BT ÖĞRT' TEKNOLOJİK MÜDÜR YRD. OLMASI İÇİN MEB'E BAŞ

Kodla Büyü

sefatetik

Süper Üye
Süper Üye
BT ÖĞRETMENLERİNİN TEKNOLOJİK MÜDÜR YARD. OLMASI İÇİN MEB BAŞVURU YAPTIK ARKADAŞLAR AYRINTILARI SİTEMİZDE
BULABİLİRSİNİZ "www.egitimsozsen.org"

Sendikamız MEB 'te yapılan değişiklikler ve yeni gelişmeler doğrultusunda Okullarımızda Teknolojik Müdür Yardımcılığı ihtiyacının doğabileceği kanısına varılarrak okullarımızda okullarımızda Teknolojik Müdür Yardımcılığı kadrosunun açılması istemiştir. Özellikle Fatih Projesi Kapsamında bu ihtiyaç dahada ön plana çıkacağı aşikardır. Bu nedenle şuan okullarımızda Mevcut Çalışan Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin Teknolojik Müdür Yardımcısı olarak atanmaları için başvuruda bulunmuştur

sefatetik' Alıntı:
Sendikamız MEB 'te yapılan değişiklikler ve yeni gelişmeler doğrultusunda Okullarımızda Teknolojik Müdür Yardımcılığı ihtiyacının doğabileceği kanısına varılarrak okullarımızda okullarımızda Teknolojik Müdür Yardımcılığı kadrosunun açılması istemiştir. Özellikle Fatih Projesi Kapsamında bu ihtiyaç dahada ön plana çıkacağı aşikardır. Bu nedenle şuan okullarımızda Mevcut Çalışan Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin Teknolojik Müdür Yardımcısı olarak atanmaları için başvuruda bulunmuştur

Emeğiniz için teşekkürler ancak kafama şu soru takılıyor bu sistem oturunca yine bize yol mu gözükecek?

Teknolojik müdür yardımcısı bence formatör öğretmenin isminin cilalanmış hali. Durum formatör öğretmenden farklı olmayacak. Şahsen teknolojik müdür yardımcı olmak istemem. Eğer olacaksa da isteyen başvuruda bulunsun. Nasıl ki diğer öğretmenler kendi isteğiyle müdür ya da yardımcısı oluyorlarsa öyle olmalı.

marbled' Alıntı:
Teknolojik müdür yardımcısı bence formatör öğretmenin isminin cilalanmış hali. Durum formatör öğretmenden farklı olmayacak. Şahsen teknolojik müdür yardımcı olmak istemem. Eğer olacaksa da isteyen başvuruda bulunsun. Nasıl ki diğer öğretmenler kendi isteğiyle müdür ya da yardımcısı oluyorlarsa öyle olmalı.
:+1:

skipper_forum' Alıntı:
marbled' Alıntı:

Emekleriniz için teşekkürler hocam.
Biraz sakıncalı bir isteğe benziyor. Adı müdür yardımcılığı da olsa formatörlükteki görevlerin daha da genişletilmiş hali olur. Maaş, ek ders, TEFBİS, ders programı , ders dağıtımı ... gibi işleri diğer müdür yardımcıları yapıyor gerektiğinde BT öğretmeninden yardım alıyorlar. Teknolojik Mdr. Yardımcılığı gibi bir kadro gelirse formatörlüğe ilave bu işler direk BT öğretmeninin üstüne kalır. İdari nöbet de verebilirler.

Herkes kafasına göre ohh güzel.
Diğer sendikalarda istekleri (dersi, rehber kadrosunu, branş değişimini) aralarında paylaşsınlar herkes farklı birşey sunsun birinden biri tutar nasılsa değil mi?

bu benim şahsi düşüncem: böyle bir şey olma ihtimalini çok düşük görüyorum. böyle bir kadro bize tahsis etmezler . bizim branşımızın çözüm yolu ders saat sayımızın artmasıdır. yada norm yönetmeliğinde değişiklik yapılmasıdır. ben 2004 de göreve başladım 2006 dan bu yana bu tür şeyler hep gündemde. olan bir şey yok arkadaşlar. durum bu. bunları moralinizi bozmak için yada umutsuzluk vermek için söylemiyorum gerçek bu. en büyük problemlerden biride bilişim teknolojileri öğretmenleri arasında tek ses yok. formatörlük çoğunun işine geliyor. hepimiz sorunun çözümü adına tek ses olmalıyız.

Teknolojik md yardımcısı nedir yahu? Cihazdan bahseder gibi. Teknolojiden sorumlu deseniz neyse. Teknolojik kelimesi böyle kullanılır mı ? , komik olmuş. Teknolojik :puhaha: Ayrıca bu cüret nedir? ben md yardımcısı olacak olsam sınava girip olurdum zaten.

