Bt Rehber Öğretmenliği 2 Mart’tan İtibaren Her gün Okula Gider mi?

Kodla Büyü

Bt-cz

Üye
Merhaba, müdürümüz Btr olduğum için tüm derslerimi bir güne toparladı ve diğer günler okula gelmemi istiyor. Birinci dönem yalnızca bir gün gidebiliyorduk uzaktan yürütüyorduk tüm işleri. 2 Marttan itibaren de dersimin olmadığı gün haricinde her gün okula çağırıyor. Sizin okullarınızda da bu şekilde mi merak ediyorum.

Okulunuzdaki tüm şubelerde yüz yüze eğitim başladıysa yani okula her gün öğrenci gelecekse müdürünüzün sizden istediği mevzuata uygun. BTR'nin çalışma saatleri okuldaki eğitim-öğretim saatleridir. Birinci dönemki durum, esnek çalışma ya da müdürün inisiyatifinde olan bir durumdu, 2 Mart'tan itibaren durum değişti.

Merhaba, müdürümüz Btr olduğum için tüm derslerimi bir güne toparladı ve diğer günler okula gelmemi istiyor. Birinci dönem yalnızca bir gün gidebiliyorduk uzaktan yürütüyorduk tüm işleri. 2 Marttan itibaren de dersimin olmadığı gün haricinde her gün okula çağırıyor. Sizin okullarınızda da bu şekilde mi merak ediyorum.

Ders olduğu günler uzaktan hocam ders olmadığında okulda, benim okulum içindir.

Son düzenleme:
Yönetmelik olarak ben btr'nin çalışma saatlerini eğitim-ögretim saatleri çerçevesinde diye biliyorum. O yüzden Çarşamba günü yüz yüze eğitim yoktu ve ben okula gitmedim. Ama diğer dört gün ders programım ne olursa olsun gideceğim. Bizim müdür karışmaz aslında. Hiç gitmesem de gel demez. Şu istimal etmiyorum Allah'ın izniyle. Yönetmeliği yanlış biliyorsam birisi uyarsın lütfen efendim.

Okulunuzda sabah ve öğlen devreleri varsa sabahtan akşama kadar okulda kalmazsınız. Sabahçı devre veya öğlenci devre olarak ders programınıza derslerinizi yazarsınız geri kalan zamanda BTR olarak belirtirsiniz. Tekli öğretim ise zaten dersleriniz dışında kalan zamanda eğitim ve öğretim saatleri olacağı için okulda olursunuz.

BTR dışındakiler okula gidecek mi? Mesela bilişim, beden farketmez.

Ders dışı 30 saati doldurursunuz normalde. Ama pandemi olduğundan nasıl olur bilemedim.

Bizim alnımızda enayi yazıyor o yüzden her gün okula gidiyoruz. Şaka bir yana bizde mesela çarşamba günü yüz yüze ders yok ama o gün de geliyorum çünkü okula gelip bakanlığın verdiği kameralarla etkileşimli tahtadan ders anlatanlar var. Geçen biri hocam kamera çalışmıyor dedi, telefonla yapmaya kalksan uzaktan yarım saatte anlatamazdım, ama hemen bir iki dakikada zoomun ayarlarını değiştirip etkin kamerayı seçmediği (kameranın bir görüp bir görmemesinden kaynaklı galiba) için sabit ekran görüntüsünü gösteriyordu.

Merhaba Arkadaşlar Btr onayı gelmeyen varmı? Valilik Btr görevlendirmesi yapmaya bilir mi? Bilgisi olan var mı arkadaşlar

hocam ben ilk dönemde 1 gün hariç hep gidiyordum bu dönemde her gün geleceksin dedi müdür.öğrenci olsada olmasa da her gün okuldayım:(bu konuda bi birlik olmaması ve müdürlerin insiyatifine bırakılması çok saçma bence

Geri