BT_Rehberligi_tereddüt_edilen_hususlar

Kodla Büyü
"işler vaziyette en az bir Bilişim Teknolojileri sınıfı (Bilgisayar Laboratuvarı) bulunan örgün eğitimokullarına Bilişim
Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacaktır."

Bu durumda BT sınıfındaki pc sayısının bi önemi yok değil mi, 15+1 olmaz zorunda değil yani...

sizin yaptığınız işin içine ne yapılması gerektiğini cümle alem biliyor.............................. :verymad: :verymad:
Allah belanızı versin, yüzünüz gülmesin....

yok arkadaş artık bu kadar da olmaz. 30 saat diye belirtmesine ne gerek var! BT Rehberliği görevini ders niteliğinde veriyor. ve bir öğretmene 30 saatten fazla ders verilemez. bu kadar basit. ben müdürüme izah ettim. 30 saatlik bir çizelge hazırladık. akıl var mantık var. hatta rica etti öğle arası BT sınıfını açık tut da ve bir saat erken çıkarsın diye. ben de kabul ettim. bu yazıdan en başta bizim içimizde hatrı sayılır sayıda bilişim teknolojileri öğretmeni ve BT rehber öğretmeni yanlış mantık çıkartıyor. ters yorumluyor. bazıları yorumlamayı bilmiyor ve herkesi de zor duruma düşürüyor. yok 30 saat yazmıyormuş. yok efendim 40 saat çalışacakmışız... ne alaka ya! yazması mı gerekiyor illa! parçaları sen birleştir müdürüne izah et! sen bir öğretmen olarak yazıyı yanlış yorumlarsan müdürüne nasıl izah edeceksin! yok yok! kendimiz ediyoruz kendimiz buluyoruz. bu forumdaki yorumları okuyan bir müdür biner senin sırtına 40 saat değil de 50 saat de çalıştırır!! ağzı olan konuşmasın artık. eli klavye tutan her yere yorum yazmasın.. kendi başımızı kendimiz yakacağız! HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞALIM! Öyle hemen pes etmeyelim! Saygı çerçevesi içinde, usulünce, edebimizi bozmadan okul idareleriyle bire bir mücadele edelim!

mas1961 hocam ;
hocam açıklmanız gayet güzel yorumunuzu da haklı buluyorum, mesleğimizde hakettiğimiz yeri bulamayınca öğretmen arkadaşlarımızda haklı olarak tereddütler yaşamakta ve evham ve korkuları en olumsuz düşünceleri gerçekmişcesine ortaya sürmeye itmektedir... yalnız bir konudada ucu açık bir ibare var ders saatleri içerisinde diyor hocam, burada normal eğitim veren okullarda 1 saat fazla çalışma ortaya çıkabilir ... yani bunu 30 saat diye belirtmekle kimse bir şey kaybetmezdi sanırım , meslektaşlarımızın şikayeti buna. çünkü bütün meslektaşlarımız szin ki kadar pozitif idarecilerle çalışmıyor.

untimely hocam:
hocam 30 saat diye belirtseler çok daha iyi olurdu o konuda size katılıyorum. elbette pozitif idarecilerle çalışmak önemli ama olaylara pozitif bakmak ve idarecilerle tersleşmeden olayları izah etmek daha önemli.. bu arada benim çalıştığım idareciler de başka öğretmen arkadaşlarıma göre öyle çok pozitif insanlar değiller. öğretmen arkadaşların çoğu o idarecileri sevmiyor.. unutmamak gerekir ki idarecilerin çoğunun bizim branşımızın yardımına ihtiyaçları var. bu durum bazen başımızı ağrıtsa da bu durum aslında bizim için önemli bir avantaj.. ve onlarla tersleşmeden ılımlı şekilde yaklaşınca idareciler de olumlu yaklaşıyor. neticede onlarda insan.. öncelikle bizim branşın bu depresyon halinden çıkıp olaylara pozitif bakması lazım.. olayları doğru yorumlamamız lazım.. ve haklarımıza kırmadan dökmeden sahip çıkmamız lazım...

pozitiflik hayatın her anında çok önemli keşke herkes bu şekilde bakabilse olaylara, tüm meslektaşlarımız içinde daha güzel seneler diliyorum. bizler geleceğe gülümseyrek bakmalıyız ki umutlu insalar çogalsın...

daha önceki yazı netti 30 saat ibaresi vardı ama arkadaşlarımız sağol kaç saat duracağız diye mail ata ata sonuç bu oldu sanırım .....

