BT SINIFI PANOSU VE YERLEŞTİRMESİ

Kodla Büyü

hanifta

Site Gezgini
doğru yere mi konuyu açtım bilmiyorum ama bişey sormak istiyorum sınıflarımız u düzeninde olduğu için sınıfa pano yapmak asmak dert en azından benim için.bi ara okul sitelerini dolaşırken bi arkadaşın sınıfına yaptığı şeyler çok hoşuma gitmişti ama şu an okulu siteyi hatırlamıyorum.bilgisayar sınıflarınızın resimlerini yollarmısınız renkli panolar yapan u düzeninde sınıfını iyi yerleştirdiğini düşünen arkadaşlar.teşekkürler

bu konunun açılması çok iyi olmuş. Bir de duvarlara bir şeyler astığımızda büyük fontlarla yazmak gerekiyor, normalden daha büyük. çocuklar bilgisayar masalarından duvardaki yazıları okuyamıyorlar. karşı tarafta oturanlar bakamıyorlar bile. normal sınıflarda daha kolay sanırım pano hazırlamak. resimleri paylaşmak da güzel olur :+1:

Bilgisayar Sınıfına çerçeveli Tablo şeklinde içeriği internet ve bilgisayarlar hakkında olan teknolojik objeler asılabilir. ben bu sene düşünüyorum. Pano Yapmak yerine bu daha mantıklı olur bence

ama gelen kişiler illede pano görmek istiyor sınıfta.bide heryerde bilgisayar olduğu için yüksekte boş kalıyor orası da öğrenci dikkatini pek çekmiyor :((

Laboratuar duvarlarıyla ilgili ben de bir şeyler sormak istiyorum.
Bilgisayarla ilgili çeşitli resimleri en kullanışlı hangi şekilde asıyorsunuz? Hepsini ayrı ayrı çerçeveletmek, zamanla içeriğinin değiştirilmesi istendiğinde zor olacak gibi geldi, panoya asmak da çok hoş durmayacak gibi, direk duvarlara bantlasak da duvarlar mı zarar görür, ne düşünüyorsunuz bununla ilgili acaba başka bir yol var mıdır bu konuyla ilgili??

Hocam renkli kağıtlar var, 4 x A4 boyutlarında falan oluyor. Onların üzerine süsleme falan yapıp içeriği de a4 kağıtlara çıktı alıp yapıştırırsın. Dvuardu güzel duruyo.

Fon kağıtlarından bahsediyorsunuz sanırım değil mi, güzel bir fikir evet, sağolun..

Bu renkli kartonları da duvara bantla yapıştırıyorsunuz ama değil mi?

Evet ben de bunu düşünerek özellikle soruyorum yine en mantıklı yol pano olacak o zaman hepsini panoya asacağız, teşekkürler..

Duvara bant ile birşey yapıştırıldığında boyası kalkabiliyor. Ben size TACK-IT (türkçesi nedir bilmiyorum) diye geçen bir yapıştırıcı türünden bahsetmek istiyorum. Bu bahsettiğim şey oyun hamuru tarzı bir şey. küçük parçalar koparıp kağıdı duvara ya da başka bir yere yapıştırıyorsun. Üstelik işimiz bittiğinde bu hamuru geri alıp yeniden kullanabiliyorsunuz.

Çok kullanışlı birşey. Üstelik fiyatı da uygun. Ben Faber Castell'in Tack-it'ini biraz büyük bir kırtasiyede bulmuştum. Kesinlikle tavsiye ederim.

659.jpg

Hmm, görmüştüm bu yapıştırıcıyı ancak yine bant gibi duvara zarar verebilir diye düşünmüştüm, o zaman bununla istediğimiz şeyi istediğimiz yere asabiliriz, teşekkürler..

ben de panoya gazete ve dergılerde okudugum bılısım ve teknolojı ıle ne varsa kesıp cantama atıyorum. arada bı panodakı haberlerı degıstırıyorum ama yıne de cocukların ılgısını cok cekmıyo sankı. acaba donanım bırımlerınden bozuk olanları duvara mı assam. mesela klavyenın ustunu acıp duvara montelesem nasıl olur. bı anakart ,ses kartı , ıslemcı vb...

acemi46' Alıntı:
ben de panoya gazete ve dergılerde okudugum bılısım ve teknolojı ıle ne varsa kesıp cantama atıyorum. arada bı panodakı haberlerı degıstırıyorum ama yıne de cocukların ılgısını cok cekmıyo sankı. acaba donanım bırımlerınden bozuk olanları duvara mı assam. mesela klavyenın ustunu acıp duvara montelesem nasıl olur. bı anakart ,ses kartı , ıslemcı vb...

Çok güzel bir fikir hocam..

Summer_06' Alıntı:
Duvara bant ile birşey yapıştırıldığında boyası kalkabiliyor. Ben size TACK-IT (türkçesi nedir bilmiyorum) diye geçen bir yapıştırıcı türünden bahsetmek istiyorum. Bu bahsettiğim şey oyun hamuru tarzı bir şey. küçük parçalar koparıp kağıdı duvara ya da başka bir yere yapıştırıyorsun. Üstelik işimiz bittiğinde bu hamuru geri alıp yeniden kullanabiliyorsunuz.

Çok kullanışlı birşey. Üstelik fiyatı da uygun. Ben Faber Castell'in Tack-it'ini biraz büyük bir kırtasiyede bulmuştum. Kesinlikle tavsiye ederim.

659.jpg
hocam bu yapıştırıcıyı denedim yine duvardan boya kaldırdı.

arkadaşlar bt sınıfında sınıf kuralları, laboratur oturma planı gibi dokumanları asmayı düşünüyorum ben, sınıfta nereye asmak gerekiyor sanırım bunun için bi pano gerekli?

arkadaşlar benim sınıfımda yeni ve çok eksiği yok. halen pano bekliyorum. ge.en yıl 3 tane poster çıkartıkp çerçeveletip asmıştım .bu yılda yine bu siteden çıkarttığım afişleri renkli fon kartonlarına yapıştırdım duvara bantaladım. bence güzel oldu çocuklarında dikkatini çekiyor renkli olduğu için bi ara resmini çekebilrsem koyarım buraya

evet boyalar çıkıyor bende astım afişleri ama napalım...daha bu hafta bir panomuz oldu onuda çocukların peşinde geze geze topladığım paralarla yaptırdık

Arkadaşlar ben her gittiğim okulda yaptım ve çok güzel oluyor. Donanım panosu . Bilgisayarcılardan isteyince bozuk parçaları veriyorlar ve mdf bir panoya çivilerle uygun yerlerinden takıyorum. Gerekince çıkarıp çocuklara gösterebilecek şekilde takıyorum. Altına isim ve görevini de yazıyorum. Kasanın içinde ne olduğunu bilmediği için öğrencilerin ilgisini çekiyor ve çalışma mantığınıda daha kolay kavrayabiliyorlar.

Geri