayılıyor 20 saat ek ders oluyor benm bu şekilde....
Koordinatörlük alıyorsan teknik öğretmen statüsündesindir. Maaş karşılığın 20 olmalı.
10 saat koord.
2 sat reh.
20 saat derse girdiğin için (koordinatörlük DDHP de kullanılmaz) 2 saat Planlama (DDHP),
14 saat ücret alman gerekir.

Yok eğer illaki 15 saat maaş karşılığı olacak dersen :
5 ekders,
20 saat derse girdiğin için (koordinatörlük DDHP de kullanılmaz) 2 Planlama (DDHP),
10 koordinatörlük, (normalde sadece atelye öğrt alır. maaş karşılığın 15 ise atelye öğretmeni değilsindir.)
2 saat rehberlik.
19 olur toplam. Koordinatörlük almaman lazım. Kalır 9.

xxxben' Alıntı:
arkadaşlar yukardaki yazılanları okudum ve benim 20 saat ekders almam gerektiği sonucuna vardım. Yarın müdür yardımcısıyla konuşacağım fakat son bir kez emin olmak için sormak istiyorum;

Anadolu lisesinde
31 saat ders + 1saat rehberlik = 32 saat dersim var.Haftalık 20 saat ekders yazılması gerekir değil mi?
31-15 = 16 ek ders. 1 saat dersin ücretini alamazsın. Sınır 15 tir.
2 saat rehberlik.
3 saat planlama.
15+3+2 = 20

ilginç ve olumlu bir cevap.
verdiğim kurslar için hazırlık planlama ödenmiyordu başvuru yapacağım bu konuyla ilgili..

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Hazırlık ve planlama görevi

MADDE 11- (1) Bu Kararın 10 uncu maddesinde sayılanlar hariç, müdür yetkili öğretmenler dâhil, her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere, haftada 3 saati geçmemek üzere Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda aylık ve ücret karşılığı fiilen okuttukları her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenir.

teknik öğretmen

21 saat hafta içi yüzyüze ders
10 saat hafta sonu kurs..

hazırlık planlama 3 saat olması gerekmez mi? benim durumumda olan var mı? alan var mı?

arkadaşlar bu durum bizimde başımızdaydı, eğitim müfettişlerine ve şube müdürümüze sorduk 20 saate kadar alabilir ilköğretim öğretmenleri dendi. zaten ekteki çizelgede açık bu durum. okulumuzda 31 saat + rehberlik dersine giren öğretmenlerimiz var 1 derse beleş giriyolar :mrgreen: yapacak bişi yok ama en fazla iki ay içerisinde yönetmeliği değiştirecekler zaten.

fmg66' Alıntı:
arkadaşlar bu durum bizimde başımızdaydı, eğitim müfettişlerine ve şube müdürümüze sorduk 20 saate kadar alabilir ilköğretim öğretmenleri dendi. zaten ekteki çizelgede açık bu durum. okulumuzda 31 saat + rehberlik dersine giren öğretmenlerimiz var 1 derse beleş giriyolar :mrgreen: yapacak bişi yok ama en fazla iki ay içerisinde yönetmeliği değiştirecekler zaten.

nereden biliyorsun yönetmeliğin değişeceğini?

memo41' Alıntı:
20de alıyor...yönetmelik açık
30 saat ders artı rehberlik
30-15=15
30=10a 1 den=3
rehberlik=2
15+3+2=20

:++:
Okullarda bir branşcının tam ek ders aldığını görmek mucize gibi olmaya başladığından insanlar 20 ek ders saatini görünce şaşırıyor. Arkadaşımın hesabı doğrudur. Rehberlik ve sosyal kulüplerden sadece birine de girseniz 2 ek ders alırsınız.

egunay' Alıntı:
bravehard2010' Alıntı:
Ben meslek lisesinde(böte) çalışıyorum.Benm ek dersim şu şekilde:
20 saat ders
10 saat koordinatörlük
1 saat sınıf rehber öğretmenliği.
31 saat ediyor.15+15 den 15 saat ek ders geliyor.3 saat planlama 18 oldu sınıfta 2 sayılıyor 20 saat ek ders oluyor benm bu şekilde....
Koordinatörlük alıyorsan teknik öğretmen statüsündesindir. Maaş karşılığın 20 olmalı.
10 saat koord.
2 sat reh.
20 saat derse girdiğin için (koordinatörlük DDHP de kullanılmaz) 2 saat Planlama (DDHP),
14 saat ücret alman gerekir.

Yok eğer illaki 15 saat maaş karşılığı olacak dersen :
5 ekders,
20 saat derse girdiğin için (koordinatörlük DDHP de kullanılmaz) 2 Planlama (DDHP),
10 koordinatörlük, (normalde sadece atelye öğrt alır. maaş karşılığın 15 ise atelye öğretmeni değilsindir.)
2 saat rehberlik.
19 olur toplam. Koordinatörlük almaman lazım. Kalır 9.
Hocam tam olarak bizde ne olduğumuzu bilmiyoruz...Tüm derslere giriyoruz ancak 15 saat maaş karşılığı alıyoruz.Bunun yanında koordinatörlükte alıyoruz vs...

hakansia' Alıntı:
Okulda ek dersleri Müdür beyle yaparken 2 Öğretmen arkadaşa haftada 19 saat ek der yazmıştır.İlçe Milli eğitimde ki sorumlu şube müdürü 15 yıldır görev yaptığını ve hiç bir branş öğretmenin 18 saat ten fazla ek ders alamayacağını söyledi. hem beni hemde müdür beyi fırçaladı. Öğretmen arkadaşlardan birine dilekçe yazmasını söyledim. Önce ilçeden sonra da ilden olumsuz cevap geldi. Sonra bakanlığa.bakanlıktan gelen cevap benim söylediğim gbiydi ve arkadaşlar haftada 19 saat ek ders ücretlerini geriye dönük dahil aldılar.BİLDİĞİN YOLDAN MÜCADELE EDECEKSİN...
Beyfendi zat-ı alileri 15 yıldır ekders yönetmeliğini okumamış... 20 saat bile alabilir.

Not: Valilik görevlendirmesiyle çalışıyorsanız, 18 saat standart alırsınız, BiTeFo yada vekaleten Müd yard, Müdürler bundan dolayı 18 saat alırlar..

sınıf rehberliği veya sosyal kulüplerden biri var bunların yanında da 30 saat fiili ders varsa 20 saat az evvel müfettiş açıkladı alırsınız dedi soranlara.ha fiili ders 29 ise 19 saat alırsınız dedi....

evet bende 3 sene once 19 saat almıştım... 20 de alınabilir..

30 saat fiili dersin varsa ve sınıf ve rehberliğin varsa(fiili derslerden ayrı olarak) 20 saat ek ders alırsın...

Arkadadaşlar 30 saat fiili derse giriyorum lisede, bir de kulüp var. Ben şimdi 20 saat ek ders alabilir miyim?

k.maraşta 1 yıl boyunca haftada 20 saat ekders aldım. haftada 30 saat dersim vardı. önce md yardımcısı da 18 den fazla alamayacağımı söyledi. önüne ekders yönetmeliğini açınca ikna oldu. öğretmen filen girdiği derslerin karşılığında 18 den fazla alamaz ama rehberlik ücreti ayrıca hesaplanır diyor yönetmelik.

Geri