BT Ögretmenleri Gazete İlanı

Kodla Büyü

ras

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, görüyorum ki Bilişim teknolojileri öğretmenliğinin sıkıntıları çok ve bir de formatörlük gibi ciddi bir sıkıntı var. Benim bir önerim var bu da geçenlerde Tus sınavı hakkında sıkıntılar yaşayan doktorların Cumhurbaşkanlığına gazeteye ilan verilmişti ve bu ilan tv de haber konusu olmuştu.Bizlerde Bilişm Teknolojileri Öğretmenlerinin sıkıntılarını dikkate alınmadığını görüyoruz ve bu nedenle bu konuda bizlerde tirajı yüksek bir gazeteye ilan veremezmiyiz. Bu en azından türkiye de gündem oluşturabilir. Herkese anlatılabilir, ulaşabilir. Fikirleriniz nedir?

Ekli dosyalar

• gazeteilan.png
    gazeteilan.png
    8.6 KB · Görüntüleme: 1,638
Re: Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri için Gazeteye İLAN!

5 tane bilişimciyi bir araya getiremezken toplucu ilan :?:

Deneme-yanılma yöntemini kullanabilirsiniz hocam...

İlan verememen için bir engel olduğunu düşünmüyorum...

Hangi gazeteye ve hangi gün ilan veriyorsun...

SogukSabah' Alıntı:
5 tane bilişimciyi bir araya getiremezken toplucu ilan :?:

Cebit toplantısına katılanların sayısı 4 tü sanırım. Ama sanki önünde 2 basamak daha vardı. :idea:

Hocam bilişimciler de tükenmişlik sendromu görüyorum ben hepimiz ataması iyi diye çok yüksek puanlarla seçtik bu bölümü sonra da malum zaten yine şükür biz şanslılardanız diye düşünüyorum..Bide sözleşmeli arkadaşlar maaş karşılığı tamirciyken okulda kim düşünür bunları ...

Böyle bir ilan için nasıl bir yol izlenir pek bir bilgim yok ama araştırılabilir. Bunun tam sayfa olarak verilmesi büyük bir maliyet gerektirir sanırım... Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Hocam bildiğim kadarıyla kelime başına hesaplanıyor tutar tabii yazının büyüklüğüyle de doğru orantılı bu...

ras' Alıntı:
Böyle bir ilan için nasıl bir yol izlenir pek bir bilgim yok ama araştırılabilir. Bunun tam sayfa olarak verilmesi büyük bir maliyet gerektirir sanırım... Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

GOOGLE . Anahtar kelime: gazete tam sayfa ilan :wink:

ne gazeteye ilanı yok bilborda reklam yaptırın..nerde bu sendikacılar mahkemeciler? eşitlik ilkesine aykırılıktan şu formatörlüğün yürütmeyi durdurmasını isteseler.

sürekli çevrimiçi üyeler olarak 5-10 TL para versek dünyanın parası eder. konu sabitlensin. site yönetiminin hesabına yatıralım. paramız belli bir limite ulaşınca reklamı verelim.

Bu konuda bilişim teknolojileri konusunda belki de en rahat kişi benim...okulum merkezi ve çok rahatım formatörüm ama karışanım vs. yok işimi yapıyorum çıkış saatleri de esnek...Ama bu kadar emek harcayıp bu şekilde şikayet edenler nerde şu anda bilmiyorum...Sözleşmeli olanlar formatör olup sıkıntı çekenler nerde? Sadece konuya bakıp geçiyorsunuz...en azından olmaz hocam bu diyebilir veya ok ise o yönde bir teşvikte bulunabilirsiniz...

ras' Alıntı:
Bu konuda bilişim teknolojileri konusunda belki de en rahat kişi benim...okulum merkezi ve çok rahatım formatörüm ama karışanım vs. yok işimi yapıyorum çıkış saatleri de esnek...Ama bu kadar emek harcayıp bu şekilde şikayet edenler nerde şu anda bilmiyorum...Sözleşmeli olanlar formatör olup sıkıntı çekenler nerde? Sadece konuya bakıp geçiyorsunuz...en azından olmaz hocam bu diyebilir veya ok ise o yönde bir teşvikte bulunabilirsiniz...

sayın Hocam, iyi güzel diyorsunuz. aslında benim durumum da sizinkiyle aynı.
Fakat:

Başkalarını kışkırtmaya çalışmak( kendi önerine destek verip-vermemeye zorlamak), ve diğer öğretmenleri şikayet etme veya eleştirme huyundan lütfen vaçgeçelim.

burada hayata geçmemiş veya hayata geçmesi diğer üyelere tamamen bağlı fikirlerin paylaşılmasından yana değilim.
Özel mesajlarla belli kişilerle iletişim kurmanız daha sağlıklı olur... örneğin sözünü ettiğin sözleşmeli öğretmenlerle...

Arkadaşın önerisi güzel,burada sürekli online olan ve siteyi takip eden kişilerden veya bu yönde yardımda bulunmak isteyenler, bu ortamda herkesin tanıdığı site yöneticisi olabilir...Bu site hesabına para yatırılabilir ve oluşan bu parayla da hürrüyet milliyet vatan vs gibi bir gazeteye tam sayfa ilan verilebilir...

