• Kıymetli BBNET Üyeleri: Sunucumuzda gerçekleşecek planlı bakım çalışması nedeniyle, sitemiz 25.10.2024 Cuma günü saat 17:00 ile 23:00 saatleri arasında geçici olarak kapatılacaktır.

BTR ÖĞRETMEN YÜKSEK LİSANS %7 FARK

Kodla Büyü
Yüksek lisans farkı ile ilgili yanlış bilinenler var. Bu fark fiili olarak girdiğin ek derste devreye giriyor.

Yüksek lisans farkı ile ilgili yanlış bilinenler var. Bu fark fiili olarak girdiğin ek derste devreye giriyor.
Psikolojik danışmanlar derse girmeden bu farkı mahkeme kararı ile alıyor. Dersle alakalı değil, 18 saat üzerinden artırımlı ek ders alınır. Çünkü ders görevini yapmış olarak ek ders ödenir. Eğitim gücü sendikasının bu konu ile ilgili kazandığı emsal mahkeme kararları var.

Psikolojik danışmanlar derse girmeden bu farkı mahkeme kararı ile alıyor. Dersle alakalı değil, 18 saat üzerinden artırımlı ek ders alınır. Çünkü ders görevini yapmış olarak ek ders ödenir. Eğitim gücü sendikasının bu konu ile ilgili kazandığı emsal mahkeme kararları var.
koordinatörlük görevimiz var mesela. fiili derse girmediğimiz için ek ders alsakta artırımlı olmuyor

Btr öğretmen yüksek lisans farkını alabilir mi? Eğitim gücü sen dava açmış kazanmış Var mı bilgisi olan???
Evet alınıyor artık. Milli eğitime bu haberle alakalı mahkeme kararı olmadan hak eden herkese yüzde 7 verecek misiniz diye sormuştum. MEB bize bu karara istinaden yazı yollar. Ondan sonra veririz demişlerdi. Yazı geldi mi bilmiyorum son durum nedir.

Eğitim gücü sendikasındayım. Mesaj atılmıştı bi ara gurupta. Detaylar için:
https://www.egitimgucusen.org.tr/hu...ldugumuz-emsal-nitelikteki-davamizi-kazandik/

MEB tarafından genel bir uygulama yapılacağı resmi olarak duyurulmadıkça; bu tür mahkeme kararları, bireysel olarak sadece davayı kazanan kişi için uygulanıyor maalesef.

Geri