Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

BT REHBER ÖĞRETMEN NÖBET?

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında krmej tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. krmej

krmej Üye

Arkadaşlar belki çok konuşuldu ama inanın net bir şey söylenmedi yada görüş yazısı falan yok.Ya da ben bulamıyorum yardımcı olursanız memnun olurum.Kendi okulumdayım ve Okulda 6 saat dersim var derslerimi 1 güne toplasam nöbet görevi alabilir miyim.Bu durumda olup nöbet ücreti alabilen var mı ve hangi belgeye yada görüş yazısına dayandırarak alıyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bir çok yerde bölünme var bu konuda ve inanın net bir şey istiyorum artık bu konuda.

2. erkalay

erkalay Site Gezgini

Normalde nöbet ve sınıf rehberliği verilmiyor hocam ama nöbet isteğe bağlı. Örneğin Nöbet tutmanız için idare baskı yapamaz ama öğretmen yetersizliğinden dolayı yazmak isterse ve sizde isterseniz nöbet yazabilir. Ücretini de alırsınız.

3. Unis

Unis Aktif Üye

destekleme+yetiştirme+kursları+ve+nöbet+görevi.jpeg
    Yukardaki yazıya istinaden sadece derse girdiğiniz BTR göreviniz olmadığı zaman nöbet tutulabilir.

4. aydinx

aydinx Site Gezgini

Bende de aynı durum var ortaokuldayım 7 saat dersimiz var günde ama 6 saat dersimin oldugu günde nöbet tutsam kalan 1 saati btr olmuyor muyum

5. krmej

krmej Üye

Evet bende bunu merak ediyorum. Kalan 4 günde BTR görevini yaparız 28 saat eder.BTR' nin minumum görev süresi falan diye bir şey var mıdır? İdarecilerinize hangi gerekçeyi gösteriyorsunuz? Bu durumda olup nöbet ücreti alan varsa lütfen yazabilirse yada özelden iletişime geçebilirse inanın çok memnun olurum

6. erkalay

erkalay Site Gezgini

Hocam 7 saat dersiniz var, pazartesi 6, salı 1 saat olsun. Eğer nöbetiniz pazartesi olursa salı günü 1 saat dersinizden sonra btr olduğunuz okula gidersiniz. salı günü nöbetiniz olması zaten mantıksız ki, zaten zorla nöbet görevi verilemeyeceğinden idareniz salı diye ısrar ederse btryim nöbet istemiyorum dersiniz.

7 saat dersinizde sonra haftada 18 saat btr den, nöbetiniz olursa da 3 saat alırsınız. Toplam da 21 saat ek dersiniz olur.

7. ahmetfx

ahmetfx Süper Üye Süper Üye

Genelde bir günü tam dolu şekilde ayarlayınca nöbet verilebiliyor. Ders programındaki boş saatler BTR olarak yazılacağı için diğer şekilde o gün nöbet alamazsınız.

8. casper

casper Aktif Üye

6 saat olunca neden olmasın ki? 2 saatlik dersi bölmek çok mantıklı değil. Ben 6 saat olunca alınır diye biliyorum.

9. afsinbey

afsinbey Aktif Üye

Hocam haklıdır. Günlük okuldaki ders sayısı kadar dersiniz varsa o gün nöbet tutabilirsiniz. Okulda 7 saat ders var ve siz o gün 6 saat derse giriyorsanız kalan 1 saatte BTR görevi yapmanız gerektiğinden nöbet tutmanız mümkün değildir.

10. Bahadır1980

Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

Tutmak istersin tutturmazlar, tutmak istemezsin tuttururlar :(

11. Adem_Hoca

Adem_Hoca Site Gezgini

bu nöbet işinin tadı kaçtı kimi diyor 7 saat gireceksin, kimi diyor 6 saat yeter felan falan yani kime göre neye göre. Rehber öğretmenler hiç derse girmiyor ama çatır çatır tutuyor ücretini de alıyor. bu konuyu netleştirmek gerek ya hiç tutmayalım yada tutacaksak adam gibi tutalım

12. eyolcu

eyolcu Süper Üye Süper Üye

Rehber ogretmeler kraldir, paşadir... Keyiflerine göre at koştururlar ki ne demek istedigimi anladiniz. Peki siz kimsiniz? Kimine göre aile tamircisi kimine gore okulun teknik servisi, amelesi, kimine göre joker öğretmen...

13. safakkk

safakkk Üye

Evet çok haklısınız

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal