BT Rehber Öğretmenliğine Seminer Dönemleride Dahil Oldu

Kodla Büyü

tarumoloji

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT Rehber Öğretmeni arkadaşlar artık sene başı sene sonu ve dönem içi seminer zamanlarında da BT Rehber Öğretmeni olarak görevli olacaklar ve 15 yerine 18 saat ek ders alacaklar. Bu yıl çoğu valilik oluru bu zamanları kapsamadığı için ek ders almak çok mümkün değil fakat seneye kesinlikle bu yazıya istinaden ek dersler ve görev yazıları seminer dönemlerini kapsayacak şekilde yapılacak.

Ekli dosyalar

• IMG-20200211-WA0034.jpg
    IMG-20200211-WA0034.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 650
  • Fatih_Projesi_BTR_Ara_Tatil_Kulyp_Belletmenlik_Nybet_10.02.2020.pdf
    661.6 KB · Görüntüleme: 489
Öğretim dönemi içi dediği için ara tatilleri kastediyor arkadaşlar
1. Dönem sene başı ve 2. Dönem sene sonu yani güz ve yaz seminerlerini kapsadığını düşünüyorum çünkü dönem başı ile dönem sonunda ve dönem ortasında yapılan seminerlerin ayrımı yok seminer seminerdir yapılan iş ve işlemler aynı...

Kulüp ücreti meselesine çözüm bulunduğu iyi olmuş. Birçoğumuz zoraki yapıyordu...
İnşaallah çok bilen idarecinin biri çıkıp "görev yapabilir yazıyor ama ücretten bahsetmiyor " geyiğine başlamaz.

Bence burada ara tatilden bahsediliyor seminer döneminde olmaz o iş kulup için ek ders olayı da bir kaç yıldır vardı zaten ama net olarak yazıldığı iyi olmuş :)

Mesai belirsizliğinden, seminer yapılan saatler öğretim yapılan saatler sınıfına giriyorsa sorun yok ama girmiyorsa mesai kavramı karışıyor...
Bizim il koordinatörü seminer saatlerini kapsıyor yazıdan bu anlaşılır dedi. Yani seminer zamanı yarım gün gidilecek diğer öğretmen arkadaşlar gibi.

Arkadaşlar kendi okulumda 8 saat ders var. Btr olarak da görevliyim. Başka bir okula da 4 saat derse görevlendirildim. Bu 4 saat dersin ücretini ayrıyeten ek ders olarak almak mümkün mü?

Mesai belirsizliğinden, seminer yapılan saatler öğretim yapılan saatler sınıfına giriyorsa sorun yok ama girmiyorsa mesai kavramı karışıyor...
Öğretmen varsa eğitim öğretim, yoksa mesai saatidir bence ve biz mesai saatine tabii değiliz.

Seminer döneminde (ara tatil diye geçen) her öğretmenle aynı saat okulda durup farklı ek ders almak bana mantıklı gelmedi. Şayet ek ders alınacaksa ekstradan muhtemelen idareciler gibi okulda durun derler.

yok
Seminer döneminde (ara tatil diye geçen) her öğretmenle aynı saat okulda durup farklı ek ders almak bana mantıklı gelmedi. Şayet ek ders alınacaksa ekstradan muhtemelen idareciler gibi okulda durun derler.
emin ol idarecilerde öğretmenleri yolcu ettikten yarım saat sonra arazi oluyorlar. birbirleriyle anlaşıp sırayla geliyorlar.
onlarla beraber oturursanız işin aslını zaten öğrenirsiniz.tabi %100 hepsi böyle değil sadece %95 i böyle.

Geri