mas1961' Alıntı:
yok arkadaş artık bu kadar da olmaz. 30 saat diye belirtmesine ne gerek var! BT Rehberliği görevini ders niteliğinde veriyor. ve bir öğretmene 30 saatten fazla ders verilemez. bu kadar basit. ben müdürüme izah ettim. 30 saatlik bir çizelge hazırladık. akıl var mantık var. hatta rica etti öğle arası BT sınıfını açık tut da ve bir saat erken çıkarsın diye. ben de kabul ettim. bu yazıdan en başta bizim içimizde hatrı sayılır sayıda bilişim teknolojileri öğretmeni ve BT rehber öğretmeni yanlış mantık çıkartıyor. ters yorumluyor. bazıları yorumlamayı bilmiyor ve herkesi de zor duruma düşürüyor. yok 30 saat yazmıyormuş. yok efendim 40 saat çalışacakmışız... ne alaka ya! yazması mı gerekiyor illa! parçaları sen birleştir müdürüne izah et! sen bir öğretmen olarak yazıyı yanlış yorumlarsan müdürüne nasıl izah edeceksin! yok yok! kendimiz ediyoruz kendimiz buluyoruz. bu forumdaki yorumları okuyan bir müdür biner senin sırtına 40 saat değil de 50 saat de çalıştırır!! ağzı olan konuşmasın artık. eli klavye tutan her yere yorum yazmasın.. kendi başımızı kendimiz yakacağız! HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYA ÇALIŞALIM! Öyle hemen pes etmeyelim! Saygı çerçevesi içinde, usulünce, edebimizi bozmadan okul idareleriyle bire bir mücadele edelim!
Size katılıyorum hocam, geçen haftalarda bu durum benim başıma geldi; herhalde bir öğretmen saat 3'ten sonra beni aradı müdürüm dedi saat 3'ten sonra gitmişsin(ki her zaman 3'ten sonra giderim) dedim tabi ki gideceğim 30 saat görevim dedim. Nerede yazıyor yazıyı getir bir dedi ben de Trabzon İlçe Mem'deki yazıyı aynen getirdim hiçbir şey demedi ben zaten biliyorum da diğer öğretmenler bilmiyor falan diye işi çevirdi müdür bey. Sonra yazıyı Müdür Yardımcısının odasında gördüm 30 asatlik ibareyi işaretlemiş vs. Yani dediğiniz gibi ders görevi 30 saattir eğer 40 saat çalışmak zorunda bırakıldığını söyleyen varsa o zaman haftalık 25 saat ek ders parası da isteyin bence, bakalım alabiliyor musunuz?

mas1961' Alıntı:
untimely hocam:
hocam 30 saat diye belirtseler çok daha iyi olurdu o konuda size katılıyorum. elbette pozitif idarecilerle çalışmak önemli ama olaylara pozitif bakmak ve idarecilerle tersleşmeden olayları izah etmek daha önemli.. bu arada benim çalıştığım idareciler de başka öğretmen arkadaşlarıma göre öyle çok pozitif insanlar değiller. öğretmen arkadaşların çoğu o idarecileri sevmiyor.. unutmamak gerekir ki idarecilerin çoğunun bizim branşımızın yardımına ihtiyaçları var. bu durum bazen başımızı ağrıtsa da bu durum aslında bizim için önemli bir avantaj.. ve onlarla tersleşmeden ılımlı şekilde yaklaşınca idareciler de olumlu yaklaşıyor. neticede onlarda insan.. öncelikle bizim branşın bu depresyon halinden çıkıp olaylara pozitif bakması lazım.. olayları doğru yorumlamamız lazım.. ve haklarımıza kırmadan dökmeden sahip çıkmamız lazım...

hocama sonsuz katılıyorum...birisi de çıksın desin ki ben haftada 30 saat çalışacam..başıma bir olay gelirse de dava edecem...madem btr, ikili öğretim yapan bir okulda günde 6 saat görev yapacak,tekli öğretim yapan okulda çalışan btr de günde 6 saat çalışsın.

arkadaşlar risk alalım biraz...hukuksal yönden dava açarız.zaten birimiz yanmadan bu iş düzelmeyecek.

ben görevlendirildiğim yerde günde 8 saat ders olmasına rağmen 6 saat durup çıkıyorum.madem ders programına yazılacak 40 saat yazamazlar ya ders programına.

aynen öyle hocam.. durum anayasanın eşitlik ilkesine aykırı... hem dediğiniz gibi günde 8 saat ders olan okullarda çalışanlar ile 6 saat ders olan okullarda çalışanlar arasındaki adaletsizlik... diğer yandan psikolojik danışman ve rehberlikçilerin şartlarıyla bizim şartlarımız arasındaki adaletsizlik gibi..

forumda gördüm
tereddüt edilen konular
Örnek 1- Kadrosu normal eğitim yapan A ortaokulunda bulunan ve normal eğitim yapan B
lisesine BT Rehberi olarak görevlendirilen BT öğretmenini ele alalım;
İlgili öğretmenin A ortaokulundaki var olan ders görevini yerine getirdikten sonra B
lisesinde hangi zamanlarda çalışacağını göstermek için “BT rehberlik görevi” haftalık ders
çizelgesinde gösterilir. B lisesinde eğitimin saat 16:00’da bittiği varsayılırsa ilgili öğretmen

her gün saat 16:00’a kadar B lisesinde BT Rehberliği görevini yapacaktır. İlgili öğretmenin
Salı günü A ortaokulunda dersinin saat 15:00’da bitmesi durumunda B lisesine ulaşımı
dikkate alınarak haftalık ders çizelgesinde bu saat boş bırakılabilecektir. Bu hesaplamada
ders saati hesaplaması yapılmayacak olup, B lisesinde eğitim- öğretimin bittiği 16:00 saati
BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır

Geri