bt sınıfları dağıtılıyor kesin emirmiş

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
secret55' Alıntı:
Zaten farkındaysak dersler bir bir kaldırılıyo amaç her dersin bilgisayar destekli olması bu sepeble bilişim tek dersine ihtiyaç duyulmaması :!: :!:
Bu sebeple dağıtılsın ya ya dağıtılmasın netice itibariyle öğretmenlik vasfımız ortadan kalacak.
Bence asıl problem benim gözümde bu.

Ben 4 sene yüksek puanla yerleştiğim bu bölümde kimsenin bozduğunu düzeltmek için okumadım.
İdarecilerin yapamadığını(word,excel,vs) yapmak için okumadım.
E-okula öğrencilerin fotoğraflarını çekicem diye elimde makine ile dolaşmak için okumadım.
Memurla ya da herhangi bir teknikerle aynı muameleyi görmek için okumadım.(kimseyi küçük görmüyorum yanlış anlaşılmasın)

Sonuç olarak çalışma saatleri düzenlebilir belki ama bizim sonumuz okulda teknik eleman olmak.
Yeri gelecek belki tüm öğretmenlere yardım edicez ama takdirleri hep birileri alacak, senin yaptığın ee zaten görevindi olacak.
Kimse kusura bakmasın ama bu kadar olumsuzluk ve bilrsizlik varken polyanacılığı oynayamam. :(

katılıyorum hocam bahsettiğiniz işler yüzünden nefret ettim resmen bilgisayar öğretmeni olmaktan
tamirci olmak değil öğretmne olmak istiyoruuummmmm

insanların artık gelipde şimdi nasıl oluyo bu sizin formatörlük diye sorup olayı kendince yorumlamasını istemiyorum

balıkesir de il milli eğitim müdürü sene başında toplantıda söylemiş..seneye kalkmaya başlayacakmış böyle bir söylenti var

böyle bir yazı geldi. bugün toplanacağız. hadi bakalım hayırlısı.

Ekli dosyalar

• tarama.jpg
    tarama.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 637
genctoprak' Alıntı:
böyle bir yazı geldi. bugün toplanacağız. hadi bakalım hayırlısı.

hocam aynısı bize de geldi amasyada çalışıyorum.bu arada rizede arkadaşım sınıfını dağıttığını söyledi:(

dün bizim müdürde söyledi "seneye zaten dağılacak bt sınıfları fazla uğraşıp masraf yapmayalım hocam" dedi

nasıl iş ya millet dağıtıyo bizim müdürde ikitane daha gelecek lab dedi dondum kaldım .

ya bugun toplantı vardı formatorlerı topladılar. yetkılılerden bırı ne dıyo bılıyomusunuz. zaten dıyor ogrencıler bılgısayarı daha kucukken bılıyor, facebooka gırıyor, yazısını yazıyor dıyor, Bilgisayar dersıne gerek yok dıyor. gel şimdi BİLGİSAYAR DERSINI FACEBOOKTAN IBARET SAYAN bu herıfe ne dersın. Bilgisayarın b sinden anlamayan herıfler yonetıcı olur, bakanlıkta gorev yaparsa daha bız cook aglarız. bt sınıfları dagıtılacakmıs. oyle soylendı, her sınıfa bılgısayar verılecekmıs, hatta korıdorlara monıtor koyulacakmıs. falan fılan. BEN 4 SENE BOSUNA OKUMUSUM. SIKTIRIBOKTAN BI FACEBOOK OGREN, İKİ CHATLEŞ AL SANA BILGISAYAR BILIYORYUM, DEMI. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN.
VEYL OLSUN O YOLDA GITTIGI HALDE O YOLA BAŞ KOYMAYANLARA, VEYL OLSUN GITTIGI YOLUN DEGERINI BILMEYENLERE. VEYL OLSUN AHİRZAMANDA ER OLMANIN FIRSATINI TEPENLERE" DIYEN BUYUK ZATA SELAM OLSUN.

