bt sınıfları dağıtılıyor kesin emirmiş

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

haliluysal

Site Gezgini
dün eski müdürümü ziyarete gittim yeni atandığı okulda bt sınıfı varken ilçe milli eğitim dağıt bt yi zaten dağılacak demiş devletin projesi gereği seneye bt ler kalmayacak zaten demis müdürüm her ihtimale karşılık dağıtmamış bt yi

Bizim okulda 2 bt lab var ve birisi dağıtılacak dağıtılan sınıf anasınıfı olacak. :!: Malum devletin yeni politikası şu an okulöncesine ağırlık vermek.Bana da müdür söyledi.Milli eğitim bu öneriyi sunmuş işin garibi.Onay bekliyolar şu an.Onay geldiği anda dağıtılacak.Şaşkınlıkla seyrediyorum...
Yazık okuduğu ve emek harcadığım 4 seneye çoookk pişmanım.Öğrencilerim bilgisayar öğretmeni olmak istiyoruz hangi bölüme gitmeliyiz diye sorduklarında SAKIN diyorum SAKIN..........

yav ben harbiden anlayamıyorum.
aynı askerde dönen urafeler gibi. Bu konuları duyunca askerlik gelio aklıma :)
Daha dün geldiler bizim okulumuza bize boş bir oda gösterin bil. labaratuvarı oluşturulacak diye.
o demiş bu demiş e inanmıyorum artık. Eğer gerkçekten gelir dağıtırlar o zaman inanırım.
Ama böyle birşey olması imkansız onu da söylemek istiyorum.

bana il me müdürü söyledi. yeni bt kurulmayacak, her sınıfa bir pc, bir projeksiyon olcak diye, ben de ben dersi nerde anlatcam dedim, o tek pc ve projeksiyonlu sınıfta dedi.. verimli olmadığını anlatınca keşke seninle önceden konuşsaydık meb e toplantıda söylerdim dedi.

geçen okuldaki türkçe öğretmenide bt sınıfları ve dersleri kaldırılcak sizi memur yapcaklar diyo :verymad:

bütün bunların hepsi bana saçmalık geliyor.Bilgisayar derslerini dersliklerde mi işleyeceğiz yani.?öğrenciler nasıl uygulama yapacaklar.?

melissa' Alıntı:
bütün bunların hepsi bana saçmalık geliyor.Bilgisayar derslerini dersliklerde mi işleyeceğiz yani.?öğrenciler nasıl uygulama yapacaklar.?
bilgisayar dersi diye birşey mi var ortada hocam ufak bir etkinlikti sadece serbest etkinlik; artık ona da gerek olmadığı düşünüldü zaten. Varacağımız sonun bu olduğunu tahmin ediyordum ama bu kadar çauk olması ürkütücü..

Bence bizim ilk önce müdürlere, ilçe, il ve bakanlıklara bilgisayar kursları açmamız lazım.Böylelikle bilgisayarın sadece düğmeye basıp solitaire oynamakla değil, programlarl yüklenerek farklı şeyler yapılabileceğini göstermemiz lazım.

Bunlar bilgisayarı bilmiyorlar ki kafasına göre konuşuyorlar.Ne söylesen söyle anlatamazsın.Hele ki bilmeyen birine laf anlatacağına git deveye hendek atlat daha iyi.

Okulda herkes bilgisayarı biliyorum diye geziyor. Ben 11 senedir bilgisayarla uğraşıyorum hala biliyorum diyemiyorum.Ama nedense herkes biliyor bu işi.

evet arkadaşlar bnm okul müdürümde söyledi
yazı gelmiş okula resmen dağıtılıyor bilgisayar sınıfları
yazıyı daha okumadım gidince okuyacam.
bakanlığın her sınıfa bilgisayar akıllı tahta ve projeksiyon projesi varmış on yapacaklarmış
hade hayırlısı bakalım bize ne yapacaklar

Zizu_' Alıntı:
Okulda herkes bilgisayarı biliyorum diye geziyor. Ben 11 senedir bilgisayarla uğraşıyorum hala biliyorum diyemiyorum.Ama nedense herkes biliyor bu işi.
bunlaran bir tanesi çağırıp "hocam google ye nasıl giriliyor" diyebilecek kadar bilmiş :verymad: :verymad:

Bir sürü küfürlü mesajı sildikten sonra..... (hepsi de akıl düzeyi ile alakalı idi)

Kaldırma kararının altına imza atanlara sormalı...
1-Bilgisayar kullanmayı biliyor musunuz? ( Malum cevap evet )
2-Araba kullanmayı biliyor musunuz? ( Malum cevap %99 evet )
3-Araba kullanmak direksiyona geçmeden göstererek öğrenilir mi? ( Malum cevap hayır )

Bizden cevap
Ne demeye bilgisayar kullandığını bildiğini iddia ediyorsun. Ne araba göstererek öğretilir nede bilgisayar projeksiyon ile anlatılır. İkiside uygulama ile öğrenilen becerilerdir. Bizim hakkımızda karar vermeye yetecek yetkinliklere sahip değilsiniz. Bırakın o koltuğu gereksiz yere makamı işgal etmeyin.

her okulda sıyırmış bi öğretmen olcak yani!!

beni, bizi, sizi görenler yazııııık bu bi zamanlar bilgisayar öğretmeniydi teneffüse bile çıktığını görmezdik alansız kaldı; labsız kaldı sıyırdı şimdi okulda dolanıp duruyo dicekler... :cry:

Zizu_' Alıntı:
Bence bizim ilk önce müdürlere, ilçe, il ve bakanlıklara bilgisayar kursları açmamız lazım.Böylelikle bilgisayarın sadece düğmeye basıp solitaire oynamakla değil, programlarl yüklenerek farklı şeyler yapılabileceğini göstermemiz lazım.

