BT_Rehberligi_tereddüt_edilen_hususlar

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
BT_Rehberligi_tereddüt_edilen_hususlar

Ekli dosyalar

• BT_Rehberligi_tereddüt_edilen_hususlar.rar
    102.2 KB · Görüntüleme: 716
30 ders saatini yalanlamışlar. Okulda eğitim öğretim saatini baz almışlar. Geçmiş olsun

--------------------
-İkili eğitim yapan okullara her bir devreye (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilecektir.
İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır.
-------------------

Kendi açımdan düşünürsem ikili eğitim veren ilkokulda kadro bulunmakta. Bu yazıya göre ya sabahçı ya öğleci görevlendirileceğim. İdareler genelde 2devreyede kal diyeceklerdir o zaman 3 er ders olarak kalma seçeneği doğmakta.

mehmettuna68' Alıntı:
30 ders saatini yalanlamışlar. Okulda eğitim öğretim saatini baz almışlar. Geçmiş olsun
Tam onu da söylememişler, yine net birşey yok aslında.

İki öğretmen varsa sabahçı öğlenci tamam sorun yok, liseye görevlendirildiysen okul saati bitimine kadar bekleyeceksin tamam bunu da yazmışlar. Eee tek öğretmen ikili öğretim varsa, bunu örnekte yazmamışlar, ders programında gösterilir demiş. İyi de ders programı 30 saat,demek oluyor ki anladığımız gibi, sen neden liseye görevlendirilen arkadaşı okul çıkışına kadar tutuyorsun da diğerini ders programına yaz diyorsun, ve tek devreye görevlendir diyorsun.Liseye görevlendirilen arkadaşlara haksızlık olmaz mı o zaman

Bence yazı süper olmuş,

-İkili eğitim yapan okullara her bir devreye (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilecektir.
İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır.

Bu açıklamaya göre ben ikili eğitim yapan bir okuldayım, sabah derslerim yoğunlukta, BTR çalışma saatlerini de buna göre oluşturdum. Öğle bekle gibi bir şey deme hakları ortadan kalkmış oluyor.

amip33' Alıntı:
mehmettuna68' Alıntı:
Tam onu da söylememişler, yine net birşey yok aslında.

İki öğretmen varsa sabahçı öğlenci tamam sorun yok, liseye görevlendirildiysen okul saati bitimine kadar bekleyeceksin tamam bunu da yazmışlar. Eee tek öğretmen ikili öğretim varsa, bunu örnekte yazmamışlar, ders programında gösterilir demiş. İyi de ders programı 30 saat,demek oluyor ki anladığımız gibi, sen neden liseye görevlendirilen arkadaşı okul çıkışına kadar tutuyorsun da diğerini ders programına yaz diyorsun, ve tek devreye görevlendir diyorsun.Liseye görevlendirilen arkadaşlara haksızlık olmaz mı o zaman
ilk çıkan yazıda 30 saat üzerinden haftalık program yapılır dendiği için 30 saatlik programa göre bekleyecek denilmekte. çünkü çıkan yazıda 30 saatten fazla verilmez zaten diyor.

B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır

Lisede veya ilkokulda BTR olanlar için farklı çalışma saatlerini beraberinde getirmektedir.

30 saat şeklinde bir ifade ne yazık ki yer almıyor.

Normal eğitim yapan okullarda , son ders saatinin sonuna kadar görev devam eder yorumunu çıkarıyorum.

DotCom' Alıntı:
B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır

Lisede veya ilkokulda BTR olanlar için farklı çalışma saatlerini beraberinde getirmektedir.

30 saat şeklinde bir ifade ne yazık ki yer almıyor.

Normal eğitim yapan okullarda , son ders saatinin sonuna kadar görev devam eder yorumunu çıkarıyorum.
Hocam aynen normal eğitim yapan okullarda bt öğretmenleri fazla çalışacak yani okulda fazla duracaklar

amip33' Alıntı:
İyi de ders programı 30 saat,demek oluyor ki anladığımız gibi, sen neden liseye görevlendirilen arkadaşı okul çıkışına kadar tutuyorsun da diğerini ders programına yaz diyorsun, ve tek devreye görevlendir diyorsun.Liseye görevlendirilen arkadaşlara haksızlık olmaz mı o zaman

Hem de büyük bir haksızlık olacaktır.

böyle saçmalık mı olur ya. tereddütleri ortadan kaldırmak için çıkardıkları yazı bile yeni tereddütler doğuruyor. ya bu milli eğitimde çalışan insanlar nasıl bir zeka yapısına sahip anlamıyorum.

hem 30 saat diyosun hem de eğitim-öğretim bitene kadar bekleyecek diyosun ne biçim çelişki bu? o zaman ikili öğretim yapan okullarda rehberlik görevi 30 saat diğer normal eğitim yapanlarda ve liselerde daha fazla olmuyo mu?

