!!Bt Rehber öğretmenin başka bir okuldan ders verilmesi

Kodla Büyü

zülfikar123

Site Gezgini
Ben BT Rehber Öğretmen olarak kendi okuluma görevlendirildim. Toplam 10 saat BT dersim var ama beni isteğim dışında başka bir okulda 14 saat daha Bt dersi verdiler. Böyle bir görevlendirme mevzuata aykırı değil mi?

Evet hocam aykırı, kendi okulunda derse girer kalan saatlerde btr görevini yapar diyor yazıda.

BT Rehberliği Tereddüt Edilen Hususlar MEB yazısı

Ekli dosyalar

• 08024401_07043407_bt_rehberligi_tereddt_edilen_hususlar.rar
    102.2 KB · Görüntüleme: 26
Hocam Tereddüt Edilen Hususlar'a ve okulunuza gönderilen görevlendirme yazısına ek olarak konulan "Çalışma Esasları" yazan yazıya bakın. Net bir şekilde; Nöbet dahil olmak üzere hiçbir görev alamayacağınız yazıyor. Ayrıca da Kendi okulundaki BT dersini yerine getirdikten sonra kalan zamanın tamamını BTR olarak geçirecektir diyor. Bu iki maddenin altını çizip dilekçe yazın, işlem tamamdır.

Hocam okulun Fatih projesinde değilse,nasılsa okulda yapacak bir yok mantığıyla başka okula görevlendiriyorlar ama tabiki de bu aykırı yasal olmayan bir durum. Ama bugün bana yarın sana mantığıyla bakılınca ki illaki idari yöneticilere işimizin düşeceği için fazla ses çıkarmıyoruz çoğu zaman. tamamen iyi niyet bizimkisi. Bence çok da bulandırmamak lazım çünkü iki gün sonra bir iş için boynumuzu bükerek odaya girme ihtimalimizde var. Acı ama gerçekler böyle ülkemizde

Geri