BT Sınıfına Tahta Kurulmuyor mu?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, okulda tahta yok, yakında geleceği söylendi. Okul müdürü sadece sınıflara tahta kurulacağını belirtti. BT sınıfı labaratuvar olduğu için de tahta kurulmayacağını söyledi. İlçe koordinatörüne sordum, o da bt sınıflarına tahta kurulmadığını belirtti.
1-2 ay önce kurulumu yapılan okullarda olan bazı arkadaşlara sordum BT sınıflarına tahta kurulduğunu söylediler. Acaba yeni bir yönetmelik mi çıktı bu konuda?
Bilgisi olan yardımcı olabilir mi, teşekkür ederim.

faz1 ve faz2de kuruldu. Yeni fazlarda maliyeti azaltmak için kıstılar mı acaba?

Merhaba arkadaşlar, okulda tahta yok, yakında geleceği söylendi. Okul müdürü sadece sınıflara tahta kurulacağını belirtti. BT sınıfı labaratuvar olduğu için de tahta kurulmayacağını söyledi. İlçe koordinatörüne sordum, o da bt sınıflarına tahta kurulmadığını belirtti.
1-2 ay önce kurulumu yapılan okullarda olan bazı arkadaşlara sordum BT sınıflarına tahta kurulduğunu söylediler. Acaba yeni bir yönetmelik mi çıktı bu konuda?

Hocam keşif işlemleri sırasında keşif formuna tahta kurulması planlanan tüm alanlar belirtilir. Derslikse derslik, atölyeyse atölye, labsa lab gibisinden. Daha sonra bakanlık dersliklerin sayısını gözeterek okula istenen toplam ET sayısında kısıtlamaya gidebilir.

ET.png

Bizim okul Faz 2. BTS'de ET mevcut.
Kasayı bağlayıp uygulamayı ET'den yansıtıyoruz veya direkt ET'den gösteriyoruz; çocuklar buradan bakıp yapıyor. Niye ET olmasın ki?

Bizim hem mescitte, hem kütüphanede, hem de öğretmenler odasında var ET'ler. Öyle süs gibi duruyor. Kütüphanedeki ara sıra kullanılıyor yine, ama...

Son düzenleme:
Bizim okul Faz 2. BTS'de ET mevcut.
Kasayı bağlayıp uygulamayı ET'den yansıtıyoruz veya direkt ET'den gösteriyoruz; çocuklar buradan bakıp yapıyor. Niye ET olmasın ki?

Bizim hem mescitte, hem kütüphanede, hem de öğretmenler odasında var ET'ler. Öyle süs gibi duruyor. Kütüphanedeki ara sıra kullanılıyor yine, ama...

Faz2'lerde takılmadık bi helalar kaldı. Şimdi de gıdım gıdım alım yapıyorlar.

Sayın hocam, müdürünüz ve ilçe koordinatörünüze laboratuvar değil BT sınıfı olduğunu söyleyin. BT sınıfında ET olmamasının mantıksız olacağını izah edin. Giriş yaparken BT sınıfı için de ET talebinde bulunsunlar. Verilmiyormuş deyip sisteme giriş yapmazlık yapmasınlar.

Nasreddin hoca fıkrası gibi resmen... Bilgisayar atölyesine akıllı tahta kurmamak nedir yaw.. Yakında bilgisayar atölyesine bilgisayara da gerek yok derler. Göstererek yaptırma tekniğinin en fazla uygulandığı branş bizim branş ve öğretmen yaparken öğrencilerin göreceği bir ekran illaki olması lazım

idareniz istemediyse kurulmaz, kurulmaz diye bir kural yok nerelere nerelere kurdular bir bilseniz eski çalıştığım okulda yemekhanede bile vardı :)

Nasreddin hoca fıkrası gibi resmen... Bilgisayar atölyesine akıllı tahta kurmamak nedir yaw.. Yakında bilgisayar atölyesine bilgisayara da gerek yok derler. Göstererek yaptırma tekniğinin en fazla uygulandığı branş bizim branş ve öğretmen yaparken öğrencilerin göreceği bir ekran illaki olması lazım
Hakkaten Nasreddin hoca fıkrası gibi haklısın hocam

Hakkaten Nasreddin hoca fıkrası gibi haklısın hocam
iyi ya işte projeksiyon vs ile duvara yansıtın yaparken gösterin çocuklar müsait bir zamanda ve şartlarda bir ara yaparlar, şartları zorlamak lazım
imkansız yoktur zor zaman alır atasözünün vücut bulduğu an işte bu andır

Faz 1 ve Faz 2 okulda çalıştım. İkisinde de BT sınıfında tahta vardı. Şuan Faz 1 olan okulda çalışıyorum. Adamlar sınıfa benzeyen her yere tahta koymuşlar. Bodrum katta mahzen gibi olan yerler de bile tahta var. Sanırım idarenin istediği her yere tahta koymuşlar.

bt koordinatörünüzle yüz yüze görüşün hocam, birden fazlaysa muayene kabul komisyonunda kim varsa onunla görüşün. Bt öğretmeninin, bt rehberinin asıl işini yaptığı yerde etkileşimli tahta olmaz mı? Öyle saçmalık olmaz. Müdür odasında tv nasıl zorunluysa bizim için de tahta aynen böyle zorunludur. Hele hele öğretmenler odasında olup bt sınıfında/labında olmazsa o okulda ben olsam bir dakika bile durmam, öyle saçmalık olmaz.

Hocam Fatih projesi içi okulda plan yapılırken nerelere koyulacağını belirliyorlar. Benim sınıfım bodrum katta olduğu için tam o sırada da ben ücretsiz izinde olduğumdan bt sınıfını plana dahil etmemişler ve akıllı tahta kurulmamış. Sonradan ekleme yapmıyorlar. Hatta sonradan öğretmenler odasındakini oraya çekelim dedik ona bile izin vermediler. o tahtayı fazla kabul edip başka okula götürdüler. Şimdiden plana ekletin bence.

Hocam BT sınıfı kurulacak alanlar içerisinde yer alıyor. Bence müdürle görüşüp kurulumu yaptırın.

Bu okul idaresinin capıyla alakalı 8 yıla yakındır değişik okullarda BTR yapıyorum kiminde kütüphanede toplantı salonunda fen laboratuarında ET var kiminde bilgisayar laboratuarında bile yok. Vizyon meselesi

BT sınıfına kurulum yapılmaması gibi bir durum yok. Sadece ürünler narin olduğundan metal, kaynak vb atölyelere ve 10 metreden uzun olan toplantı salonlarına kurulumu yapılamıyor.
Kurumunuza daha önce montajı yapılan ET mevcut ise mutlaka bunlar için keşif raporunuz mevcuttur. Bu raporda o alan belirtildiyse zaten sıkıntı yok. Belirtilmediyse de sıkıntı yok.

Geri