BT ve Yazılım nasıl geliştirilebilir?

Kodla Büyü

enestar

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Al sana Avrupa örneği.

Okuldaki ve bakanlıktaki idareciler BT sınıflarını dağıtmak için uğraşırken; eğitim sistemimizin bu hale gelmesi, öğrencilerimizin facebook dışında bilgisayar kullanması için sizce kaç yüzyıl geçmesi gerekiyor?

http://webrazzi.com/2015/03/12/bbc-orta ... dagitacak/

Yok yok, bize tablet yeter.

HABER İÇERİĞİ (Alıntı adresi üsttedir)

Birleşik Krallık’ın yazılım geliştirme ve bilgisayar bilimleri eğitimlerini ilk ve orta öğretime düzeyine kadar indireceği ve ders müfredatlarında yer vereceğini resmi olarak açıklamasının ardından BBC bu alanda hükümetle birlikte çalışmalar yapacağını açıklamıştı.

Bu çalışmalara bugün bir yenisi daha eklendi ve BBC ülke genelindeki orta öğretim öğrencilerine 1 milyon adet programlanabilir mini bilgisayarı “BBC Micro” projesi kapsamında gelecek sonbaharda dağıtacağını duyurdu. Dağıtılacak mini bilgisayar çok basit özelliklere sahip olacak. Çocukların verilen mini bilgisayarı, kişisel bilgisayarlarına bağlayarak üzerinde çalışmaları hedefleniyor. Böylelikle bilgisayar bilimleri ve yazılım geliştirme alanında ki bilinç ve ilgi düzeyinin olabildiğince küçük yaşlardan başlaması isteniyor.

bbc-micro

Dağıtılacak mini bilgisayarın üzerinde LED ışıklar da bulunuyor. Cihazın taşınabilir ve hafif olmasına ise ayrıca özen gösterilmiş. Bu sayede öğrencilerin cihazı kolayca yanlarında taşıyabilmeleri ve istedikleri an üzerinde çalışabilmeleri sağlanmış. BBC ise bu cihazın giriş seviyesinde olduğunu ve Raspberry Pi ya da Kano kits ile karşılaştırılmaması gerektiğinide ayrıca eklemiş.

BBC daha öncesinde İngiliz hükümetiyle işbirliği yaparak çocukların ve gençlerin yazılım geliştirme ve bilgisayar bilimleri alanlarıyla ilgili temel bilgileri alması ve ilgilerini çekmek amacıyla BBC üzerinden özel bir bölüm ile yayınlar başlatmıştı. Bu hamle ile eğitimin hem öğretici hem de eğlenceli kılınması amaçlıyordu. Bunlara ek olarak BBC, televizyon kanalı üzerinden “Girls Can Code” isminde bir yetenek yarışması başlatacağını ve bu alanda çalışmaya devam edeceğini de belirtti.

3.dünya ülkesi olmaktan çıkıp ta gelişmiş ülke olursan bu haberleri bizde de görürsün..yoksa tüketmeye devam sayın hocam

@enestar hocam link içeriğini bu sayfaya ekle bu başlığın sabitlenmesini isteyelim!

bilişim çağını kaçırmak istemeyenlere duyuralım tık rekoru kırsın bu haber.

Bunun gibi birçok örnek var hocam, maalesef biz sanayi çağında olduğu gibi bilişim çağını da kaçırdık. Amerikada temel eğitim düzeyinde programlama dersleri veriliyor biz dersleri seçmeli yapalım, yok derslerin sayısını azaltalım, yok dersleri kaldıralım diye tartışıyoruz. Yazık!!!

hastasıyız dede' Alıntı:
@enestar hocam link içeriğini bu sayfaya ekle bu başlığın sabitlenmesini isteyelim!

bilişim çağını kaçırmak istemeyenlere duyuralım tık rekoru kırsın bu haber.

Hocam sırf iyi niyetinize binaen ekledim içeriği ilk mesaja.

Ancak eklesek ne olacak. Habere yorum yazan sayısı 3-4 oldukça, başta biz kendi branşımıza sahip çıkmadıkça daha çoooooook ağzımız açık bakarız bu tarz haberlere. MAALESEF.

ben yorum yazayım hocam.

önce kendimize bakalım biz ondan sonra konuşmaya başlarız. konu derin, mevzu uzun. bu kadarı yeter.

yorumlar kısmında Caner Gün'ün yorumu güzel

Geri