Bt sınıfı için 2000 TL ye kadar sistem önerisi

Kodla Büyü

mavi50

Site Gezgini
Bilişim sınıfı için 2000 Tl ye kadar sistem önerisinde bulunabilir misiniz? Benim topladığım sistem 3500 tlyi buluyor. ncomputing kurulu lab ı olan arkadaşlar ncomputing i önerir misiniz? ne gibi dezavantajları var ncomputing in? En fazla 10 kullanıcı mı olabiliyor ncomputing de?

Dell in kurumsal makineleri var, onları onreriri,okulumuzda yaklaşık 50 tane var,sorunsuz kullanıyoruz. Yerinde destek garantisi var,sorun olduğunda gelip, parçayı değiştirip gidiyorlar.tavsiye ederim

Dell in kurumsal makineleri var, onları onreriri,okulumuzda yaklaşık 50 tane var,sorunsuz kullanıyoruz. Yerinde destek garantisi var,sorun olduğunda gelip, parçayı değiştirip gidiyorlar.tavsiye ederim
hocam teşekkür ederim. Yok mu başka cevap verebilecek arkadaşlar?

Ncomputing sistemi biraz hantaldır. Server bilgisayarının iyi bir işlemciye ve bol rama sahip olması gerekiyor. Ayarı kurulumu falan biraz zahmetli.Okulumuzda bilişim bölümünün tamamında var. Ucuz diye yöneldik. ama şahsen önermiyorum. 2. veya 3. nesil i3 işlemci + SSD 120GB +4GB ram ile rahat bir bilgisayar kurulabilir. BT labratuvarında ne yapacağınız önemli. Autocad vb uygulamalarda ram+ grafik özelliklerini artırmanız gerekli.

hocam ncomputing sistemini yi araştır. varsa deneme imkanın çağır okula kursunlar bir ana bilgisayara. Ben + larını - lerini müdüre yazılı olarak verdim. sistemi de denedim. ve kullanmamaya karar verdim

geçen sene 5 bu sene de 5 kasa aldım laba. bu kasalara 4-5 sene sonra ssd takılıp gayet iyi hale getirilebilir

kasalar https://www.hepsiburada.com/lenovo-...asaustu-bilgisayar-10nk001xtx-pm-HB00000794K9

hocam ssd mutlaka olsun istiyorum. ncomputing i niye kullanmamaya karar verdiniz?

Ncomputingi şu an kullanıyoruz. 7 atelyede var. Fakat ben şahsen önermiyorum. Sizin okul sınıf ders düzeyi nedir bilmediğim için tam bir öneride bulunamıyorum. Bilişimci arkadaşlar memnun görünüyor ncomputinglerden. ama bu ncomputing bilgisayar tadı vermiyor. Öğretmen neden tercih ediyor peki??. Çünkü terminallerin bakımı yok. Server çalıştımı diğerleride çalışıyor. Bilgisayarın formatı bakımı falan filanı öğretmenin işine gelmiyor sanırım. Bilemiyorum tartışmak gerek. Ben şahsen Ncomputing önermem!!

İllada ncomputing dersen de sıfırına para verme. Bi çok ncomputingci sistemlerini dağıtıp bilgisayara dönüyor. onlardan 2. el temin edin.

Ncomputing BT laboratuvarı için Çok ileri düzey grafik işlemleri yapmayacaksanız
kurulabilir.

Performans için Server kullanmanız gerekli. Server işletim sistemi kullanmanız gerekli.
Serverda terminal başına 1GB ram hesaplanmalı

Son düzenleme:
hocam teşekkür ederim. Yok mu başka cevap verebilecek arkadaşlar?
Arkadaşların da dediği gibi iyi bir servera ihtiyaç var. Deneme yaptığımızda gerçekten zorlandık. Çok ciddi bir para ödemek gerekiyor server için (şu an 10 bin gibi bişey) cihaz arızası olduğunda sanırım tamiri falan zor. yenisi alınması gerek.(tam emin değilim) ağ problemi olduğunda sistem çalışmaz.

Geri