BT Öğrt. Mutlaka Bilmeli: Adli Bilişim?

Kodla Büyü
bu alanda yüksek lisans yapmak istiyorum..uzaktan eğitimde olsa harika olur..bilginiz varmı bu konuda

AKADEMİA' Alıntı:
https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=adli+bili%C5%9Fim+y%C3%BCksek+lisans&qscrl=1

Birçok üniversitede var yüksek lisans. Bu forumda forencis hocamız vardı. (Nickini yanlış yazıyor olabilirim) bu konuda ayrıntılı bilgi verebilir.

var ama böte mezunu almıyor bir çoğu..ayrıcauzaktan eğitim işime gelirdi

Az önce uzaktan bilişim yüksek lisans programlarına baktım.Şu an en cazip bu gibi.1.dönem 4 ders, 2.dönem 3 ders, 3.dönem seminer ve tez.Ücret çok da pahalı değil.Ankara ve İstanbuldakiler 3bine kadar para istiyor.Burada adli bilişim dersleri de var.Tezli olduğu için mebde 44 hizmet puanı getirisi var.Önemlisi mühendislik doktora için önün AÇIK.Kaydolan arkadaşlar burada bizi bilgilendirebilir mi az sonra üniversiteye telefon açıp arayacağım dışardayım bilgi aldığımda akşam burada yazarım.

Hocam bu konu Adli Bilişime girer mi bilmiyorum ama;

Madrid'den bizim İçişleri bakanlığına oradan da bizim buradaki Emniyete bir yazı gelmiş, yazıda bir şirket ismi geçiyor (Bilinmedik bir şirket adı, internette araştırdım bulamadım) Bu şirketin artık şuçu neyse onu anlamadım ama şirket adresi olarak Kayseri'de sahte bir adres yazılmış (gerçekte öyle bir adres yok), posta kodu olarak benim bulunduğum yerin posta kodu yazılmış. Şimdi bizim Emniyetten cevap istemişler. Bu şirket kimin, işte bununla ilgili bize bilgi verin diye. Emniyette bana sordu, internet üzerinden bişeyler bulabilir miyiz diye. Yani bu şirket gerçekten bizim buradan da kurulmuş olabilir (yani internet üzerinden felan şirket kuruluyor mu bilmiyorum ama, gençlerin belki yaramazlıkları olabilir), veya tamamen uydurma da olabilir. Ama emniyet yetkilileri tabii tamamen araştırıp ona göre kesin cevap yazmak istiyorlar. Bu şirketi ve sorumlularını-yetkililerini bulabilir miyiz? (İsim yok, IP adresi yok, internet sitesi yok, facebook vs. adresi yok, sadece şirket adı ve sahte bir mektup adresi ile bizim buranın Posta kodu biliniyor)

Geri