Btr calisma saatlerimiz.

Kodla Büyü

akif_van

Aktif Üye
Arkadaslar ben yarin Btr gorevlendirmesine baslayacagim. Calisma saatleerimizle ilgili bir netlik olmamasina karsin, baslayan arkadaslar nasil bir yok izliyor. ne kadar sure okulda olmamiz gerekiyor?

21 Eylülden sonra uzaktan eğitime devam edeceksek BTR uzaktan yapılır. Gerektiğinde okula gidilir.

İdareciler bile uzaktan eğitimde dönüşümlü çalışıyor. Rehber öğretmenler uzaktan eğitimde okula gidiyor mu?

EBA Destek Noktası için de idare tüm öğretmenleri eşit şekilde nöbetleşe görevlendiirir. Nöbetimiz olduğu gün ve saatte okula gideriz.

Diğer türlü düşünürsek EBA Destek Noktasına öğrenciler geleceği için Rehber öğretmenler de sürekli okula gitmeli.

Olması gereken, ders saatleri süresince. Ama genelde idare ile ilişkilerinize bağlı. İdare problem değilse rehber öğretmenle birlikte çıkarsınız.

Erkekler bu konuda daha şanslı, idare ile arasını iyi tutup, mesai saatleri içinde sürekli çarşıda dolanan arkadaşlar da var, mesai saatleri içinde idare yüzünden eline kitap alıp okuyamayan arkadaşta. İlk seçenek gibiyse aranız, müdürün işi çıkınca okulu btr ciye bırakır, idare ederler birbirlerini. Dediğim gibi ilişkilere bağlı.

Erkekler bu konuda daha şanslı, idare ile arasını iyi tutup, mesai saatleri içinde sürekli çarşıda dolanan arkadaşlar da var, mesai saatleri içinde idare yüzünden eline kitap alıp okuyamayan arkadaşta. İlk seçenek gibiyse aranız, müdürün işi çıkınca okulu btr ciye bırakır, idare ederler birbirlerini. Dediğim gibi ilişkilere bağlı.
İlişkileri biraz da yaptığımız işler belirliyor Sayın Hocam.. BT sınıfınızı düzenli ve çalışır tutar, okuldaki Fatih Projesiyle alakalı görevlerimizi yerine getirirsek idareyle olan ilişkilerimizde eğilip bükülmeye, çok affedersiniz ama yaranmak gibi bir duruma düşmeyiz diye düşünüyorum...
Ben işimi yaparım. Maaşımı haketmek için de görevlerimi yaparım.
Bunları yaptığım halde idare sorun çıkartıyorsa da o da onların ayıbı olur..

Son düzenleme:
Öğretmenlikten çok lab bekçiliği yapmak zorunda bırakılmak zoruma gidiyor. Efkarlandım yine.
Şu eba destek noktası bekleme olayı aslında çok kolay çözülür. Diyecekler ki en az 2 personel görevlendirilir ve ek ders tahakkuk ettirilir. İlla bilişimcilerle idareleri papaz edecekler. Her şeyi de ben mi diyem

Son düzenleme:
olması gereken: eğitim öğretim saatleri boyunca (ki eğitim öğretim olmadığına göre gidilmemesi gerekir)
gerçekten olan: idare hazretleri nasıl uygun görürse

Eğitim öğretim saatleri dediği için ben dyk kursu süresince okulda bulunuyorum. Evde de olsam okulda da zaten uzaktan eğitim ile ilgili sorunlarda tüm öğretmenler arkadaşla telden yardımcı oluyorum.
Velhasıl işleri rayında tutup esnak çalışıyorum.

Eğitim öğretim saatleri dediği için ben dyk kursu süresince okulda bulunuyorum. Evde de olsam okulda da zaten uzaktan eğitim ile ilgili sorunlarda tüm öğretmenler arkadaşla telden yardımcı oluyorum.

DYK kursları için okulda durulmaz.
Oldu olacak haftasonu DYK için de okula git!!

Dyk için de duruyorum diyeni ilk defa görüyorum o zaman hafta sonu da gidiyor musunuz hocam yanlış anlamayın lütfen sözüm size değil ama yarın birgün isizn çalıştınız okula ben gelince tayinle vs bendende aynı şey istenecek lütfen işimiz olmayan işlerle bu tarz eylemlere dikkat edelim dediğim gibi lütfen yanlış anlamayın sözüm size değil genele

Öğretmenlikten çok lab bekçiliği yapmak zorunda bırakılmak zoruma gidiyor. Efkarlandım yine.
Şu eba destek noktası bekleme olayı aslında çok kolay çözülür. Diyecekler ki en az 2 personel görevlendirilir ve ek ders tahakkuk ettirilir. İlla bilişimcilerle idareleri papaz edecekler. Her şeyi de ben mi diyem
işin ucunda orda beklemesine ek ders olsa bize yedirmezler bile.

dyk ek derside yazdırıyor musunuz ve ek hizmet puanını madem dyk ya uyumluda çalışıyorsunuz.

