BT rehberliği için BT sınıfı şartmı ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum iliçi tayinler başladı ve bazı okullarda BT sınıfı yok fatih projesi gelecek diye altyapı yapmışlar ama BT sınıfı yok. Sorum şu BT sınıfı olmayan ortaokullara BT rehberi görevlendirilirmi?

il ilden ile farklı uygulamalar var. Ama genel manada eğer fatih projesi ile ilgili bir şey yoksa lab şartı aranır. Bu yüzden bence eğer BT rehber niyetiniz varsa bt sınıfı olanlar tercih edilmelidir.

bakanlıkta calışan bir bilişim öğretmeni ile görüştüm. isterse hiç bilgisayar olmasın, öğretmen bt rehber öğretmeni olmak isterse olur dedi. ama benim müdürüm alacağım ek dersi fazladan bulduğu için bt rehber öğretmeni yapmadı beni. başka okula gittim görevlendirme ile

Bursa'da yayınlanan BTR görevlendirme yazısında öncelikli olarak ildeki tüm Fatih projesi kapsamındaki okullara BTR görevlendirilmesi yapılacağı, bu okulların hepsine BTR görevlendirilirse ondan sonra diğer isteyenlerin de kendi okullarında görevlendirilebileceği yazıyordu hocam. ilden ile değişiyor galiba

sema_yoruk' Alıntı:
bakanlıkta calışan bir bilişim öğretmeni ile görüştüm. isterse hiç bilgisayar olmasın, öğretmen bt rehber öğretmeni olmak isterse olur dedi. ama benim müdürüm alacağım ek dersi fazladan bulduğu için bt rehber öğretmeni yapmadı beni. başka okula gittim görevlendirme ile

bt rehberliği eski adıyla formatörlük valilik oluru ile olacağından dolayı ; il milli eğitim müdürlükleri bu kadro için aranan şartları belirleyen bir yazı yayınlar.( bu genel şartlar aynı olmakla birlikte küçük uygulama farklılıkları olur) bu kadrolara talip olan öğretmenleri okul idarecileri değil valilikler görevlendirir yine görevlendirme valilik tarafından sonlandırılır.

FATİH projesi başlamadan önce en önemli şart bt lab olmasıydı(hatta 10 bilgisayarlı bir lab bile olmuyordu bizim il'e göre 15+1 die belirtiyordu). fakat bu proje başladıktan sonra akıllı tahta kurulumlu okullara öncelik verilmek üzre görevlendirmeler yapıldı. şimdi mantıken de akıllı tahta kurulu okul varken labsız, tahtasız bir okulda bt rehber öğretmeni ne yapıcak? bt rehberlikçinin görev tanımında laboratuar veya akıllı tahta düzen ve kontrolünü sağlamak var zaten. yoksa okulun tamir işlerine koşmak değil bizim görevimiz. ama labınız, akıllı tahtanız yoksa ve o okulda bt rehber olduysanız, cidden iş olarak ne yapacaksınız?

Geri