BT Rehber öğretmenin sorumluluk sınav görevi

Kodla Büyü

Hakan25

Aktif Üye
Arkadaşlar BT rehber öğretmenlerine liselerde yapılan sorumluluk sınavlarında görev verilebilirmi? Görev verilirse ekders ücreti nasıl hesaplanır. Bazı arkadaşlar aynı anda iki ücret alınmaz diyor ancak diğer ders öğretmenleri okulda dersleri devam ederken sınav yapıyorlar ve her iki ücreti de alıyorlar. Lütfen bu konuda görüşlerinizi ve varsa okullarınızdaki uygulamaları paylaşalım.

hocam bende yaklaşık 3 yıldır lisedeyim ve görev alamıyoruz. Biz müdür yardımcıları gibi ücretlendirildiğimiz için bu ekders yönetmeliğine aykırı düşmekte galiba. Çünkü bu sorumluluk ve ortalama yükseltme sınavları gibi sınavların programlanmasından sınavlarının yapılmasıyla ilgili bir çok işi mdr yrdcıları yürütmelerine rağman ek bir ücret almıyorlar bu nedenle bizdede aynı durum söz konusu yaptığımız iş gereği zaten ücretimizi alıyoruz.

saat 5de 3 sınav gözetmenliğim var bu hafta. Ders bitimi 4 olduğu için sıkıntı yok, ek dersi de alırım.

Hocam formatörlük yaparken dedikleriniz doğru. ancak BT Rehberliği tamamen farklı bir olay. Bize ders programı veriliyor, ve boş derslerimize BT rehberliği yazlılyor. Bizin diğer öğretmenlerden farkımız ne. şubat tatili ekders yok, yaz tatili ekders yok. Bence bir daha değerlendirilmelidir

merhaba arkadaşlar bende bt rehber öğretmeniyim.
şimdi bazı yazılara bakınca bize hiç bir ek ders ödemeseler yeridir diyorum. hiç araştırma yapmıyoruz.
sınav ek ders yönetmeliğinde yöneticilere ödenmez demektedir. bire kere biz yönetici değiliz bu işin gibisi olmaz. yani yöneticilere ödenir deseydi bize ücret ödeyeceklermiydi.
peki biz yönetici gibimiyiz. hayır.
yöneticiler 8-17 çalışır biz ders saatlerinde öğretmenler gibi görev yaparız.
yöneticilerin izinleri yıllık izin uygulamasına tabi bizimkisi ise öğretmenler ile aynı
yönetciler 20+6 ve 18+6 saat ek ders alabilirler fakat biz 18 saat ek ders alan öğretmenler gibi 18 saat ek ders alırız.
tek benzerliğimiz nöbet olmaması oda pdr cilerinde nöbeti yok
kısacası bizlerin şartları öğretmene daha yakındır.
ve bt rehber öğretmenine görev verilirse ücretide ödenmelidir.....

hakansengonul' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bende bt rehber öğretmeniyim.
şimdi bazı yazılara bakınca bize hiç bir ek ders ödemeseler yeridir diyorum. hiç araştırma yapmıyoruz.
sınav ek ders yönetmeliğinde yöneticilere ödenmez demektedir. bire kere biz yönetici değiliz bu işin gibisi olmaz. yani yöneticilere ödenir deseydi bize ücret ödeyeceklermiydi.
peki biz yönetici gibimiyiz. hayır.
yöneticiler 8-17 çalışır biz ders saatlerinde öğretmenler gibi görev yaparız.
yöneticilerin izinleri yıllık izin uygulamasına tabi bizimkisi ise öğretmenler ile aynı
yönetciler 20+6 ve 18+6 saat ek ders alabilirler fakat biz 18 saat ek ders alan öğretmenler gibi 18 saat ek ders alırız.
tek benzerliğimiz nöbet olmaması oda pdr cilerinde nöbeti yok
kısacası bizlerin şartları öğretmene daha yakındır.
ve bt rehber öğretmenine görev verilirse ücretide ödenmelidir.....
:+1:

Bunu dinazor sulalesinden olan yöneticilere sormak lazım. Bu dönem sınav ücretim ödenmez ise resmi olarak başvuruları yapacağım

Hakan25' Alıntı:
Bunu dinazor sulalesinden olan yöneticilere sormak lazım. Bu dönem sınav ücretim ödenmez ise resmi olarak başvuruları yapacağım
Haklısın hocam çok güldüm yaaa :))
:alkis:

Hakan25' Alıntı:
Arkadaşlar Bt rehber öğretmeni değilim. ancak sizin yorumlarınızın çoğuna katılmıyorum. 3 okul değiştirdim. bir çok bilgisayar öğretmeni tanıdım. İnanın bir ms word belgesinde işlem yapamayan, en ufak bir tamirden bile anlamayan, akşama kadar çay- sıgara peşinde koşan bilgisayar öğretmenleri tanıdım. tabiki genelleme yapılamaz, önemli olan etiket değil, beceridir. branşım olmamasına rağmen okulun bt rehber öğretmeni sürekli benden yardım istiyor. bilgisasyar öğretmenliği ile tarih öğretmenini aynı değil. bilgisayar öğretmeni sürekli güncel olmak zorunda. Sizin başınıza gelenler sadece işini yapamayan bilgisayar öğretmenleri yüzünden. sadece bilgisayara olan ilgimden olayı forumu takip ediyorum. önemli olan bilgisayar öğretmeni diploması değil, önemli olan merak ve kendini geliştirme olayı, fatih projesine sahip çıkıp koruma olayı

bu tip kişilere yardımcı falan olmayın word bilmeyen bilişim teknolojilerine soru falan sorma sende buradan.

Geri