BT REHBER ÖĞRETMEN EGZERSİZ MAHKEME KARARI...!!!

Kodla Büyü

koraycus

Üye
Evet arkadaşlar satranç egzersizi açmak istedim. Meb hayır dedi. Konuyu idari mahkemeye taşıdım ve mahkeme beni haksız buldu yani açamıyormuşuz. Mahkemenin kararı şu meşhur nöbet görevi dahil görev verilemez maddesi. Ayrıca mesai saatim dışında planlamış olmama rağmen ders saatlerini kapsaması nedeniyle ek ders yönetmeliğinin şu 16. maddesine göre ek ders ödenemeyeceği yönünde.... :(

Ekli dosyalar

• 10 (Karar 3).jpg
    10 (Karar 3).jpg
    244.9 KB · Görüntüleme: 3,741
Ben burda şunu sormak istiyorum arkadaşlar satranç antrenörü olarak mesai saatlerimin dışına planladığım egzersiz çalışmam bir görev midir? Ya da görevin tanımı nedir? Ayrıca ikili eğitim veren okulumda sabahçı devrede görevlendirildiğim Bt Rehberliği görevinde sabahçı devrede eğitim görmekte olan öğrencilerimle öğleden sonra 2 de planladığım çalışma nasıl ders saatlerini kapsamış oluyor. Lütfen biri aydınlatsın beni...

okul çıkışlarında aynı egzersiz gibi halk eğitim merkezinden okullar hayat olsun projesi kapsamında okulda bt sınıfında web tasarım kursu vb. açmamızda halk eğitim merkezleri sorun çıkartır mi yoksa destekler mi..

okuluna göre değişir mesela ben orta okuldayım ve 13:00 da bitiyor okul ... Daha sonra açabiliyoruz

gidip halk eğitimden açsanıza arkadaş ben sürekli halk eğitimden açıyorum hem 10 saate kadar ek ders alabiliyorsun egzersizle neden uğraşıyorsunuz ki

fantasio' Alıntı:
gidip halk eğitimden açsanıza arkadaş ben sürekli halk eğitimden açıyorum hem 10 saate kadar ek ders alabiliyorsun egzersizle neden uğraşıyorsunuz ki

Hocam onu da tanıdığı varsa önce ona veriyolar. Kimse yoksa isteyen, bir sen varsan istekli, halk eğitimdeki abilerin canı isterse, yıldızlar güneş ve ay doğru konumdalarsa açarsın. Egzersiz yapamamamız da böyle. Yukarıda görün işte yüce adalet sistemimizin kararı ne derece adil yaklaşık 500 kişi görmüş topiği. Bir kişide arkadaşım şurada haksızsın dememiş. Haksız olduğumu bir anlasam çok mutlu olacam...

karinca_52' Alıntı:
okuluna göre değişir mesela ben orta okuldayım ve 13:00 da bitiyor okul ... Daha sonra açabiliyoruz

Sevgili hocam bahsi geçen egzersiz çalışmasını yapmak istediğim tarihte bende orta okulda görevliydim ve mesaim 12:30 da bitiyordu. Ama kararda saat 2 den sonra yapacağım egzersiz için ders saatlerini kapsaması nedeniyle diyor... :eek:

Bu karar ders saatlerinde olduğu için mi verilmiyor yoksa 5 ten sonra açılsa bile mi alamıyoruz tam anlayamadım

işlerine gelince nöbet vermeye çalışıyorlar ama. demek ki nöbet görevini mahkemeye taşısak tutmaz kararı mı çıkacak o zaman.

Davaya bakanlarin mesai saatinden haberi var mi. Belleticilik yapabiliyorken halk eğitimde kurs verebiliyorken egzersiz acamamak (mesai dişi) çok sacma

koraycus' Alıntı:
fantasio' Alıntı:

Hocam onu da tanıdığı varsa önce ona veriyolar. Kimse yoksa isteyen, bir sen varsan istekli, halk eğitimdeki abilerin canı isterse, yıldızlar güneş ve ay doğru konumdalarsa açarsın. Egzersiz yapamamamız da böyle. Yukarıda görün işte yüce adalet sistemimizin kararı ne derece adil yaklaşık 500 kişi görmüş topiği. Bir kişide arkadaşım şurada haksızsın dememiş. Haksız olduğumu bir anlasam çok mutlu olacam...

Aynen katılıyorum. 4 senedir kurs vb açmayı isterim ama bir türlü acamadin. Eski okulumda mudur formatorluk ek dersini bile elinden gelse elimden alacaktiniz kıskanç para için yaşayan biriydi. Biz para kazanırsak fesat olur artırmak hiç istemedi ben de ugrasmadim. Zaten 8 ; 17 mesai olayı falan zordu. Geçen yıl bu okulu ma geldim eski formator tek tasarım öğretmeni el altından açmış. Formatorluk zor aldım elinden dilekçe mi almıyorlar di eski tek tasciyi formator yapmak için. Bu yıl yine acamadin kiskanacaklari ek ders de almıyorum bari kurs açayım dedim

Güneş ay ve yıldızlar doğru konumda değilmiş bi bahane buluyorlar bi yerden sonra pes ediyorum paraya ihtiyacım da var ama zoruma gidiyor ek ders için uğraşıyoruz belli vermemek için ellerin aralarına koymuyorlar ben de lanet olsun deyip vazgeciyorum

Davaya bakanlarin mesai saatinden haberi var mi. Belleticilik yapabiliyorken halk eğitimde kurs verebiliyorken egzersiz acamamak (mesai dişi) çok sacma

davayı açarken arkadaşın da dediği gibi bizim görevlenlendirme kıstaslarımızı, ek ders yönetmeliğini ve çalışma saatlerini tam olarak mahkeme inceledi mi?

ben geçen sene eskişehir de egzersiz yapmayı planladığımda ek ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre ek ders verilemeyeceğini belirttiler. (ŞEF belirtti.) ama farklı illerde bu durumun olmadığını belirttiğimde onlar yanlış yapıyor demişti.