Maddi Manevi Desteğe Hazırım :+1:

bende varım arkadaşlar. yapalım şunu artık. BİLİŞMDE GELECEK VAR hareketinin yapanlar varsa sesiimizi duyuyorlarsa onlar bu işi üstlensin para bizde gerekirse tüm bt öğretmenlerinide örgütleyelim

Maddi anlamda sıkıntı olmaz herkesin kendine düşen sorumluluğu yapacağına eminim, burada güvenilir bir ortamın yaratılması ve en azından örgütlenerek yapılması gerekir. Gazetede ilan çıktığında en azından bu sitenin üstlenmesi gerekir ve bu haberin ilgi çekmesi durumunda tv vs. gibi bir haber durumunda konuşacak, bu durumu ifade edecek birilerine ihtiyaç var! BİLİŞiMDE GELECEK VAR ekibi bu konuyu siteye taşıyabilirler ve oradan yürütülebilir. maddi destek için site yöneticisi hesabına para yatırılabilir ve ilan kısmına ne yazılacağı netleştirilerek ilan verilebilir.

faruk8542' Alıntı:
ne gazeteye ilanı yok bilborda reklam yaptırın..nerde bu sendikacılar mahkemeciler? eşitlik ilkesine aykırılıktan şu formatörlüğün yürütmeyi durdurmasını isteseler.

hocam senin istediğin referandumdan önce idi. Şimdi sendikalar senin adına hiçbirşey YAPAMAZ. Bu da referandum da "evet" veya "yetmez ama Evet" diyen arkadaşlarımızın bizlere takmış olduğu küçük kurdelelerden biri.

Öğretmen para verecek, başkasının hesabına para yatıracak, güldürmeyin arkadaşlar :puhaha:

Gerçek Dünyaya dönün siz hangi dünyada yaşıyorsunuz...

arkadaşlar gerçekten çok güzel bir fikir ben şahsen parasal olarak katkı vermeye hazırım. trajı yüksek bir gazetede tam sayfa ilan verebiliriz. tutarıda bölüşebiliriz

walla maddi olarak ne gerekiyorsa ben yapmaya hazırım.

Arkadaşlar böyle bir iş için burada yüzlerce binlerce kişi girip çıkıyo siteye, bir günlük harçlığını vermemzlik etmez sanırım..her gün farkında olmadan bir sürü gereksiz harcama yapıyoruz... Para yatırılacak kişi bilinen ve tanınan bir kişi olmalı güven açısında bu da belirlenir..Yani 100 kişi 20 lira verse bile 2000 tl eder 20 liranın değeri nedir ki? Böyle bişey yapılacak ve para hesabı yapılacak bence cimrilik ve elini taşın altına koymamk demektir bu. Kimseyi de zorla dahil etmez zorunda değiliz. Gönül işi bu kazanırsak hepimiz kazanırız. Aman yaparlar boşver demekle olmuyor her gün çekilen sıkıntıları düşündüğünüz zaman bu çok zor bir iş değil! yapılabilir ve bence çok etkili olur!

Güzel olacağını düşünüyorum bende.Başka türlü kendimiz anlatmak zor oalcak artık.Denenebilir ve geçerli bir yöntem.

evet bende güzel bir fikir olduğunu düşünmekteyim...

Ancak bu 10--20 öğretmenle olacak iş değil...

Büyük bir mutabakat olmalı burada ki masraflar bölüşülebilsin...

Gördüğüm kadarıyla millet onlar yapsında bende yiyeyim mantığında...

Cebinde akrep var milletin...

Aliosman_eser' Alıntı:
evet bende güzel bir fikir olduğunu düşünmekteyim...

Ancak bu 10--20 öğretmenle olacak iş değil...

Büyük bir mutabakat olmalı burada ki masraflar bölüşülebilsin...

Gördüğüm kadarıyla millet onlar yapsında bende yiyeyim mantığında...

Cebinde akrep var milletin...
:+1:
Hocam bir fiyat alın bakalım ne kadar istiyor gazeteler.
Bana göre Milliyet Gazetesi ya da Sabah Gazetesi ilan için
Diğer çok satan gazetelere göre daha az ideolojik gibi :)
idealdir.

Bencede bir ilan verelim hatta metin olarak "Teknoloji çağında bilgisayar dersinin azaltan hattan kaldıran, tüm yetkililere teşekkürü bir borç biliriz." :idea:

bence, bir gün değil bir kaç gün ilan verelim ama önce maliyet hesabı yapılsın ona göre para gönderelim.

Ciddi yapılacak çalışmalarda her zaman maddi manevi destek veririm.

Saçka sapan konulara sayfalar dolusu yazı yazanlar geleceğimizi ilgilendiren böyle mühim meselelerde nedense suskun kalmıyı tercih ediyorlar....

Bunun için işte kimse bilgisayar öğretmenlerine güvenipte iş yapmaya kalkmıyor..

Bknz. İstanbul MEM önünde eylem.....

Geri