BT kontrol programlarıyla ilgili

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar daha önce de benzer bi konu açmıştım fakat yanıt gelmedi. Konu çok önemli olduğu için yeniden yazmak istedim. Labımda 14 ibm marka 4 tane de toplama toplam 18 öğrenci bilgisayarı var. Öğrenci bilgisayarlarını kurarken bir ibm kurdum diğerlerine imajla dağıttım aynı şekilde 1 toplama kurdum diğerlerine imajla dağıttım. Bütün bilgisayarlara da netop 5 kurmuştum. Sorunsuz bağlanıyordum hepsine. Sonra öğretmen bilgisayarı sorun çıkarınca imajdan kurdum yeniden öğretmen bilgisayarını. Fakat öğretmen bilgisayarının imajını aldıktan sonra kurmuşum netopu. İmajı kurduktan sonra netopu yeniden kurdum fakat sadece toplama bilgisayarları gördü. Ibm bilgisayarların güvenlik duvarını kapattım, elle ip verdim vs.. ama düzelmedi. Programı kaldırıp yeniden kurdum ama nafile. Ağdaki bilgisayarlar birbirini görüyor fakat öğretmen bilgisayarı 14 ibm bilgisayarı görmüyor bir türlü. Neyse sonra netsupport kurayım dedim. Netsupport 8 i kurdum ibm bilgisayarları da gördü fakat sorunlu çalıştı. Bilgisayarlar dondu kaldırmadı. Netsupport 10.02 kurdum o da aynı sorunu çıkardı. Arkadaşlar labımda projeksiyon da yok. Eğer ben bi şekilde bu sorunu çözemezsem nasıl ders anlatırım bilmiyorum. Bu programları ben sadece kendi ekranımı öğrenci ekranına aktarmak için kullanıyorum. Bu özellik bile benim için yeterli yeterki bi şekilde sorun çözülsün. Problemim hakkında yardımlarınızı veya alternatif program tavsiyelerinizi bekliyorum.

Re: BT kontrol programlarıyla ilgili lütfen acil yardım!!

Lan visor diye bir program buldum. Yarın bi de bunu deniycem, bu programı hiç kullanan var mı?

hocam bendede aynı sorun var hatta biraz önce başlık açmıştım.Netop school 6.0 kurdum bende.Ne yazıkki öğrenci pcleri birbirini görüyor.Öğretmen pc si görmüyor.Hepsi aynı çalışma grubundalar.anlamadım bende neden ?

Valla hiç sormayın. Kaç gündür kafayı yiycem. Lan visor diye bi programdan umudum vardı. Tam sürümünü sadece bi yerde buldum. İçinden trojen fışkırdı. Önümüzdeki haftaki derste lazım olacak ne yapacağım bilmiyorum.

Aynı sorun bende de var netop 5 kurulu geçen yıl sorunsuz çalışıyordu öğretmen pcyi iamjdan kurup netopu yeniden kurunca öğrenci pclerini görmüyor... Çözümü nedir acaba bunun????

Hocam bende yaşamıştım bunu eski okulumda ağ ayarlarında TCP/IP dışında iletişim kurallarında IPX/SPX/NetBIOS seçeneğini kuruyorsun. Netopu kurarkende Bağlantıda TCP/IP değil bunu kullanmasını sağlıyorsun.

Arkadaşlar ben de bir ara netop kurdum laboratuara. Hepsini görüyor, istediğim şekilde bağlanabiliyorum. Buraya kadar her şey normal ama 5 yada 6 bağlanmadan sonra öğretmen bilgisayarının ekran kartı driver'ı göçüyor. Ben de bu sorunu çözemiyorum.

Bunun çözümünü bilen var mı?

ayancuklu' Alıntı:
hocam bendede aynı sorun var hatta biraz önce başlık açmıştım.Netop school 6.0 kurdum bende.Ne yazıkki öğrenci pcleri birbirini görüyor.Öğretmen pc si görmüyor.Hepsi aynı çalışma grubundalar.anlamadım bende neden ?
Hocam bana netop scholl 6 lazım linki paylaşırsanız sevinirim teşekkürler...

Geri