Bu egzersiz işi ilginç bir hal almaya başladı. İlden ile hatta ilçeden ilçeye değişen ve adam kayırarak verilen kararlar haddini aşmaya başladı. Derneğimiz bu konuya bir el atmalı ve konuyla ilgili bimerden yazılı kaynaklar elde edilmeli. daha sonra bu kaynaklar dernek sayfasında sürekli bulundurulmalı ve il mem lere gerekli evrakların gönderilmesi sağlanmalı diye düşünüyorum.

2013-2014 eğitim öğretim yılında ortaokulda 12 saat derse giriyordum ve liseye btr olarak görevlendirildim.
Ortaokulda 2 gün dersim olduğu için sabahları boştum ve 2 gün egzersiz açmak istedim. planımı hazırladım ve egzersizi 2 hafta yaptım. sonra ek ders zamanı ek dersimin olmayacağını ilçenin onaylamadığını öğrendim.

ilçeye gittim. ŞEF ek ders maddesinin 16. maddesine göre egzersizden ek ders ücreti alamayacağımı söyledi. Farklı illerde bu durumun olduğunu ve herkesin egzersizi açtığını belirttim ve şube müdürleriyle konuştum. Fakat hiçbir sonuç çıkmadı. böyle gitti.
bu senede yoğunluktan açmadım. bakalım bundan sonrasında ne olacak.

halk eğitim konusunda: okulda öğrencilerden dilekçe mi toplayıp kurs açacağız arkadaşlar? teşekkürler

Arkadaşlar benin bir kaç arkadaşım var bu yetiştirme kursları kapsamında kurs açtı. Hani teog kapsamında açılan kurslar var ya o şekilde. Aynı zamanda BTR... Ayrıca egzersiz de açan arkadaşlarım var hiç bir sıkıntı olmadan açtılar.

Arkadaşlar ben bulunduğum ile gelirken yolluk alamamıştım ve dava açmıştım, bulunduğum ilde davayı kaybettim - idare mahkemesi- ama başka iller de açılan birkaç dava kazanıldığı için hükümet geri adım atıp herkesin yolluğunu gönüllü ödedi, belki hatırlıyorsunuzdur... yani bizim ilin hakimi biraz yalaka olduğu için böyle karar verdi herhalde. halbuki geldiğim ile açsaydım orası ödüyordu. böyle saçmalıklar ülkesindeyiz maalesef. Eskiden gelen görevlendirmelerde hatırlarsanız hangi yönetmeliğe göre ücret aldığımız yazardı ve orada da "yaz tatili ve sömestir farketmez ücret ödenir" yazıyordu, sonraları hem o maddeyi hemde altına tatil günleri ücret ödenmez yazdılar,kafalarına göre şu kadar derse girmek zorunda.. yok şundan fazla olmaz.. yok bundan az olmazzz... Bu ne yaaa? şimdilerde ise yönetmeliği bile yazmıyorlar.... Bizim durumumuz için bir yönetmelik çıkarmak bu kadar mı zor? anayasayı bile değiştirebilirken... Fatih projesine milyarlarca dolar akıtırken... bize bakan göz bu, verilen değer bu...İş gittiği yere kadar.... yani fazla ümidiniz olmazsa fazla hayal kırıklığına uğrayıp üzülmezsinizde...... Hepinize kolay gelsin.

Mahkeme işin özüne bakmıyor sadece ana maddelere bakıyor.Düzgün bir yönetmeliğimiz yok.Herkes kendi kafasına göre yorumluyor.Ben daha ek dersini almadım. Ders saati bitiminde başlattım kursu bilerek sorun çıkarmasınlar diye.Bakalım Ek ders zamanı ne olacak.

Arkadaşlar konu politik olmaya başladı ama maalesef hukuk ta son derece politik işliyor canım ülkemde. Ama bence bu durumun en büyük suçlusu yine bizleriz şu saate kadar net yönetmeliği ortaya konulmamış bir işi kabul ediyoruz. Kolaycılık yapıyoruz. Uygun şekilde, doğru merciler önünde hep birlikte haklarımızı aramalıyız. Eğer bize haklarımız verilmezse verilene kadar bu BTR dir Formatörlüktür şekilden şekile giren görevleri hep birlikte kabul etmemeliyiz...

zilal' Alıntı:
yanlış karar bence.. temyize gönderin

Hocam nereye gideyim artık avrupa insan hakları mahkemesine mi? Böyle karar çıkaran hukuk sisteminden ne temyizi umalım. Zaten bu hukuk önünde karşılaştığım ilk haksızlık da değil. Daha neler görecez bakalım... :(

ilyas33' Alıntı:

Hocam dava dilekçesinde ve yazışmalarda mesai saati dahil her detayı zihinsel engelliye anlatır gibi teeeek tek anlattım ama sonuç ortada. Ayrıca merak edip dava yazışmalarını isteyen kim varsa verebilirim bakın bakalım siz nasıl yorumlayacaksınız...

Halk eğitimde listenizi kendiniz oluşturun, daha sonra topladığınız öğrencilerle başvurun derim. Ben egzersiz yerine böyle yapmayı düşünüyorum lakin 2.döneme kaldı..

bence de temyizden döner bu karar ama hocam artık yorulmuş sanırım. Derneğin el atması gerekir diye düşünüyorum.

Geri