BT Sınıfındaki Bilgisayarlarda Hangi programlar olmalıdır?

Kodla Büyü

e_uysal

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Bilişim Teknolojileri Sınıfını hurdalardan parçalar toparlayarak sıfırdan kurdum. Tek başıma 5 aydır uğraşıyorum ve yarın ilk dersimi işlemek istiyorum. Tüm bilgisayarlara XP ve Office kurdum sadece. Hangi programlar kurmam iyi olur kıdemli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim teşekkür ederim. :)

scratch
pivot animatör
kodu game lab
alice
code.org dan çektiğin ofline çalışmalar
gibi gibi

Hurdalardan kurduğuna göre özellikleri çok iyi olmasa gerek. O yüzden hafif programlar kurmanda fayda var. Mesela antivirüs kurmak yerine deepfreez kurmanı öneririm. Şimdi deepfreez daha ağır değil mi gibi soru aklına gelebilir. Timefreez kurduktan sonra varlığı ile yokluğu arasında hiçbir şeyi hissetmeyeceksin. Zaten 3-5 mb gibi bir boyutu var. Onun dışında @tenakuz adlı arkadaş söylemiş zaten.

Adobe Reader
Office(2010 tavsiye)
Yukarıdaki arkadaşın kodlama tavsiyeleri
Tooleiztime (pc lerin yavaş olduğu için) mutlaka kurulmalı en son
Usb show kurulumsuz koy bi tane masaüstüne
Usb disk security (hafif bir program) 5 mb filan
K lite codec pack
Dyned (keşke portable I olsa iyi olurdu)
10 parmak kullanacaklar için 10 parmak portable programı
Bilgisayarlarına güveniyorsan net support school
Google Chrome (rahat edersin)
Meb sertifika (ilçeler için otomatik tavsiyemdir)
Suruculer (ses.,goruntu...)
KAPATILACAK AYARLAR (tooleiztime icin)

Windows update
Otomatik Defrag kapat
Search index kapat
Antivirus asla kurma
Dyned kuracaksan time freze den güncelleme klasörlerini pasif yap. Böylece güncelleme olacağı zaman sıkıntı çıkmaz.

Daha vardir ama aklıma gelmedi.

Bende senin gibi sıfırdan kurdum. O zorluğu bilirim. Hazıra konmak gibi olmaz. Helal olsun hocam. Varsa sıkıntı yaz yardımcı olurum

+ winrar
Fazla söze gerek yok Hocam. Ben de BT sınıfını Yen'i elden geçirdim. İki arkadaşın mesajlarında bahsettiği işlemleri yaptım. Kolay gelsin

trisquel ya da zorin os 32 bit kurmayı düşünüyorum düşük pclere.cube linux da iş görür...

tenakuz' Alıntı:
scratch
pivot animatör
kodu game lab
alice
code.org dan çektiğin ofline çalışmalar
gibi gibi

İlk etapta office 2010 ve scratch ile devam etmeyi planlıyordum ancak bunların tümünü kurup deepfreeze'lesem mantıklı olacak sanırım. teşekkür ederim.

Misugi' Alıntı:
Hurdalardan kurduğuna göre özellikleri çok iyi olmasa gerek. O yüzden hafif programlar kurmanda fayda var. Mesela antivirüs kurmak yerine deepfreez kurmanı öneririm. Şimdi deepfreez daha ağır değil mi gibi soru aklına gelebilir. Timefreez kurduktan sonra varlığı ile yokluğu arasında hiçbir şeyi hissetmeyeceksin. Zaten 3-5 mb gibi bir boyutu var. Onun dışında @tenakuz adlı arkadaş söylemiş zaten.
"

Evet pek iyi değildi Labrotuvarı ele aldığımda. Şöyle söyleyeyim; bilgisayarların işlemci hızları 2 ile 3 Ghz. arası gidip geliyor. Tek çare RAM'leri yükseltmekti. 256lık ve 512'lik RAM'leri 1 GB yapmak biraz daha rahatlattı elimi. 4 5 çalışan bilgisayardan 28 bilgisayara çıkardım ve kapasitesi bu kadar laboratuvarın. Zaten istesemde 30 yapamam elle tutulur bir şey malzeme kalmadı. antivirüs kurmayı bende düşünmüyorum çok haklısın hocam. Deepfreez kurmayı planlıyordum ancak timefreez denemedim. Açıkcası yazdığında kafamı karıştırdı hangisini tavsiye ediyorsun time mi deep mi :) Teşekkür ederim eyvallah.

sertokus' Alıntı:
Adobe Reader
Office(2010 tavsiye)
Yukarıdaki arkadaşın kodlama tavsiyeleri
Tooleiztime (pc lerin yavaş olduğu için) mutlaka kurulmalı en son
Usb show kurulumsuz koy bi tane masaüstüne
Usb disk security (hafif bir program) 5 mb filan
K lite codec pack
Dyned (keşke portable I olsa iyi olurdu)
10 parmak kullanacaklar için 10 parmak portable programı
Bilgisayarlarına güveniyorsan net support school
Google Chrome (rahat edersin)
Meb sertifika (ilçeler için otomatik tavsiyemdir)
Suruculer (ses.,goruntu...)
KAPATILACAK AYARLAR (tooleiztime icin)

Windows update
Otomatik Defrag kapat
Search index kapat
Antivirus asla kurma
Dyned kuracaksan time freze den güncelleme klasörlerini pasif yap. Böylece güncelleme olacağı zaman sıkıntı çıkmaz.

Daha vardir ama aklıma gelmedi.

Bende senin gibi sıfırdan kurdum. O zorluğu bilirim. Hazıra konmak gibi olmaz. Helal olsun hocam. Varsa sıkıntı yaz yardımcı olurum

Teşekkür ederim hocam. bunların bir kısmını kurdum ancak ihtiyacım olacaklarda var yazdıklarında hatırlamadıklarım da sayende hatırladım ;) Aynen hocam. 2001 ekonomik krizi sonrası türkiye gibiydi labrotuvar ama bugünlere gelebildik. Sorunum olursa mutlaka yazarım sağolasın.

SmallBasic
Appinventor
Algodoo (Fizik Simülasyon Programı)
Belki Kids Ruby'de değerlendirilebilir.

tab' Alıntı:
trisquel ya da zorin os 32 bit kurmayı düşünüyorum düşük pclere.cube linux da iş görür...

Nedir bunlar, windows!a yüklediğimiz programları bu işletim sistemlerinde de çalıştırabilir miyiz? türkçe mi yoksa ingilizce mi? teşekkürler

Deepfreze yerine Drive Vaccine hocam çok daha kullanışlı bende eskiden deepfreze ya da timefreeze kullanıyordum zümrem sayesinde Drive Vaccine kullanmaya başladım çok çok daha memnunum. Net Support mutlaka olmalı

Baharakn' Alıntı:
Deepfreze yerine Drive Vaccine hocam çok daha kullanışlı bende eskiden deepfreze ya da timefreeze kullanıyordum zümrem sayesinde Drive Vaccine kullanmaya başladım çok çok daha memnunum. Net Support mutlaka olmalı
drive vaccine benim yavaş bilgisayarlarımda kastı. Neredeyse açılışı 5 dakikayı buluyordu.
Timefreeze ile hızlı bir açılış ve kullanım sağlanıyor.
Vaccine kullanışlılığı tabiki daha iyi hocam ama malesef arkadaşın pc ler yavaşmış

teşekkür ederim arkadaşlar destekleriniz için. Antivirüs kurmayı planlıyordum ancak vazgeçmek üzereyim sanırım. Bilgisayarların ortalama hız kapasitesini yazdım ama tekrar yazayım. 2-3 Ghz işlemci ve 1 GB RAM mevcut. Ortalamalar böyle. :)

Geri