Bt Sınıfındaki saatler sürekli değişiyor

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar laboratuvardaki bilgisayarların saatleri sürekli değişiyor. Ya ileri ya geri oluyor. Bios pillerini yeni değiştirdim sorun düzelmedi. Başka ne olabilir?

Arkadaşlar laboratuvardaki bilgisayarların saatleri sürekli değişiyor. Ya ileri ya geri oluyor. Bios pillerini yeni değiştirdim sorun düzelmedi. Başka ne olabilir?
Bende de benzer durum var. 2 bilgisayar 3-5 gün açılmazsa tarihi 2000e dönüyor. Pil değiştirecektir hep erteledim, sizde niye çare olmadı ilginç. Yeni pil mi taktın hocam? Yoksa eski kasalardan mi denemiştin?

Freeze programı devre dışı bırakıp otomatik saat dilimini ve saat güncellemeyi devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Pili sıfır taktım. Bilgisayarlarda deepfreeze var ama pasif yapıp saati güncelleştiriyorum. Saat dilimini ayarlıyorum. İnternet saatini güncelleştiriyorum. Bi kaç gün açılmayınca saat değişiyor yeniden.

Pili sıfır taktım. Bilgisayarlarda deepfreeze var ama pasif yapıp saati güncelleştiriyorum. Saat dilimini ayarlıyorum. İnternet saatini güncelleştiriyorum. Bi kaç gün açılmayınca saat değişiyor yeniden.
güvenlik kartı gibi birşey anakarta takılı olarak var mı? eskiden kurulan bt lablarda çok modaydı pc yi yeniden başlatınca herşey sıfırlanıyordu

Saat tam olarak ne kadar değişiyor? 1 saat mı 2 saat mı? Hangi işletim sistemi? Bununla beraber Bios ayarları da değişiyor mu?

Bu sorun benim kendi laptopumda da var, her açtığımda saat ve tarih faklı, ne yaptıysam düzelmedi, win10 yüklü, yeni olmaya başladı

Saat tam olarak ne kadar değişiyor? 1 saat mı 2 saat mı? Hangi işletim sistemi? Bununla beraber Bios ayarları da değişiyor mu?

saatin bi değişme standartı yok. Bazen bi saat ileri bazen 3 saat geri bazen 10 saat ileri. Biosu varsayılan ayarlara döndürmeme rağmen İlk açılışta da hep f1 ile başlangıç istiyor.

Bende de oluyor. Windows 7 bilgisayarlar. Tarih doğru, saat yanlış oluyor. Yani 1 saat fark olsa otomatik tarih saat güncelleme ayarlarından oluyor diyeceğim ama aradaki fark hem 1 saatten fazla oluyor, hem de dakika da tutmuyor.

Bende de oluyor. Windows 7 bilgisayarlar. Tarih doğru, saat yanlış oluyor. Yani 1 saat fark olsa otomatik tarih saat güncelleme ayarlarından oluyor diyeceğim ama aradaki fark hem 1 saatten fazla oluyor, hem de dakika da tutmuyor.
Aynı benimki de o şekilde oluyor. Saat diliminden kaynaklı değil. Pil de sıfır takılı olmasına rağmen böyle olması tuhaf.

Hocam bilgisayar kasasında vida veya başka bir metalden dolayı kısa devre yapıyor olabilir, oda pili çabuk bitiriyor olabilir. Anakartı kasadan söküp dışarıda 1-2 gün çalıştırıp test edin. Resmi sitesinden güncel bios versiyonunu indirip kurun. Birde kullanıdığınız işletim sistemi windows 7 ise saat güncellemelerini mutlaka yükleyin. İstanbul+3 olsun. ben de de aynı sorunlar vardı ve ben soruna bu şekilde çözüm bulmuştum.

aynı sorun bende de var
illallah dedim.
deepfreeze var bilgisayarlarda pasife alıyorum saati ayarlıyorum
1 -2 gün sonra yine tarih 2009 lara 2012 lere gidiyor.
burda yazılanların hepsini denedim
hiçbiri fayda etmedi.
kasaların başında çaresiz bekliyorum
bekliyorum ama olmayacak biliyorum.

aynı sorun bende de var
illallah dedim.
deepfreeze var bilgisayarlarda pasife alıyorum saati ayarlıyorum
1 -2 gün sonra yine tarih 2009 lara 2012 lere gidiyor.
burda yazılanların hepsini denedim
hiçbiri fayda etmedi.
kasaların başında çaresiz bekliyorum
bekliyorum ama olmayacak biliyorum.
Hocam birde işlemcileriniz iyiyse raminiz yeterliyse bir kaç tanesine win8 kurup deneyin takip edin bakalım ne olacak.

Labdaki bilgisayarların Hepsinde olmuyor hocam. Bi de bi kaç gün pc açılmayınca oluyor.
Hepsinde olmuyorsa olan ile olmayanların pillerini değiştirin bi' hocam. Eğer değiştirdiğinizde bilgisayarların saatleri de değişmiş ise o pillerde sorun vardır. Yok aynı bilgisayarlarda aynı sorun devam ediyorsa biosta bir sorun olabilir.

bunu biraz açabilir misiniz
hiç kullanmadım nasıl yapabilirim
teşekkürler
https://www.mediafire.com/file/mzmo0s4frxlk2kt/Neutron.zip/file

dosyayı indirin, zipi açıp Neutron klasörünü C:\ içine atın. sonuçta C:\Neutron\ klasörü altında 4 tane dosya olmalı. Create_NeutronTime_Task.bat dosyasını çalıştırın yönetici hakkı verin, oturum şifrenizi sorar varsa girin yoksa boş enter basın. Neutron windows açılışına eklenmiş oldu.

saat diliminizi Nairobi yapın. İstanbul olunca bir saat geri oluyor.

Geri