VEYL OLSUN O YOLDA GITTIGI HALDE O YOLA BAŞ KOYMAYANLARA, VEYL OLSUN GITTIGI YOLUN DEGERINI BILMEYENLERE. VEYL OLSUN AHİRZAMANDA ER OLMANIN FIRSATINI TEPENLERE" DIYEN BUYUK ZATA SELAM OLSUN.

lastdracula' Alıntı:
ya bugun toplantı vardı formatorlerı topladılar. yetkılılerden bırı ne dıyo bılıyomusunuz. zaten dıyor ogrencıler bılgısayarı daha kucukken bılıyor, facebooka gırıyor, yazısını yazıyor dıyor, Bilgisayar dersıne gerek yok dıyor. gel şimdi BİLGİSAYAR DERSINI FACEBOOKTAN IBARET SAYAN bu herıfe ne dersın. Bilgisayarın b sinden anlamayan herıfler yonetıcı olur, bakanlıkta gorev yaparsa daha bız cook aglarız. bt sınıfları dagıtılacakmıs. oyle soylendı, her sınıfa bılgısayar verılecekmıs, hatta korıdorlara monıtor koyulacakmıs. falan fılan. BEN 4 SENE BOSUNA OKUMUSUM. SIKTIRIBOKTAN BI FACEBOOK OGREN, İKİ CHATLEŞ AL SANA BILGISAYAR BILIYORYUM, DEMI. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSIN.

sonuç olarak bize ne olacakmış peki???

KIMSE BISEY BILMIYO, FACEBOOK OGRETSEK YETER. SINIF SINIF DOLASACAZ, HERHALDE. BARI KIYAFET ZORUNLULUGU OLMASA. NASIL OLSA ARTIK OGRETMEN DEGILIZ.

Dağıtsınlar hocam. :x :x
Bilgisayar dersini kaldıran yıllarca da eksik içerikte gösterilmesine sebep olanlar bu ülkeye çok zarar veriyor. Matbaanın batıdan yıllar sonra Osmanlı Devletine getirilip halkın cahil bırakıldığı iddiasından bile daha tehlikeli bir durumla karşı karşıyayız.

O fosiller ve dinozorlar bilgisayarı facebooktan ibaret sanmaya devam etsinler :puhaha: . Nasıl olsa gurur tablomuz var. Dünyada nüfus sıralamasında 17. iken facebook kullanıcısı sıralamassında 4. yüz. . Bununla çok güzel öğünebilirler. Hem normal nüfusları hem de internet kullanıcı sayısı bizden fazla olan ülkeleri geçmişiz. İşsiz güçsüz internet başında vakit öldüren milyonlarca gencimiz var.

fahrican' Alıntı:
Dağıtsınlar hocam. :x :x
Bilgisayar dersini kaldıran yıllarca da eksik içerikte gösterilmesine sebep olanlar bu ülkeye çok zarar veriyor. Matbaanın batıdan yıllar sonra Osmanlı Devletine getirilip halkın cahil bırakıldığı iddiasından bile daha tehlikeli bir durumla karşı karşıyayız.

O fosiller ve dinozorlar bilgisayarı facebooktan ibaret sanmaya devam etsinler :puhaha: . Nasıl olsa gurur tablomuz var. Dünyada nüfus sıralamasında 17. iken facebook kullanıcısı sıralamassında 4. yüz. . Bununla çok güzel öğünebilirler. Hem normal nüfusları hem de internet kullanıcı sayısı bizden fazla olan ülkeleri geçmişiz. İşsiz güçsüz internet başında vakit öldüren milyonlarca gencimiz var.
:++: :puhaha:

arkadaşlar BT sınıflarının tümü dağıtılmıyor... sadece faz1 konumundaki yani 2001 yılında kurulmuş olan bilişim sınıflarındaki bilgisayarlar dağıtılacak...

eğitekin yazısınıda incelerseniz eğer orada şöyle deniliyor: "faz 1 konumundaki bilişim sınıfları yenilenecektir."
yani bu bilgisayarlar şimdiden sınıflardan çıkartılacakki yeni gelenler hemen kurulup faal hale getirilebilsin...

