BT Sınıfı Yok

Kodla Büyü

ugrakkas

Üye
Herkese iyi akşamlar hocalarım.
Bilişim teknolojileri sınıfım yok hatta okulda toplam 2 tane bilgisayar 5 tane yazıcı var.BT sınıfı olmayan arkadaşlar dersleri nasıl işliyor merak ediyorum.Bir de 5.sınıflarda kafama göre takılıyorum ama için rahat değil 5.lere ne anlatıyorsunuz.Teşekkür ediyorum.

hocam yapacak hiç bir şeyin yok istesende yapamazsın en iyi ihtimalle kendi laptopunu alırsın bi de projeksiyon alırsın sınıfta dersini işlersin çok istiyorsan ama bunun çocuklara bi faydası olur mu %100 olmaz uygulama olmadan çocuklar bi şey öğrenmez o yüzden zamanla alışırsın

Sınıflarda projeksiyonla verimsiz de olsa ders işlenebilir ama bu sefer de projeksiyon bozuluyor. Yine ortada kalıyorsun:)

bende de yok
işte bu noktada ders geri gelse ne olacak sorusu var?
müfredatı buna göre yenilesinler o zaman...

only61' Alıntı:
bende de yok
işte bu noktada ders geri gelse ne olacak sorusu var?
müfredatı buna göre yenilesinler o zaman...
:-1:
işte bu noktada akıllı tahta ve tabletler devreye girecek, yeterki ders zorunlu olsun...

ahmetarif21' Alıntı:
BT Sınıfı olmayan okullarda ders seçilebiliyor mu?
BT öğretmeninin kıymetini ve faydalarını bilen idareciler seçiyor ama daha bunun farkına varamayan idareciler bırak bt sınıfını; fatih projesi uygulanan okulları bile olsa dersi seçmiyorlar. Keşke onlar da bilseler kıymetimizi.

Hocam imkanın varsa eğitin cd lerini tak izlesinler, yapacak bir şey yok, btr değilsiniz değil mi?

benim de önceki okulumda yoktu , fakat ben o dönemlerde 4 okula gidiyordum ve sadece kadromun bulunduğu okulda lab yoktu. bende o okulda alıyordum laptopumu birde projeksiyon ilk15 dk filan konuyu anlatıyordum sonra sınıftan rastgele öğrencielr kaldırarak laptopta uygulama yaptırıyordum ve gayette başarılı oluyorduk hatta diyebilirim ki diğer labı olan okullardaki öğrencielrden daha iyi öğreniyrlardı (ama ne zaman fareyi getirmeyi unutursam o hafta sıkıntı oluyordu laptopun touchpadi kullanamıyorlardı)...sen de bu şekilde yapabilirsin hocam....

bir bilgisyar artı projeksiyon önce göster çoçuklardan katılım sağla diğer örneği onlar kalkarak uygulasın yansıyor ya zaten katılımla öğrenme oluyor yine de bende öyle yaptım çok dersimde bir bilgisayar da olsa onlar yapıyor

Uygulama yaptırıldığında olduğu kadar kalıcı olmasa da projeksiyon ile anlatmak tek çare. Öğretmenliğimin ilk senesinde görevlendirme 1 günlüğüne gittiğim okulda da BTS'yi kullanamamıştım. Resimli, boşluk doldurmalı çalışma kağıtları hazırlamıştım. Konu sonlarında da onları vermiştim. Öyle geçmişti dönem.

ilk atandığım okulda BT sınıfı yoktu..
öğrencilerin bilgisayarı sıfırın altındaydı..
boş bir sınıfa projeksiyonu kurdum.
tek bilgisayarla anlattım ve herkese sırayla uygulama yaptırdım..
ama her öğrenci en fazla 2-3 dakika bilgisayar başında kalıyordu.
o dönem girdiğim teknoloji tasarım derslerinde de devam ettim bu derslere..
taşı delen suyun gücü değil devamlılığı misali belli bir süre sonra hatırı sayılır bilgisayar bilgisine sahip oldular..
şimdiki okulda BT sınıfı var.. önceki öğrencilerim kadar bişey öğretemedim daha..

olması, en az olmaması kadar dert olan sınıfın adıdır BTS
benim var ama aynı zamnda sınıf benim dersimin olduğu sınıflara orayı sınıf olarak kullanan arkadaş gidiyor, durmadan sınıf geziyor adamcağız, bu durumda bts kilitlenemiyor da, btr değilim, 2 boş günüm var o arada çocuklar bütün haftaki emeklerimi mahfediyor :x ben her perşembe sinir küpü :verymad:
keşke benim de olmasaydı, zaten olsa da ilgilenen öğrenciler belli, diğerlerinin zerre bişi öğrendiği yok, ben sevmiyorum diyorlar. projeksiyon sınıf ortamında daha mantıklı bu durumda

Geri