Bt Sınıfına İmajdan Kurulum Yapmak

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar merhaba.21 adet HP Compaq bilgisayarım var.Simdi image oluşturuyorum kurulum yapmak için.Aklima bir kaç soru takıldı.
1)net support yükleyeceğim icin her bilgisayarin adini kurulumdan sonra degistirecekmiyim.
2) Deep freeze yada benzeri bir program kursam ana imaja digerlerine kurulum yaparken sorun yaşarmiyim.
3)1 soruya benzer olacak kurulumdan sonra her bilgisayarin adını degistirecekmiyim

1) Değiştirmen şart değil ama değiştirirsen daha iyi olur takip ederken,
2) Deepfreeze yükle ama imaj almadan önce pasif yap, imajı yükledikten sonra her bilgisayarda aktif yaparsan bir sorun çıkmıyor, ben 4 yıldan beri bu şekilde kullanıyorum
3) Her bilgisayarın adını değiştirmeni tavsiye ederim hocam

1)Değiştirmeni tavsiye ederim.
2)Deep Freeze tarzı koruma programlarını hepsine işlemler bittikten sonra ayrı ayrı yüklüyorum.Deep Freeze programını V8 sonrası sürümleri yüklemeye dikkat et.
3)Değiştirmeni tavsiye ederim.

Teşekkür ederim arkadaşlar.Baska tavsiyeleriniz var mı.yuklemem gereken baska programlar konusunda.
Scracht yükledim
Code org yukledim
Office 2016
Vlc
Adobe reader
Mozilla
Chrome gibi programlar yuklendi.Baska neler yukluyum.

Eglenceli ,egitici oyunlar olarak tavsiyeleriniz var mi.

Her bilgisayarın kullanıcı adını değiştirmen yeterli.

Windows ve Microsoft Office etkinleştir.

Deep freeze kur ama pasif bırak.

Güncellemeleri kapat bu önemli. Bilgisayar büyük bir güncelleme alınca deep freezeden dolayı açılmayabiliyor.

Öğretmen bilgisayarına net support kaldırıp yönetici modunda tekrar kur.

Celinezillada iso yaparken windows adını otomatik değiştirmesini sağlayan bir ayar var diye hatırlıyorum.
https://www.eba.gov.tr/video/izle/6542a735716fd912bae7c6123eaec93e48d6679a84001

Bilgisyar adını bts de rahat çalışmak için mecburen değiştiriyorum. Öğretmen masasından itibaren sağdan öğrenci01, öğrenci02 ... Birde kullanıcı adını değiştirmeyi unutmayın. Ağdan gelen isimsiz dosyalarda, dosya özelliklerine bakarak hangi bilgisayardan geldiğini rahat buluyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar.Baska tavsiyeleriniz var mı.yuklemem gereken baska programlar konusunda.
Scracht yükledim
Code org yukledim
Office 2016
Vlc
Adobe reader
Mozilla
Chrome gibi programlar yuklendi.Baska neler yukluyum.

Eglenceli ,egitici oyunlar olarak tavsiyeleriniz var mi.
Mesela kodlamasız oyun yapımı için KODU oyun motoru var hocam ögrenciler için onu yükleyebilirsiniz.

Program olarak illa DirectX paketlerini bu tarz şeyler isteyecektir yüklemediyseniz yüklemenizi tavsiye ederim. Redist ve runtime paketleri, 7-zip felan kurabilirsiniz.

Geri