Broşür Oluşturma

Kodla Büyü

eras63

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdi biz okula tek sayfalık a5 boyutlarında arkalı önlü başarılarımız şeklinde bir broşür veya el ilanı diyelim hazırlıyacağız.
şimdi ben önce a4 boyutunda oluşturdum fakat a5 boyurlarına sayfayı getirince sayfa bozuluyor. normalde sayfayı büyütünce bozulması gerekmez mi? çok irenç bir görüntü elde ettim küçülterek.nasıl yapılması gerekir ne yapmamı tavsiye edersiniz. Broşür oluştururken hangi programları kullanıyorsunuz?

Yazdırma ekranında Yazıcı özelliklerinden bir sayfaya 2 sayfa ayzdıracak şekilde ayarlarsanız (Çoklu Sayfa - Multiple Pages) bu da işinizi görebilir. Böylelikle Wordte A5e geçince olan bozulmayı yaşamazsınız. (Normal word sayfanız yine A4 ile ayarlı kalmaya devam edecek tabiiki.)

Meb hattında gfözükmüyor ama photoshop da olsa farketmez. Bi önceki mesajda yazdığım gibi yazıcı özelliklerinden multiple pagesi kullanabilirsiniz.

ya da her resmi tek tek jpeg haline getirdikten sonra resimleri seçip sağ tıklayıp yazdır derseniz Fotoğraf yazdırma Sihirbazında bir sayfada birden fazla resim olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İlerleyen seçeneklerinde o çıkıyor.

resim bu

Ekli dosyalar

• basarilar.jpg
    basarilar.jpg
    387.3 KB · Görüntüleme: 3,873
resmi yazdırırken a5 boyutuna getirdim öyle bi çirkin çıktı ki bozulduki o kadar da uğraştım bunu oluşturmak için..psd sini de gönderebilirim isterseniz e mailden.

Bence en alttaki DİĞER BRANŞLAR yazısı daha net. Diğer üstteki armaları da aynı netliğe geitmrneiz gerekir.

photoshopta katmanları birleştirdim ve kaydettim nasıl olduysa onlara müdahale edemiyorum.

arkadaşlar fotoşopta a4 ü a5 boyutlarında kaydediyorum publisher programını açıyorum ordan sayfa boyutu a5 diyorum resmi ekliyorum ama resim sayfayı bence tam kaplaması gerekirken ortada küçük duruyor..
bunun tam tersi de var excelde a5 boyutlarında hazırladığım dökümanı photoshopa a5 boyutlarındaki belgeye yapıştırıyorum bu sefer orda büyük duruyor sayfanın dışına taşıyor..ne biçim bi mantık anlayamadım..??

Geri