BT LAB NComputing L300 Kullananlar

Kodla Büyü
İyi Günler, okulda 25 adet ncomputing cihaz var Windows server 2012 i kurdum ağ bağlantısını yaptım. Ncomputing sitesinden driver indirdim kurdum açıldıktan kısa bir süre sonra lisans hatası verip kapanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Uzun süredir BT sınıfı atıl duruyor.

Bu server sistemlerinde windows server işletim sistemi yerine genelde windows'un professional sürümünü kurulup sunucu yazılımıyla terminalleri oluşturup kullanıyorlar. Bence sizde server işletim sistemi yerine windows 7 pro ya da windows 10 pro kurup o şekilde çalışınız. Bu sistemlerden verim alabilmek için çift işlemci, 64GB gibi yüksek bir ram kapsitesi ile beraber sağlam kablolanmış gigabit switch kullanmak gerekiyor.

Bu server sistemlerinde windows server işletim sistemi yerine genelde windows'un professional sürümünü kurulup sunucu yazılımıyla terminalleri oluşturup kullanıyorlar. Bence sizde server işletim sistemi yerine windows 7 pro ya da windows 10 pro kurup o şekilde çalışınız. Bu sistemlerden verim alabilmek için çift işlemci, 64GB gibi yüksek bir ram kapsitesi ile beraber sağlam kablolanmış gigabit switch kullanm
Aslında kurulum tamamladı bir gün çalıştı ama şu anda lisans mesajı geliyor ve cihazlar kapanıyor. İşletim sistemini dediğiniz gibi degistirirsem sorun çözülür mü

Bu server sistemlerinde windows server işletim sistemi yerine genelde windows'un professional sürümünü kurulup sunucu yazılımıyla terminalleri oluşturup kullanıyorlar. Bence sizde server işletim sistemi yerine windows 7 pro ya da windows 10 pro kurup o şekilde çalışınız. Bu sistemlerden verim alabilmek için çift işlemci, 64GB gibi yüksek bir ram kapsitesi ile beraber sağlam kablolanmış gigabit switch kullanmak gerekiyor.
Hocam bu dedikleriniz dogru ama lisans sorunu için çözüm değil. Lisans sorunu denen şey cihazın lisansı ile ilgili. Bu sorunu biz de çözemedik

Server işletim sistemlerinde bildiğim kadarıyla her terminal için lisanslama yapılması gerekiyor. Öbür türlü pro versiyonlu bir windows kurulunca tek lisans ile etkinleştirme yapılıyor. Çok ucuza satılan dijital bir lisansla kolaylıkla lisanslanabilir.

Ncomputing pişmanlıktır net. 2 atolyemizde vardı 6 sene kullandık server 2019 kuralım dedik aktivasyon için firma dolar üzerinden yıllık para istedi server çökerse ilk bi kaç sene desdek var ama sınrasında pişmn olursunuz demedi demeyin

Su an firma her l300 lisanslanması için 17 dolar gibi bi ücret istiyor ve bu ücret yıllık odenmesi gereken bir ücret bizede alırken okulsunuz hocam her konuda desdek veririz dendi ama şimdi tüm terminaller çöp

Server işletim sistemlerinde bildiğim kadarıyla her terminal için lisanslama yapılması gerekiyor. Öbür türlü pro versiyonlu bir windows kurulunca tek lisans ile etkinleştirme yapılıyor. Çok ucuza satılan dijital bir lisansla kolaylıkla lisanslanabilir.
Hocam buradaki lisans Windows server lisansı değil. Ncomputing sisteminin lisansı. O yüzden çözüm windows versiyonu ile ilgili değil

Bizim okulda da ncomputing L300 30 makineli sistem var. Ve Lisans sorunu bizde de mevcuttu. Yapacak başka bir çözüm bulamadığım için ncomputing.com sitesinden her makine için 12 dolar vererek 1 yıllık lisans satın aldım. 23 lisans satın aldım sistem 5 tane hediye tanımladı. toplam 28 makineyi şimdilik kullanıyorum. Ama biran önce kurtulmak için hertürlü yolu deniyorum.

Bizim okulda da ncomputing L300 30 makineli sistem var. Ve Lisans sorunu bizde de mevcuttu. Yapacak başka bir çözüm bulamadığım için ncomputing.com sitesinden her makine için 12 dolar vererek 1 yıllık lisans satın aldım. 23 lisans satın aldım sistem 5 tane hediye tanımladı. toplam 28 makineyi şimdilik kullanıyorum. Ama biran önce kurtulmak için hertürlü yolu deniyorum.
Cevabınız için teşekkürler Hocam, bizden önceki okul bu sistemi almış. Şu anda okululumuz bu bütçeyi ödeyemez. iki yıl kullandık Driver in belli bir süresi vardı süre bittiginde format atarak tekrar kuruyorduk. Şu an bir çözüm bulamadık.

Bizim okulumuzda PCI kart olarak çalışan NComputing X550 serisi var. Firma desteği kestiği için yeni işletim sistemi kurunca lisanslama yapamadık. Yaptığım araştırmalar sonucunda bir yöntem buldum ve şimdi sorunsuz kullanabiliyoruz. Aşağıdaki linkte gerekli açıklama ve dosyalar mevcuttur. Elinde X550 kartlı sistem olanlar kullanabilirler.

https://drive.google.com/drive/folders/12-g1AZQBLpbQehHoxnHNPvmkgGufedga?usp=sharing

Bizim okulumuzda PCI kart olarak çalışan NComputing X550 serisi var. Firma desteği kestiği için yeni işletim sistemi kurunca lisanslama yapamadık. Yaptığım araştırmalar sonucunda bir yöntem buldum ve şimdi sorunsuz kullanabiliyoruz. Aşağıdaki linkte gerekli açıklama ve dosyalar mevcuttur. Elinde X550 kartlı sistem olanlar kullanabilirler.

https://drive.google.com/drive/folders/12-g1AZQBLpbQehHoxnHNPvmkgGufedga?usp=sharing
Hocam bu yöntemi L300 ler içinde kullanılamaz mi? Bizde en son Vspace 6 sürümünü kurduk. Bir daha olmadı. L300 ler için Ncomputing Monitör programı var mı?

Hocam bu yöntemi L300 ler içinde kullanılamaz mi? Bizde en son Vspace 6 sürümünü kurduk. Bir daha olmadı. L300 ler için Ncomputing Monitör programı var mı?
Hocam L300'e uyar mı, bilemiyorum.
İsterseniz denemek için vspace server 6.6.9.1 sürümünü indirip benim paylaştığım NComputing Monitor ile deneyin. Belki olur.
Ayrıca eğer internet kullanmanız gerekmiyorsa, yeni kurulmuş bir windows üzerine vspace server kurup aktivasyon işlemine gerek kalmadan kullanılabildiğini hatırlıyorum. Ama bu bilginin geçerliliğinin teyid edilmesi gerekiyor.

Hocam L300'e uyar mı, bilemiyorum.
İsterseniz denemek için vspace server 6.6.9.1 sürümünü indirip benim paylaştığım NComputing Monitor ile deneyin. Belki olur.
Ayrıca eğer internet kullanmanız gerekmiyorsa, yeni kurulmuş bir windows üzerine vspace server kurup aktivasyon işlemine gerek kalmadan kullanılabildiğini hatırlıyorum. Ama bu bilginin geçerliliğinin teyid edilmesi gerekiyor.
Çok Teşekkürler hocam, Bu şekilde deniyeyim

Geri