Ya bu kadar neden abartıyorsunuz... Dağıtsınlar daha iyi öğrencilerle uğraşmazsınız. Dersine gir, çık. Format at, virüs temizle vs. sizin neyinize bilgisayar dersi vermek....

tüh bende sevinmiştim dağıtılıyor diye. Demek biz işimize devam edicez. Millette ne kadar meraklıymış BT sınıflarının kahrını çekmeye zaten ders yok ortada, anlamadım ne bu kadar korku. Wah hizmetli olucaz wah memur olucaz bu kadar kendine güvensizlik fazla arkadaşlar. En kötü ihtimalle verirler bir oda Bilişim Rehberi oluruz.. Çokta iyi olur, Olması gereken zaten budur bu saatten sonra. Ders yoksa BT sınıfını kim kullanacak? Çok değerli öğretmenlerimiz gelip Adobe Suitleri ile Eğitim- öğretim materyali hazırlamayacak heralde.

haftada 3 saat dersim var, neye yarar bu saatten sonra bt sınıfı. dağıtırlarsa dağıtsınlar. biraz önceki milli maçta rıdvan'ın dediği gibi "80 lerin futbolunu görüyorum" hesabına döneriz. her sınıfa bilgisayarmış. gel de o bilgisayarları sınıflarda bir gün sağlam tut bakalım. köy yerinde para için telefon tellerini çalan kişi, 100-150 liralık ram'ı, anakartı, ekran kartını alıp götürmek istemez mi veya 750-1000 liralık projeksiyon, çocukların gözünde dolar işaretiyle gözükmez mi ? sonra bunların ceremesini kim çekecek, kimin canı sıkılacak, kim teknik servis gibi kullanılacak; bilgisayar öğretmeni.

Şu an konunun 12.sayfasındayım, teker teker sayfalara baktım ama, günün yorgunluğundan mıdır nedir, resmi yazı göremedim.. Gören var mı?

Eğer mış-miş ise;

2005 yılında bana FAZ 1 lerin yenileneceğini söylemişlerdi, sonra 2006 yılında, sonra 2007.. her söylediklerinde binbir güçlükle RAM vs almak için ikna ettiğim müdür bana "hocam zaten yenileneckmiş, ben 3-5 ay için para veremem" dedii.. Parayı grçekten verecekmiydi biliemiyorum ama ..

Bizim okulda her sınıfta bilgisayar var. Labdaki bilgisayarları başka okullara mı vercez şimdi:) Bence bu dağıtma durumu gerçekleşmez.

vatanını milletini seven, şu güzel ülkemin güzel gençlerine bilişimi öğrenmeyin, oturun oturduğunuz yerde, biz yeterince biliyoruz sizlere ne gerek var diyen yobaz, cahil, ülke düşmanı kimselere kim dur diyecek acaba.. yoksa geleneksel(manda yetiştiriciliği) eğitime ve bu eğitimi bizlere dayatmalarına, öğrencileri 3 saatlik sadece 3-5 ders içerikli sınavlarla harcamalarına halen devammı edeceğiz..

arkadaşlar bu konuyu açan arkadaşımız haklı gibi. gibi diyorum aslında durum böyle değil tamamen. bulunduğum ilin milli eğitim şube müdürlerinden birebir öğrendim ki yeni bt sınıfları açılmayacak. faz1 ler yenilenmeyecek her sınıf akıllı sınıf olacak, düşünülen proje bu. kullanımda olanlar da miyadını doldurana kadar kullanılacak. ama bizi naparlar bilemiyorum :x artık teknik eleman mı oluruz başka bişey mi görücez.

Arkadaşlar bt sınıflarının dağıtıldığı yok, bakanlıktan direk gelen böyle bir emir de yok.

Var mı bununla ilgili bir resmi yazı elinde olan arkadaşımız ? Faz1 ler haricinde bt sınıfı dağıtılan arkadaşımız var mı? Resmi dayanağı olmayan keyfi bir uygulamadan bahsediyoruz başlıkta ve canı burnunda olan bizlerin canı daha beter sıkılıyor.

Resmi dayanaksız haberleri paylaşıyorsak birde bizden olsun madem ve konu kapansın.
Birkaç gün önce yönetici arkadaşlarımızdan biri yazmıştı, başbakanın ve nimet hanımın katıldığı bir açılışta geçen konuşmada başbakan fatih projesi destek projesi olur ama bt sınıfları kalmalı şeklinde görüşünü belirtmiştir.

konu kilitlendi
iyi forumlar
Dağ

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri