BT REHBER ÖĞRETMEN NÖBET?

Kodla Büyü

krmej

Üye
Arkadaşlar belki çok konuşuldu ama inanın net bir şey söylenmedi yada görüş yazısı falan yok.Ya da ben bulamıyorum yardımcı olursanız memnun olurum.Kendi okulumdayım ve Okulda 6 saat dersim var derslerimi 1 güne toplasam nöbet görevi alabilir miyim.Bu durumda olup nöbet ücreti alabilen var mı ve hangi belgeye yada görüş yazısına dayandırarak alıyor.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bir çok yerde bölünme var bu konuda ve inanın net bir şey istiyorum artık bu konuda.

Normalde nöbet ve sınıf rehberliği verilmiyor hocam ama nöbet isteğe bağlı. Örneğin Nöbet tutmanız için idare baskı yapamaz ama öğretmen yetersizliğinden dolayı yazmak isterse ve sizde isterseniz nöbet yazabilir. Ücretini de alırsınız.

destekleme+yetiştirme+kursları+ve+nöbet+görevi.jpeg

Yukardaki yazıya istinaden sadece derse girdiğiniz BTR göreviniz olmadığı zaman nöbet tutulabilir.

Bende de aynı durum var ortaokuldayım 7 saat dersimiz var günde ama 6 saat dersimin oldugu günde nöbet tutsam kalan 1 saati btr olmuyor muyum

Evet bende bunu merak ediyorum. Kalan 4 günde BTR görevini yaparız 28 saat eder.BTR' nin minumum görev süresi falan diye bir şey var mıdır? İdarecilerinize hangi gerekçeyi gösteriyorsunuz? Bu durumda olup nöbet ücreti alan varsa lütfen yazabilirse yada özelden iletişime geçebilirse inanın çok memnun olurum

Hocam 7 saat dersiniz var, pazartesi 6, salı 1 saat olsun. Eğer nöbetiniz pazartesi olursa salı günü 1 saat dersinizden sonra btr olduğunuz okula gidersiniz. salı günü nöbetiniz olması zaten mantıksız ki, zaten zorla nöbet görevi verilemeyeceğinden idareniz salı diye ısrar ederse btryim nöbet istemiyorum dersiniz.

7 saat dersinizde sonra haftada 18 saat btr den, nöbetiniz olursa da 3 saat alırsınız. Toplam da 21 saat ek dersiniz olur.

Genelde bir günü tam dolu şekilde ayarlayınca nöbet verilebiliyor. Ders programındaki boş saatler BTR olarak yazılacağı için diğer şekilde o gün nöbet alamazsınız.

6 saat olunca neden olmasın ki? 2 saatlik dersi bölmek çok mantıklı değil. Ben 6 saat olunca alınır diye biliyorum.

Genelde bir günü tam dolu şekilde ayarlayınca nöbet verilebiliyor. Ders programındaki boş saatler BTR olarak yazılacağı için diğer şekilde o gün nöbet alamazsınız.

Hocam haklıdır. Günlük okuldaki ders sayısı kadar dersiniz varsa o gün nöbet tutabilirsiniz. Okulda 7 saat ders var ve siz o gün 6 saat derse giriyorsanız kalan 1 saatte BTR görevi yapmanız gerektiğinden nöbet tutmanız mümkün değildir.

bu nöbet işinin tadı kaçtı kimi diyor 7 saat gireceksin, kimi diyor 6 saat yeter felan falan yani kime göre neye göre. Rehber öğretmenler hiç derse girmiyor ama çatır çatır tutuyor ücretini de alıyor. bu konuyu netleştirmek gerek ya hiç tutmayalım yada tutacaksak adam gibi tutalım

Rehber ogretmeler kraldir, paşadir... Keyiflerine göre at koştururlar ki ne demek istedigimi anladiniz. Peki siz kimsiniz? Kimine göre aile tamircisi kimine gore okulun teknik servisi, amelesi, kimine göre joker öğretmen...

Bilişim teknolojileri rehber öğretmenlerine isteğe bağlı olarak nöbet görevi verilebilir diye bir yazı çıkartıp yayınlamak bu kadar zor mu ? Her sene aynı muhabbet. İlçenizde bu işle ilgilenen beyefendi kimse onun güzel keyfine kaldınız demektir.

Ben sene başında idareye söylüyorum bir günüme full ders bırakıyorlar, bu durumda yazının söylediği gibi BTR olmadığım günde yani dersimin full olduğu gün nöbet tutabiliyorum

Sadece 6 saat dersim. Başka bir okulda ise BTR yapıyorum. Ama bu benim nöbet tutmama engel değil. BTR olduğum günler 6 ders boyunca bu işi yapıyorum. Dersimin olduğu okulda ise nöbet süresince duruyorum:7 ders. Sıkıntı olmuyor.

Kendi okulumda 6 saat dersim var. Boşluk da 5. Saat. Btr görevlendirmem başka bir liseye. Arada mesafe var gidip gelmem mümkün değil ve ders saatleri farklı. O saatte lise öğle arasında oluyor. Bu durumda ben nöbet tutamaz mıyım 6 saat dersimin olduğu gün

Kendi okulumda 6 saat dersim var. Boşluk da 5. Saat. Btr görevlendirmem başka bir liseye. Arada mesafe var gidip gelmem mümkün değil ve ders saatleri farklı. O saatte lise öğle arasında oluyor. Bu durumda ben nöbet tutamaz mıyım 6 saat dersimin olduğu gün
Kendi okulunda BTR değilsin ki nöbet tutabilirsin

Sürekli aynı konu açılıyor. Kafa karıştırılıyor. Geçmişe bi baksanız. Nöbet tutmanızda bir sorun yok. Dersiniz çok olduğu günde nöbet tutarsınız.

Şunu isterse haftada 1 gün nöbet tutabilir yazsalar ne olurdu. 7 saat ders varken nöbetin mantığı mı var? Nöbet tuttuğum gün ben BTR değilim çalışmıyorum bugün mü diyoruz. y

eylül ayında tuttuğum nöbetlere ilçe red etmiş.. okul rehber öğretmeni nöbet tutuyor biz tutamıyoruz

bu konuya bir çözüm yolu bulmak gerek yoksa her gelene aynı şeyleri anlatmak zorunda kalacağız.

Bizim ilçe de de 6 saat olan derimin olduğu güne bile onay vermemişler, illa ki 7 saat olacakmış. 1 sınıfı nasıl böleceğiz ikiye aklım almıyor.

Bende de aynı durum var ortaokuldayım 7 saat dersimiz var günde ama 6 saat dersimin oldugu günde nöbet tutsam kalan 1 saati btr olmuyor muyum
hocam istanbuldayım biz bu sekilde ilçemizde nöbet görevlerini ayarladık.çünkü 6*5=30 saat yaptığından günde 6 saat zaten btr oluyoruz.

Geri