BT'deki Win7leri Win 10 Yapmak

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar,
Sınıfta 2012 İl Özel İdare tarafından kurulan EXPER bilgisayarlar var. BT deki bu orjinal Win7ler artık zorlamaya başladı yavaş çalışması ve bazı programları desteklememesi nedeniyle artık Win10'a geçmek istiyorum.

Windows sitesinden indirdiğim 32 bit Home versiyonu Ventoy ile kurmak istediğimde hep kurulum ekranına geri döndü ve kuramadım. Bende Education versiyonu kurmayı denediğimde bunu kurdu...Lakin Etkinleştirme yapmadı MEB hattından dolayı sanırım Windows serverlarını açmıyor :(

1- Ben bu masaüstü bilgisayarları başka bir internete bağlasam nasıl olsa orjinal Win7 ler var bunlar sayesinde Win10'larda direk etkinleşir mi? Hadi öyle olur diyelim masaüstü bilgisayarları nasıl başka bir internete bağlayabilirim?

2- Bu bilgisayarları Win10 yapmanın helal yoldan başka bir yolu olmaz mı?

Yardım edecek fikir olan varsa sevinirim... Şimdiden teşekkür ederim herkese kolaylıklar...

Win7 keylerini win10 için etkinleştirmede kullanabilirsiniz. Ancak win10 da keyi girdikten sonra etkinleştir dediğinizde Fatih internetini kullanmamalısınız.

Merhabalar,
Sınıfta 2012 İl Özel İdare tarafından kurulan EXPER bilgisayarlar var. BT deki bu orjinal Win7ler artık zorlamaya başladı yavaş çalışması ve bazı programları desteklememesi nedeniyle artık Win10'a geçmek istiyorum.

Windows sitesinden indirdiğim 32 bit Home versiyonu Ventoy ile kurmak istediğimde hep kurulum ekranına geri döndü ve kuramadım. Bende Education versiyonu kurmayı denediğimde bunu kurdu...Lakin Etkinleştirme yapmadı MEB hattından dolayı sanırım Windows serverlarını açmıyor :(

1- Ben bu masaüstü bilgisayarları başka bir internete bağlasam nasıl olsa orjinal Win7 ler var bunlar sayesinde Win10'larda direk etkinleşir mi? Hadi öyle olur diyelim masaüstü bilgisayarları nasıl başka bir internete bağlayabilirim?

Yardım edecek fikir olan varsa sevinirim... Şimdiden teşekkür ederim herkese kolaylıklar...
helalinden satın alabilirsiniz hocam. yani aldırabilirsiniz. tabi (sizi tenzih ederim) helali haramı bilen kaldıysa.

Merhabalar,

1 . Windows 10 a yükseltme aracıyla Windows 10 un inmesini, yüklenmesini ve etkinleşmesini bekleyebilirsiniz (artık kaç saat sürer bilmiyorum). Win7 ürün anahtarı ile etkinleşir. Sadece etkinleştirme aşamasında cep telefonu mobil interneti ile bağlanmanız gerekebilir.

2. Hiç uğraşmayıp aşağıdaki Windows 10 lite 32 bit sürümü yükleyin. Bilgisayarlar yağ gibi kaysın. Bu hafta içi aynı Exper bilgisayarlara 10 dan fazla sürüm format atıp denedim. Sadece attığım sürümden verim aldım. Ben de şahsi ve okul bilgisayarlarında kaçak, korsan hiçbir program kullanmıyorum ama MEB interneti okulda bazı şeylere mecbur bırakıyor. İndirmek için: https://drive.google.com/file/d/0B_qKkTEYbAN7eVBOOUQzVWhNSlE/view?usp=drivesdk

