Brush Tool Photoshop yardım(maskeleme)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar photosohopta brush tool kısmında yuvarlak daire çıkıyordu. Böylece istediğimiz alanları seçiyorduk. Ben bu daireyi kaybettim. Malesef bulamıyorum. Maskeleme işlemini yapıyor ama yuvarlak daire çıkmıyor. Ne yapmam gerekli. Okuldaki phtoshp ta çalışıyorum. Ancak evdeki pc de tekrar getiremedim uzun zamandır.
Yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Not: turkuaz daireyi + imleci belirtmek için paintte çizdim. Amacım + işaretini göstermekti. Yoksa şekil cizebiliyorum :)

resim-1.jpg

Bu araçların altındaki küçük oklara tıkla.

Ekli dosyalar

• resim-1.png
    resim-1.png
    143.6 KB · Görüntüleme: 712
hasari' Alıntı:
hasari hocam amacım çizim yapmak değil. Maskeleme yapmak. Maskeleme işlemi için brush tool a ihtiyacım var. Maskeleme yaparken bir daire geliyor malum bu daireyi büyültüp küçültüyorsun tamam. İşte bu daire gelmiyor. İşlev var ancak daireyi göremediğim için zorlanıyorum.
Gösterdiğiniz yerlerden şekil çiziliyor. Ama benim amacım maskeleme yapmak.

Eğer özelleştirilmiş eklenti vs. yoksa ps porgramınızda, brush tool'u resetletin hocam.

sertokus' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hasari hocam amacım çizim yapmak değil. Maskeleme yapmak. Maskeleme işlemi için brush tool a ihtiyacım var. Maskeleme yaparken bir daire geliyor malum bu daireyi büyültüp küçültüyorsun tamam. İşte bu daire gelmiyor. İşlev var ancak daireyi göremediğim için zorlanıyorum.
Gösterdiğiniz yerlerden şekil çiziliyor. Ama benim amacım maskeleme yapmak.
Seçim aracı ile isteğin bir alanı seç ardından katmanlara gel maskeyi uygulamak istediğin katmanı seç ardından katmanın hemen altında bulunan vektörel maske ekle butonuna bas. Eğer örneğin daireyi de hareket etmek istersen maske uygulandıktan sonra o katmana bağlı zincir işaretine tıkla sonra daireyi ekranda istediğin şekilde kaydır.

Ekli dosyalar

• Başlıksız-2.png
    Başlıksız-2.png
    93.1 KB · Görüntüleme: 698
cronos23' Alıntı:
Eğer özelleştirilmiş eklenti vs. yoksa ps porgramınızda, brush tool'u resetletin hocam.
Brush tool da Eklentiler mevcut malesef. Afyon resulov eğitim eklentileri mevcut. Çok sayıda var. Bulut ağaç vb. Ama var sayılan Brush tool daire değil. +şeklinde çıkıyor.

Hasarı hocam oradaki turkuaz daireyi + işaretini göstermek için çizdim paintte. Asıl sorum brush tool ile ilgili. Sanırım yanlış anlaşılma oldu. Zaten maskeleme nasıl yapılır biliyorum hocam :) şekilleri ve daire çizmeyi de biliyorum. Benden kaynaklı özür dilerim

Çalisma yaptigin sayfanin genisligi ve yuksekligi cok fazla ise yani buyuk boyutlu ise fircanin oranlari kucukse bu durum olabiliyor.senin fircanin degeri 30 gorunuyor.150 200 yaptiginda da ayni durum var mi

Geri