BT sınıfları kapatılıyor!

Kodla Büyü

selen06

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba
4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle Türkiye genelinde liselerde derslik açığının kapatılması için lisede var olan tüm odaları(müzik,resim, beden, kütüphane, bt sınıfları vb...) normal sınıflara çevirmeyi planlıyorlar. Bu durumda ilk gözden çıkarılan derste bizimki oluyor. Çünkü diğer derslerin hepsi normal sınıflarda da işlenebilir. SAdece bt dersi Bt sınıfları olmaksızın işlenemez. Bu durumda herkes norm fazlası kalacak ve belki tayine zorlanacak. Sesimizi duyurmalı, bir şeyler yapmalıyız. Milli eğitim bakanlığına durumu yazmak istedim ancak "bilgi edinme" sayfası hata veriyor. Derslerimiz, sınıflarımız elimizden kayıp gidiyor. Neler yapılabilir?

bizim ilçede hiç BT sınıfı yok çalıştığım okulda çoğu sınıfta projeksiyon yok ama bu üç senedir böyle siz yeni duymuşsunuz galiba

" Çünkü diğer derslerin hepsi normal sınıflarda da işlenebilir. SAdece bt dersi Bt sınıfları olmaksızın işlenemez. " nasıl bir yaklaşım hocam bu? Siz heralde tüm okullarda bt dersi laboratuvarlarda işleniyor zannediyorsunuz. Maalesef acı gerçek, derslerin büyük çoğunluğu sınıflarda tahta üzerinde işleniyor :x

biltek01' Alıntı:
Yapalım adam gibi bir eylem, ama yok, bir cacık olmaz bizden.

olur olur o dediğin senden olur
Vay vay vay saray cıklara gemiciklere gıkını çıkarmayan Zat-ı Muhterem ! 30-40 bin lik bt sınıfları için asılalım koşturalım yırtınalım dıyor,

yav he he he senin dediğin gibi

Bakanlıktan doğrudan bu konuda bir emir gelmeden ve de okuldaki bt öğretmeni sınıfına sahip çıkarsa kapatamazlar...

hocam tam anlayamadım. sadece liselerdeki bt sınıfları mı? resmi yazı kaynak gösterirseniz iyi olur. değilse ortaokulda dersi kaldırmadan mevcut lab. niye kapatsınlar?

hocam bilişim fuarlarını 100.000 kişi ziyaret ediyor.Türkiyenin ünlü bilişim profesörleri panel yapıyor.Hatta bu pazar strach kodlama yarışması var.Dert bence buralarda kitlelere anlatılmalı

biltek01' Alıntı:
Her şey müstehak bize, adam gibi bir eylem yapamıyoruz, senin sendikan benim sendikam... okullarda en çok ihtiyaç duyulan branş biziz, ama sıradan bir öğretmen kategori sindeyiz.

Yapalım adam gibi bir eylem, ama yok, bir cacık olmaz bizden.
Başka başlıklarda hükümete,c.başkanına,politikalarına toz kondurmayan parti militanı (AKTROL), burda dert yanıyor.
Orda başka burda başka.
İnsanın azıcık kendine saygısı olur.

bu cts pazar Ankarada ato'da bilişim fuarı var.Odtü,hacettepe hocaları panel yapacaklar.Bilişim firmaları da gelecek.

Buzkırıcı' Alıntı:
hocam bilişim fuarlarını 100.000 kişi ziyaret ediyor.Türkiyenin ünlü bilişim profesörleri panel yapıyor.Hatta bu pazar strach kodlama yarışması var.Dert bence buralarda kitlelere anlatılmalı

ne zaman, nerde hocam bu yarışma?
hiç duymadım bilseydim katılırdık
:shock:

biltek01' Alıntı:
işte bu yüzden sizin gibi hıyarlardan bir cacık olmaz diyorum. ayrıca troll sensin tasmanı tak gel.
Üslüba bakar mısınız,ergen midir nedir. Sorsan çocuklara öğretmenlik yapıyorum der.
Birazdan yine yazar bu trol.
Ahmak olana verilecek en güzel cevap sükuttur.

işte bu yüzden sizin gibi hıyarlardan bir cacık olmaz diyorum. ayrıca troll sensin tasmanı tak gel.

