BT REHBER ÖĞRETMENİ DERS DIŞI EGZERSİZ YAPABİLİR Mİ?

Kodla Büyü

mehmet1323

Üye
Branşım sosyal bilgiler.Okulumuza bt rehber öğretmen olarak görevlendirildim.okul idaresi ders dışı egzersiz yapamayacağımı söylüyor..Bu konuda bilgisi olan bir cevap yazarsa sevinirim. :shock:

yok mu cevabını bilen arkadaşlar...Konu siyaset olsa yada araba hepiniz aslan kesilirsiniz.. bu site gerçekten amacının dışına sapmaya başladı...ADminlere duyurulur...!

Hocam mrblar. Ders dışı egzersiz olarak bilgisayar açamıyorsunuz ama başka egzersizler (satranç vb.) açabiliyorsunuz.tabi ki sertifikanız varsa. Bt rehber saatleri dışında açabilirsiniz

Okul saatleri dışında açacağınız branş ile ilgili ( Voleybol -satranç - basketbol vb. ) belgeniz varsa açabilirsiniz. Ben son iki yıldır açtım.

Hocam bende satranç egzersizi açmak istedim. Meb hayır dedi. Konuyu idari mahkemeye taşıdım ve mahkeme beni haksız buldu yani açamıyormuşuz. Mahkemenin kararı şu meşhur nöbet görevi dahil görev verilemez maddesi. Ayrıca mesai saatim dışında planlamış olmama rağmen ders saatlerini kapsaması nedeniyle ek ders yönetmeliğinin şu 16. maddesine göre ek ders ödenemeyeceği yönünde.... :(

Geri