Bunlar bilgisayarı bilmiyorlar ki kafasına göre konuşuyorlar.Ne söylesen söyle anlatamazsın.Hele ki bilmeyen birine laf anlatacağına git deveye hendek atlat daha iyi.

katılmamak mümkün değil hocam. hani biri demiş ya "bilgisayar kendi kendine de öğrenilir, ders gereksiz". işte bu mantıkla matematik falanda koymasınlar ders olarak. bakkalda da öğrenilir matematik!!!!!!!!!!!

dinazoroğlu dinazorlar...

ya dağıtacaklarsa dağıtsınlar da bizim için de artık bişeyler yapsınlar...

arkadaşlar, o şunu demiş bu şunu demişle uğraşıp moralinizi bozacağınıza görevinize işlerinize odaklansanız en başta kendi sağlığınız açısından iyi olur. hem de bu şekilde kendinizi demorilize edince işinizde tam randımanlı çalışmayıp bazı kesime bt sınıflarının gereksizliğini ispatlama fırsatı doğurmuş olursunuz.

burada bu şekilde konuşmak hiç bir sorumuzu çözmez ayrıca

naçizane fikrimdir bu. saygılar...

Hocam bu arkadaşlar illerini de yazarsalar çok sevineceğim.
Lütfen il ilçe yazar mısınız?

gandalf' Alıntı:
arkadaşlar, o şunu demiş bu şunu demişle uğraşıp moralinizi bozacağınıza görevinize işlerinize odaklansanız en başta kendi sağlığınız açısından iyi olur. hem de bu şekilde kendinizi demorilize edince işinizde tam randımanlı çalışmayıp bazı kesime bt sınıflarının gereksizliğini ispatlama fırsatı doğurmuş olursunuz.

Seyreyle büyüklerimiz neyler,
Onlar neylerse güzel eyler.
DEMEYECEĞİM!!! :!:

bu gün eğitici formatör geldi ve dediki bt sınıfındaki bilgisayarları sınıflara dağıtacağız. kendisi bunu istemeyerek söyledi. gidişat kötü ekdersli hizmetli olmaya az kaldı.

Bölge: Samsun - İlkadım

Değerli arkdaşlar ,

Bu konudaki gelişmeleri lütfen -mış -muş şeklindeki duyumlara değil de , il ilçe ve resmi yazıları dayanarak göstererek gündemimize alalım. Yoksa bunların hepsi moral bozmaktan öteye gitmeyecek mesajlar olarak kalıyor.

hocam illeri de söylersek en azından Tehlikenin ne kadar yakınımızda olduğunun farkında oluruz. Bende o şekilde duyumlar aldım önümüzdeki yıl Okulöncesi eğitimi birçok ilde zorunlu hale gelecekmiş ve Okullardaki Sınıf sıkıntısı BT Laboratuarlarının dağıtılmasıyla giderilecekmiş.... Dağıtsınlar laboratuarları her yıl her yıl aynı sıkıntıyı yaşayacağımıza nir kez sıkıntı yaşayalım ama ne olduğumuzu bilelim.

dmyksl' Alıntı:
hocam illeri de söylersek en azından Tehlikenin ne kadar yakınımızda olduğunun farkında oluruz. Bende o şekilde duyumlar aldım önümüzdeki yıl Okulöncesi eğitimi birçok ilde zorunlu hale gelecekmiş ve Okullardaki Sınıf sıkıntısı BT Laboratuarlarının dağıtılmasıyla giderilecekmiş.... Dağıtsınlar laboratuarları her yıl her yıl aynı sıkıntıyı yaşayacağımıza nir kez sıkıntı yaşayalım ama ne olduğumuzu bilelim.

1 adet Ana Sınıf oluşturacağız diye birsürü masraf yapılmış BT sınıflarını bozacaklarsa işin durumu gerçekten vahim. Genede gözümle görmeden inanmam buna.

bilerzen' Alıntı:
her okulda sıyırmış bi öğretmen olcak yani!!

beni, bizi, sizi görenler yazııııık bu bi zamanlar bilgisayar öğretmeniydi teneffüse bile çıktığını görmezdik alansız kaldı; labsız kaldı sıyırdı şimdi okulda dolanıp duruyo dicekler... :cry:

:puhaha: :puhaha: HOCAM SÜPERSİN..
gandalf' Alıntı:

hocam onlar ne yaparsa yapsın biz işimize bakalım dönemi bitti.. konuşmak sıkıntımızı bir nebze olsun sohbet ile dağıtmak amaçlı en azından benimki böyle..

kaldırılacaksa hemen kaldırsalarda bızde ne oldugumuzu ne olacagımızı bılsek boyle ortada dolanmaktan artık usandık :cry:

tek isteğim; bt sınıfları kaldırılması durumunda ,olur mu bilmiyorum ama, branş değişikliğinin açılması

branş değişikliği keşke olsa hocam ama hiç sanmıyorum öyle birşey yapacaklarını

Aynı şeyi bana da söyledi okul müdürüm labdaki bilgisayarların dağıtılacağını ve bilgisayar öğretmenlerinin
zorunlu formatör olacaklarını söyledi. izmir milli eğitim müdürler toplantısında gündeme gelmiş bu konu.
Ek dersli hizmetli gibi çalışacaz yakında... Allah sonumuzu hayr etsin

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri