BT sınıfındaki bilgisayarları klonlarken..

Kodla Büyü

sapphire

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba 2008 yılında ulaştırma bakanlığı tarafından kurulan bt sınıfımızdaki exper bilgisayarların yeniden kurulması işlemi için klon işlemi de yapan orico marka bir hdd dock aldım, bilgisayarların hdd leri 160 gb ancak kimi maxtor kimi seagate. Boyut farkı olmadığından sorun yaşamayacağımı sanmıştım fakat hdd ye clon işlemi yapamadım. deneme amacıyla 80 lik seagate e klon işlemi başlattığımda ise sorun yaşamadım.
aynı kapasitedeki iki hdd, marka farkından dolayımı bu olumsuzluğu yaşatıyor diye düşünerek aynı marka iki hdd kullandım ama sonuç aynı. klon işleminde kaynak ve hedef eşit büyüklükte olması böyle bir sorun oluşturur mu ?
Daha önce bu tip bir işlemi eşit boyuttaki ssd ile yaptığımda sorun yaşamamıştım, hdd lerin farklı bir çalışma yöntemimi var?

Son düzenleme:
klonlama işleminde eğer hdd 2 ye bölünmüşse (klonu alınan) ama yüklenen bölünmemiş sorun çıkar. Eğer sorun bu değilse konu hakkında daha fazla bilgim yok maalesef.

klonlama işleminde eğer hdd 2 ye bölünmüşse (klonu alınan) ama yüklenen bölünmemiş sorun çıkar. Eğer sorun bu değilse konu hakkında daha fazla bilgim yok maalesef.
kaynak hdd yi tek parça yaptım ancak yine aynı hatayı aldım.

Son düzenleme:
Klon işlemi yapan harici disk, dediğimiz şey. Harici Disk + İmaj yazılımı diye düşünüyorum.

Bilinmedik bir imaj yazılımındansa, Clonezilla , Norton ghost, Acronis veya Hiren Boot Cd içindeki Drive Image XML deneyebilirsiniz.
Hatta 160 GB 'lık HDD'nin hepsi dolu olmayacağından, 32 GB lık bir flash belleğe bile imaj alabilirsiniz.

Geri