Evet birşeyler yapmayı düşünüyorsunuz güzel de, ne yapmayı istediğinizden de emin olmak gerekir veya birşeyi isterken branştaki diğer kişilerin de aynı şeyi istediğinden.
Biz zorunlu herşeye karşıyız diye bas bas bağırıyoruz ama siz bütün formatör öğretmenler Tek. Müdür Yardımcısı olsun diye başvuruda bulunuyorsunuz.
Müdür Yardımcısı olmak istesem sınavına girerdim. Ne alaka?

bence bu bizim iş yükümüzü artırmaktan başka bir işe yaramaz. en azından şimdi müdür müdür yardımcısının tefbis, ek ders vb işlerini işimiz değil deyip yapmıyoruz. adımız müdür yardımcısı olursa her iş bilgisayardan yapıldığından tüm işler bize kalır resmi yazıları bize bize yazdırırlar uğraş dur ondan sonra bence bu iyi olmamamış :-1:

hem biz öğretmeniz ben dersimi geri istiyorum öğretmenlik yapmak istiyorum. Tamirci olacak olsam 4 yıl okumaz meslek lisesi bitince bir kredi çeker dükkan açardım

ben de müdür yardımcısı olmak istemiyorum zaten istesem sınava girerim neden isteğim dışında müdür yardımcısı olayım. herhangi bir seçenek sunulmadan 8-5 yaz kış çalışmak istemiyorum. ben öğretmenim3te evime gitmek yazın tatilimi yapmak istiyorum

Teknolojik müdür yardımcısı ifadesi başvururken de kullanıldıysa zaten kale almaz adamlar, bir kere mdr yardımcısının nasıl atanacağı vs. şartları belli, kaç senedir norma çözüm bulmayanlar onca tepkiyi göğüsleyip böyle bir düzenleme mi yapar..

bt öğretmenlerinin tek sloganı norm sorununa çözüm bulun olmalıdır. Nasıl çözüm bulacaklarına kendileri karar versin, nasılsa biz aramızda anlaşamıyoruz.. Tek çözüm, ortak çözüm diye başlayan cümleler sıktı artık.

marbled' Alıntı:

:alkis: :alkis: :+1: :+1:

buyur burdan yak
herkes kafasına eseni istiyor.
kolunuzdan tutan mı var? müdür yardımcılığı sınavı yapıldı
isteyen girip müdür yardımcısı olsun diye
ondan sonra sen başına istersen teknoloji ekle istersen amele
ne büyük saçmalık
Zizu_' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
marbled' Alıntı:

Müdür Yardımcılığı değil tek çözüm BT Rehber Öğretmenliğidir

norm sorunumuzu çözecek her türlü uygulamayı (teknoloji müdür yardımcılığı, bt rehber öğretmenliği) destekliyorum.

Belki iyi niyetle birşeyler yapmaya çalışıyor "sefatetik" ama kusura bakmasın da böyle iş mi olur ya? Bir sor arkadaşım böyle birşey isteyen var mı? anket mi hazırladın, görüş mü aldın yoksa kafana göre mi takılıyorsun?
Böyle birşeyin olacağını ben de sanmıyorum ama birşey yaparken lütfen daha dikkatli olalım...

Bizim tek problemimizi norm problemi değil. Problemlerimiz arasında norm en az kafaya taktıklarımdan biri. Sonuç olarak dersim yoksa beni atamaz, dersin yok maaşını vermiyorum diyemez. Sıkıntı yaşarım, belki okul okul dolaşırım ama şu zorunlu formatörlük olayından kat kat iyidir. Ben diğer öğretmenlerden farklı muamele görmek istemiyorum. Ben de diğer öğretmenlerin çalışma saatlerinde çalışmak, yazın tatil yapmak istiyorum. Okulumuz şu an ikili öğretim, seneye tam güne geçiyoruz. Öğretmenlerin halini görseniz hepsi isyanda. Neden 9-15 çok fazlaymıs. Ne yaparız biz, kara kara düşünüyorlar. Algılama ne kadar farklı onlar 9-15 isyanda biz olsa diye şükrediyoruz. Bu da bize yapılan baskıyı gösteriyor.

Sefa hocam eylemlerle ilgili girişimlerinizden dolayı tanıyorum, iyi niyetle ve çaba sarfederek birşeyler yapmaya çalışmıssınız, siz belki böyle birşeyi istiyorsunuz ancak bunu kimse istemiyor. Bu çözüm zaten var. Müdür yardımcısı olma sansımız zaten var ve bence herkez de bu sınavı kazanabilecek kapasitede. Böyle bir istek de bulunmak bindiğimiz dalı kesmek gibi birşey.

Durun celallenmeyin hemen yine sefatetik nöbeti, geçer birazdan :mrgreen: yahu şu adamın sendikasına bir üye olmadınız gitti napsın hocam da reklam için olmadık şeyleri deniyor :D

İdareciliğin yada müdür yardımcılığın canı cehenneme, sınavına bile girmiyorum olmamak için. Bu vakitten sonra derslerde geri gelmeyecek nasılsa tek bastırılacak noktanın bilişim rehber öğretmenliği, saatleri belli yapacağı işler belli olan formatörlük gibi ucu açık olmayan sabit olarak belirlenen bir iş olmasıdır.

Başvuru yaptık yaaa hemede yaparlar :D Yarın Müdür Yrd. Kadronuz gelir Değil mi ?
Şu MEB Kapısından bir gün sizde girseydiniz görürdünüz işlerin nasıl yürüdürğünü
Benim bu teklifteki amacım BT ÖĞRETMENLERİNİ GÜNDEM DE TUTMAK fazla olduğumuzu
buna birçare bulunması gerektiğini dile getirmek " MİLLETİN SINAVLA GİRİP OLDUĞU BİR KADROYU BELEŞTEN ALACAĞIZ ÖYLEMİ "
yok öyle beş köfte önce 3. kuruş harcıyacaksın... Böyle bir şey yapıldığında tabiki bir kıstası olacak hepinizi bir anda bu kadroya almayacaklar
isteyen öğretmen olarak devam eder. Burdaki amaç NORM FAZLASI BT ÖĞRETMENLERİNE alternatifler bulmaktır.
Bir kaç zavalıda diyor ki amacı sendika reklamı yapmak sendikamızı duyan duydu kardeşim.

Geri