BT sınıfının taşınması

Kodla Büyü

genedrom

Aktif Üye
arkadaşlar bizim okula ek bina yapıldı benim bt sınıfı zaten başka bir ek binada idi şimdi ise ben sınıfı taşımak istiyorum ama mrd yardımcısı taşımak için 50 metrekarelik sınıf olması gerekiyor dedi hemde swich kutusu taşınmaz falan diyor ilk kurulum yapılırken ankaradan gelmişler falan diyoo
taşıma taraftarı değiller acaba taşımak çok mu zor olur

evet hocam 50m2 şartı doğru.Switch taşımak lab düzeneği de kurmak kolay olmasa gerek hocam bildiğiniz gibi.

evet ama benim ek binada ssadece ben kaldım ve bugün kalorifer yanmıyor
ve müdür yardımcısına göre swich taşımaktan çekiniyor bozulacak falan diye

Taşımayı biliyorsanız kolay. Ben olsam 1 snye dusunmem. Sonucta siz yapacaksınız.

Yok yapamam derseniz uzaktan erişimle okula gelmeden 1 saat once bilgisayarları evden açın laboratuar ısınsın siz gelene kadar :D

bt sınıfı şartnamesine uygun bir sınıf oluşturacaksan diğer tarafta taşı

hocam taşınabilir bence yaa..nolcakki..ben şu an çalıştığım okula bu yıl yeni geldim, ama benden önceki yıl, eski binadan, yeni binaya taşımışlar bt sınıfını..okulda bilgisayar öğretmeni yokken taşıdıkları için, kasaların monitörlerin sıraları saçma sapan olmuş (örn: kasanın üzerindeki bilgisayar numarası 20, ama o kasaya bağlı olan monitörün üzerindeki numara 18..v.s.)ama ben hepsine yeni numara verdim..bi önemi yok sıranın sonuçta..bi de U şekli verilmemiş sınıfa, bu da büyük bir eksik bence, siz de bilirsiniz ki bt sınıfının en rahat kullanım şekli U şeklinde olandır, yani en azından bana göre öyle..şu an sınıfımı U yapmam mümkün değil, onun dışında da bi sorun yok..switche de hiiiiç bişey olmaz hocam ya, bi yerden bi yere taşındı diye bozulur mu hiç switch..yalnız hocam sana tavsiyem, taşımak istediğin sınıftaki priz girişlerine dikkat et, benim şu an kullandığım sınıf BT sınfı olcak şekilde dizayn edilmediği için, ortalıkta çok fazla kablo war, 3 lü priz kablolarından bahsediyorum, bayağı bi görüntü kirliliği oluyo..demem o ki, herşey senin elinde..bu tarz problemlerin olmaz taşıdıktan sonra;) kolay gelsinn

Ben taşımıştım eski okulumda çalışırken.
şimdiki bilgisayar sınıfındaki elektrik ve ağ kablolarının içinde yer aldığı olukları aynen diğer tarafa alamazsınız. yani aynı planda olmayabilir sınıf. doğal olarak biz yeniden oluk alıp yeni eletrik kabloları ve ağ kabloları çekmiştik. tabi buda maliyet demek. yaklaşık 3 yıl önce 1000 TL yi biraz geçmişti masrafımız. tabi bide elektrikçi fln bulmanız lazım. biz 1 hafta fln akşam 6'ya kadar çalışmıştık. sistemi oturttuktan sonra taşınmakta sıkıntı olmaz bence.

kalorifer olmayacak kendi elektrik panosu olcak klima olcak switch olcak çelik kapı olcak dış pencereleri demirli olcak. kolay gelsin :)

Geri