DotCom' Alıntı:
amip33' Alıntı:
İyi de ders programı 30 saat,demek oluyor ki anladığımız gibi, sen neden liseye görevlendirilen arkadaşı okul çıkışına kadar tutuyorsun da diğerini ders programına yaz diyorsun, ve tek devreye görevlendir diyorsun.Liseye görevlendirilen arkadaşlara haksızlık olmaz mı o zaman

Hem de büyük bir haksızlık olacaktır.
Ben de anlamadım valla

tekli öğretim bizim müdür dört göz bekliyodur bu açıklamayı allahım bunları bildiği gibi yapsın......... :x

her yeni şeyde yeni karışıklıklar çıkıyor. 2 li öğretimdekiler 30 saat okulda bulunacak, bizler 38-40 saat hakszılık değil mi?

ben bu bölümü seçtiğim güne lanettt ediyorum allahım ne biçim çile bu yaaa.

macar20' Alıntı:
her yeni şeyde yeni karışıklıklar çıkıyor. 2 li öğretimdekiler 30 saat okulda bulunacak, bizler 38-40 saat hakszılık değil mi?
Aynen öyle çok büyük bir haksızlık var. Anadolu liselerinde ders saati 45 dakika ve 40 saat ders var. Ben ne anladım bu işten.

karinca_52' Alıntı:
bt sohbetleri programıda belli ediyor aslında bazı şeyleri.... (!)
Sorun çıkmadıkca iyileştirme/düzenleme yapılmayacak bizim branşla ilgili..Fatih Projesinden istenilen verimi alamadıkları gün (tahminen bu yıl sonu) oturup düzenleme yaparlar..şuan zor görünüyor..Sohbet programında görev alanların bakanlıkta sözü geçmiyor gibi görünüyor bana..

Stajyer öğretmenler için de küçücük bir açıklama yapsalardı farklı farklı uygulamalara sebebiyet verilmeseydi keşke.. Olabiliyor muyuz, olamıyor muyuz?
Yazının 10. maddesinde görevlendirme verilmeyeceği durumlar ortaya konmuş ama stajyerlik detayı yok. Yine keyfiyete kaldık..

Ders çizelgesi konusunda ısrar edin arkadaşlar. Ben öyle yapacağım, yazı çok saçma sapan yine.

1 hafta önce Fatih Eğitmeni kursunda Eğitekten Erdoğan Bey bu yazıyı bize söylemişti.
30 saat olayı yok demişti BTR diye bir şeyi ders programına eklemek mümkün değil
bunun için Talim Ter. onayı gerekiyor demişti. Onlarda kabul etmiyorlarmış.
Ki bu olsaydı dedi:
Hiç bizim uğraşmamıza gerek kalmaz okul müdürleri ders programına ekler
görevide size verir. Hem norm olayı çözülür hemde görevlendirme demişti.
Her okula bir kadro olayına yada 400 öğrenciye bir BT öğretmeni konusu teklif edildiğinde
Bununda 40000 kişi edeceği için mümkün olmayacağı söylenmiş.
En son BTR nin de bir adım olduğunu belirtti. Daha iyi şeyler için zamana gerek olduğunu söyledi.

biz yaparız btr yi ders çizelgesine ekletiriz
kim bakıyo sanki herkes idaresini ayarlasın
bu yazı gene ucu açık ve bizde anladığımız gibi anlaşılan uygulatcaz
ders çizwelgesine BTR yi yazdırcaz

2.üniversite okuyorum mezun olursam ilk fırsatta branş değiştireceğim...ilk 10 yılım heba oldu bari ömrümün geri kalanında rahat ederim...

eemree' Alıntı:
1 hafta önce Fatih Eğitmeni kursunda Eğitekten Erdoğan Bey bu yazıyı bize söylemişti.
30 saat olayı yok demişti BTR diye bir şeyi ders programına eklemek mümkün değil
bunun için Talim Ter. onayı gerekiyor demişti. Onlarda kabul etmiyorlarmış.
Ki bu olsaydı dedi:
Hiç bizim uğraşmamıza gerek kalmaz okul müdürleri ders programına ekler
görevide size verir. Hem norm olayı çözülür hemde görevlendirme demişti.
Her okula bir kadro olayına yada 400 öğrenciye bir BT öğretmeni konusu teklif edildiğinde
Bununda 40000 kişi edeceği için mümkün olmayacağı söylenmiş.
En son BTR nin de bir adım olduğunu belirtti. Daha iyi şeyler için zamana gerek olduğunu söyledi.

ulen bunları borusu bi bize ötüyor, ingilizceciler 5 senedir her sınıfa haftada 1 saat dyned işliyor ya, ne idare ne müfeettiş kimse bişey demiyor, programda yok, kitapta yok, dyned ingilizce dersinin içine girdi, biz BTR yazdırınca sorun oluyor. 30 saat ibaresi olmazmış, yazıda ders saati hesaplaması yapılmayacaktır deniyor, peki rehberlik öğretmeninde niye hesaplanıyor, onlar evlat biz başka bişey miyiz, onlara 30 saat, bize niye ders bitene kadar, zorla küfür ettiriyorlar adama.

Geri