Birkaç mesajdır dikkatimi çekiyor hocam. Sürekli hakaret etme eğilimindesiniz. Eğitimli insanlara yakışacak şekilde tartışırsak daha uygun bence. Tasma falan yakışmıyor lütfen.

suvari58' Alıntı:
biltek01' Alıntı:
Üslüba bakar mısınız,ergen midir nedir. Sorsan çocuklara öğretmenlik yapıyorum der.
Birazdan yine yazar bu trol.
Ahmak olana verilecek en güzel cevap sükuttur.

yahu adamın diğer başlıklarda yazdıklarııyla bu başlıkta yazdıklarını bir kefeye koyup adama herşeyi söylüyorsunuz. tröl,koyun,yalaka,parti militanı vs vs vs

sonra ahmak olana verilecek cevap sükuttur diyorsun. gerçekten sükut içindesiniz.

bt sınıflarının kapatılması yeni birşey değil. burada birlikte hareket etmek imkansız olduğu için bireysel çabalarımızla lablarımızın kapatılmasını önleyeceğiz. meslekte 12. yılım ve çok yanlış şeyler yapıldı fakat geç de olsa yanlışlardan dönüldü. neden geç olduğu da aşikar. ortak bir düşünce etrafında birleşilemiyor.ortak hareket edilemiyor. hala daha tahtaların eğitim siteminde olmaması gerektiğini savunan bilişimciler var mesela

Biri tahrik eder biri hakaret eder, sonra oturup bütün forum kim haklı kim haksız diye bunu tartışır. Ders anlattığınız küçük çocuklardan farkınız yok. Şu nalet siyaseti her şeye bulaştırmayın ayıp ya.

Bu hikaye epeydir anlatılıyor. Benim bildiğim ise Milli Eğitim mevcut bilgisayarları yenilemeyecek.

asusv' Alıntı:
hocam tam anlayamadım. sadece liselerdeki bt sınıfları mı? resmi yazı kaynak gösterirseniz iyi olur. değilse ortaokulda dersi kaldırmadan mevcut lab. niye kapatsınlar?
Tüm ülkedeki liselerde normal sınıf açığı oluşmuş, yeni değişen eğitim sistemi yüzünden. Plan olmaksızın alalacele karar alınırsa böyle sorunlar yaşanır. Bu durumda da okulda ne kadar boş oda veya kütuphane bt sınıfı varsa kapatacaklarmış. Olan da sadece bizim derse oluyor. Okul müdürlerinin insiyatifine bırakılıyoruz tamamen. Sınıfın yok hocam dersini niye seçeyim diyebilecekler rahatça.

Hocam yazı nerde kaynak nerde ,
o sizin dediğiniz olay yıllar öncede var dı müdür labı sınıflara dagıtır labı derslik yapardı böyle birşey şuan 2 lise de birden takım halınde calısıyoruz ne böyle bir uygulama var ne bir yazı nede bir söz o tamamen müdürünüz le idarenizle alakalıdır

kargasa1982' Alıntı:
" Çünkü diğer derslerin hepsi normal sınıflarda da işlenebilir. SAdece bt dersi Bt sınıfları olmaksızın işlenemez. " nasıl bir yaklaşım hocam bu? Siz heralde tüm okullarda bt dersi laboratuvarlarda işleniyor zannediyorsunuz. Maalesef acı gerçek, derslerin büyük çoğunluğu sınıflarda tahta üzerinde işleniyor :x

Hocam meslekte yeni değilim. Ben de labı olmayan okullarda çok "ders" vermeye çalıştım. Şuandaki durum daha da farklı. Size ben ne diyorum, VAR OLAN bt sınıfları kapatılacak diyorum. Yani daha da iyiye gitmiyor hiçbir şey bizim branşımız açısından. BT sınıflarının kapatılması, bizim branşımızın tamamen GÖZDEN ÇIKARILMASI demek.Buna izin verirsek bununla da kalmaz, hak kaybı devam eder.

g.cetin.66' Alıntı:
Hocam yazı nerde kaynak nerde ,
o sizin dediğiniz olay yıllar öncede var dı müdür labı sınıflara dagıtır labı derslik yapardı böyle birşey şuan 2 lise de birden takım halınde calısıyoruz ne böyle bir uygulama var ne bir yazı nede bir söz o tamamen müdürünüz le idarenizle alakalıdır
Hocam, bakanlığın emri varmış sanırım açabildiğiniz kadar sınıf açın diye. Okul müdürleri de her yeri sınıf yapmak için uğraşıyor. Bana bt sınıflarının kapatılmayacağına dair bir yazınız varsa onu paylaşırsanız sevinirim. En azından güçlü oluruz.

hocam forumda vardı hatta kapatılmaması adına kapatılıp dağıtılan pc lerin geri toplanmasına dair bir yazı vardı.hatta ben 2 okula gidip o yazıya istinaden lab topladıgım bile oldu gecen yıl mayıs hazıran olması lazımdı

kargasa1982' Alıntı:
Benim çalıştığım lisede de sadece etkileşimli tahta var.. 3 kişi tek tahtaya bakıyor ve çok zorlanıyorum.. Bence öğrencinin çok olduğu her okulda kesinlikle BT lab.ı kurulmalı.

BT sınıfları olmadan ders olmaz... BT sınıfı olan ve olmayan okullarda çalıştım, sonuç olarak sınıf olmadan olmuyor, bosa zaman.

Geri