4. Ofis programlarını Microsoft öğretmenlere ücretsiz veriyor (ilgili konu: https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ucretsiz-lisansli-office-365-pro-turkce.162165/
Ama yine MEB sunucuları sebebiyle etkinleştirme sıkıntısı baş gösteriyor.
O yüzden aşağıda verdiğim 90 mb lık ofis 2010 3in1 (word, Excel, PowerPoint) sürümünü yükleyin.
Bilgisayarlar nefes alsın. Herşey yüklendikten son C sürücüsü 3 GB oluyor.
https://disk.yandex.com.tr/d/lyr_3Md1BGiR_g

Windows 10 lite 64 bit de var. İndirmek isterseniz (1.4 gb):
https://drive.google.com/file/d/0B_qKkTEYbAN7YnJmOXowWXB2UDA/view?usp=drivesdk

Son düzenleme:
Merhabalar,

Yardım edecek fikir olan varsa

32 bit win 10 yüklemeyin hocam, artık bazı programların 32 bit desteği yok. problem yaşarsınız. win 7 ile win 10 arasında hız olarak bir fark olacağını sanmıyorum, zamanla yani program yükledikçe win 10 win7den daha yavaş olacak, o yüzden temiz bir win 7 ile format ve sonrasında ihtiyaç olmayan programların kurulmaması, gereksiz dosyaların bilgisayarda bulundurulmaması bence yeterli.

Merhabalar,

hocam devletimiz zaten windows office için çok paralar yatırmış. malesef okul idarecileri lab da bulunan cd leri keyleri kaybettikleri için birçok parası ödenmiş windows office keyi kullanılamaz hale gelmiş. onun için devlet işinde bu helallik işine özellikle windows office kurulumunda çok takılmıyorum. Keşke ülke olarak devlet eliyle tüm kurum kuruluşlar PARDUS e geçse de bu ikilemden kurtulsak.

1 . Windows 10 a yükseltme aracıyla Windows 10 un inmesini, yüklenmesini ve etkinleşmesini bekleyebilirsiniz (artık kaç saat sürer bilmiyorum). Win7 ürün anahtarı ile etkinleşir. Sadece etkinleştirme aşamasında cep telefonu mobil interneti ile bağlanmanız gerekebilir.

2. Hiç uğraşmayıp aşağıdaki Windows 10 lite 32 bit sürümü yükleyin. Bilgisayarlar yağ gibi kaysın. Bu hafta içi aynı Exper bilgisayarlara 10 dan fazla sürüm format atıp denedim. Sadece attığım sürümden verim aldım. Ben de şahsi ve okul bilgisayarlarında kaçak, korsan hiçbir program kullanmıyorum ama MEB interneti okulda bazı şeylere mecbur bırakıyor. İndirmek için: https://drive.google.com/file/d/0B_qKkTEYbAN7eVBOOUQzVWhNSlE/view?usp=drivesdk

4. Ofis programlarını Microsoft öğretmenlere ücretsiz veriyor (ilgili konu: https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/ucretsiz-lisansli-office-365-pro-turkce.162165/
Ama yine MEB sunucuları sebebiyle etkinleştirme sıkıntısı baş gösteriyor.
O yüzden aşağıda verdiğim 90 mb lık ofis 2010 3in1 (word, Excel, PowerPoint) sürümünü yükleyin.
Bilgisayarlar nefes alsın. Herşey yüklendikten son C sürücüsü 3 GB oluyor.
https://disk.yandex.com.tr/d/lyr_3Md1BGiR_g

Windows 10 lite 64 bit de var. İndirmek isterseniz (1.4 gb):
https://drive.google.com/file/d/0B_qKkTEYbAN7YnJmOXowWXB2UDA/view?usp=drivesdk
linklerin güncel hali var mı?

Aynı pclerin Ramlerini 4gb'a çıkartıp SSD taktım. Modifiye edilmiş (performans için) 32 bit Win10 kurdum. Çok verimli olmasa da idare ediyor. Ticari amaç için değil, eğitim amaçlı kullandığınız için okullarda dilediğiniz gibi Windows kurabilirsiniz.

Geri