BT Sınıfı İnternet Problemi

Kodla Büyü

bilkimya

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.Bilgisayar sınıfında 21 tane bilgisayar var.Okula fatih alt yapısı kurulmuş ancak sınıftaki bilgisayarlarda internet sıkıntısı var.Şöyleki hergün geliyorum içlerinden birinde internet bağlı diğerleri sarı ünlem.İnternete bağlanabilen bilgisayar da değişiklik gösteriyo.Hergün farklı bir tanesi bağlanıyor.Şaşırdım ne yapacağımı.Nedendir sizce?

hocam port actırmanız gerekiyor sadece bir bilgisayara izin veriyor size gelen port ben telefonla arayıp açtırmıştım fatih internetinden sorumlu birimi arayın hallederler

bilkimya' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.Bilgisayar sınıfında 21 tane bilgisayar var.Okula fatih alt yapısı kurulmuş ancak sınıftaki bilgisayarlarda internet sıkıntısı var.Şöyleki hergün geliyorum içlerinden birinde internet bağlı diğerleri sarı ünlem.İnternete bağlanabilen bilgisayar da değişiklik gösteriyo.Hergün farklı bir tanesi bağlanıyor.Şaşırdım ne yapacağımı.Nedendir sizce?
sabit ip vermeye dene hocam bide sertifikaları yükle ne olur ne olmaz

yusufcuk51' Alıntı:
hocam port actırmanız gerekiyor sadece bir bilgisayara izin veriyor size gelen port ben telefonla arayıp açtırmıştım fatih internetinden sorumlu birimi arayın hallederler

hocam hangi numarayı aradınız?

Hocam probleminiz çözüldü mü? Port mu açılmamış?

20190426_203322.jpg

Hocam bir de benim evelki sene bt sınıfım varken yaptığım, yukarıda verdiğim ip ayarlarını deneyin.
Tüm öğrenci bilgisayarlarına bunayarları yapın ama sadece ip adresi farklı olsun
192.168.23.210
Diğeri 192.168.23.211 gibi

Bu ayarları okula gelen bir görevli yaptırmıştı. Ama her okulda aynı mı olur bilmem.
Bir de yukarıda diğer arkadaşların belirttiği gibi bt sınıfının port açılma işleminin yapılmış olması gerek

Portu açtırın, onlar aramadan önce gelen kablonun numarasını almak ve o porta bir bilgisayar baglayip , internete giris yapip mac adresini bir köşeye yazmak işinizi kolaylaştırır
İlk calistigim okulda portları arayıp açtırdım.
İkinci okulda da aradığımda portların acik oldugunu söylediklerinde kullandigim iki swichinde bozuk olduğunu farkettim. :eek:

Aynı problem bende de var. Alt yapı Fatih değil bizde. Bir çok şey denedim ama bi türlü çözemedim. Bilişim sınıfında 15 bilgisayar var. Bazen 5 i bağlanıyor bazen hiç biri bağlanmıyor bazen hepsi bağlanıyor. Switch i değiştirdim aynı sorun devam etti. En son çözüm olarak bağlanmayan bilgisayarların ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince bağlanıyor. Fatih alt yapısı olmasa da mı port açtırmak gerekiyor.

Aynı problem bende de var. Alt yapı Fatih değil bizde. Bir çok şey denedim ama bi türlü çözemedim. Bilişim sınıfında 15 bilgisayar var. Bazen 5 i bağlanıyor bazen hiç biri bağlanmıyor bazen hepsi bağlanıyor. Switch i değiştirdim aynı sorun devam etti. En son çözüm olarak bağlanmayan bilgisayarların ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince bağlanıyor. Fatih alt yapısı olmasa da mı port açtırmak gerekiyor.
Hayır

Geri