DYK kursları için okulda durulmaz.
Oldu olacak haftasonu DYK için de okula git!!
Birincisi önce üslup ve edeb.
İkincisi ben hafta sonu dyk olduğu için gidiyorum demedim.
DYK dan kastım sabah 9 12 arası 8 ler okulda olduğu için ister kurs ister ders olsun giderim.
Kendinizi bu kadar kasmayın.

Dyk için de duruyorum diyeni ilk defa görüyorum o zaman hafta sonu da gidiyor musunuz hocam yanlış anlamayın lütfen sözüm size değil ama yarın birgün isizn çalıştınız okula ben gelince tayinle vs bendende aynı şey istenecek lütfen işimiz olmayan işlerle bu tarz eylemlere dikkat edelim dediğim gibi lütfen yanlış anlamayın sözüm size değil genele
Hocam 9 da gidiyorum okula 12 de çıkıyorum ister ders ister kurs olsun. Merak etmeyin kimse istemez sizden okulda durun diye

Arkadaslar ben yarin Btr gorevlendirmesine baslayacagim. Calisma saatleerimizle ilgili bir netlik olmamasina karsin, baslayan arkadaslar nasil bir yok izliyor. ne kadar sure okulda olmamiz gerekiyor?
Esnek çalışma saatleri yönetmeliğine uygun şekilde, her öğretmenimiz haftada bir gün 9-12 okulda oluyor. Ben de bu mesaimi diğer arkadaşlar gibi yapıyorum.
Bunun üzerine idareye ve diğer arkadaşlara uzaktan destek veriyorum. Nadiren, okulda çözülmesi gereken iş olursa da okula gidiyorum.
Amaç üzüm yemek ve iyi niyet olunca, öğretimin en doğru şekilde yürütülmesinde, her okulun kendi dinamiklerine göre idare ile birlikte ortak akıl bulunuyor.

Amaç üzüm yemek ve iyi niyet olunca, öğretimin en doğru şekilde yürütülmesinde, her okulun kendi dinamiklerine göre idare ile birlikte ortak akıl bulunuyor.
En güzel düşünce bu hocam. İşler aksamadan uzaktan eğitim öğretim verimli geçsin derdimiz bu bizim.

Btr olan arkadaşların okullarında eba destek noktası yokmu veya kurulması istenmiyor mu? Eba destek noktası olunca işler karışıyor esnek çalışma yönetmeliğine göre

Birincisi önce üslup ve edeb.
İkincisi ben hafta sonu dyk olduğu için gidiyorum demedim.
DYK dan kastım sabah 9 12 arası 8 ler okulda olduğu için ister kurs ister ders olsun giderim.
Kendinizi bu kadar kasmayın.

"Birincisi önce üslup ve edeb." derken!?

Arkadaşlar baştan söyliyeyim hemen linç etmeyin. sadece anlamak için soruyorum.
Birincisi esnek çalışmayı fazla buyutmeyin. Zorunluluk yok. Her kurum kendi kararına göre uyguluyor. Bazı devlet kurumları gerekli görürken bazıları görmüyor. O yüzden esnek çalışma var gitmem demek sıkıntı olabilir.
Ikincisi bir arkadaşımız da sormuş. Eba destek noktaları btr görevi olarak tanımlandı. Uzaktan nasıl destek noktası sorumluluğu olacak anlamadım.
Üçüncüsü öğretmen uzaktan eğitim verecek ve maaş karşılığını anca doldurduğu için ücret almayacak. Ama btr de okula gitmeyip uzaktan yol gösterecek ve 18 saat ücret alacak mı

Son düzenleme:
Arkadaşlar baştan söyliyeyim hemen linç etmeyin. sadece anlamak için soruyorum.
Birincisi esnek çalışmayı fazla buyutmeyin. Zorunluluk yok. Her kurum kendi kararına göre uyguluyor. Bazı devlet kurumları gerekli görürken bazıları görmüyor. O yüzden esnek çalışma var gitmem demek sıkıntı olabilir.
Ikincisi bir arkadaşımız da sormuş. Eba destek noktaları btr görevi olarak tanımlandı. Uzaktan nasıl destek noktası sorumluluğu olacak anlamadım.

Eba destek noktaları btr görevi olarak tanımlanmadı.

BTR sadece destek olur, rehberlik eder.

İdare tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde nöbet çizelgesi hazırlar, BTR de nöbeti olduğu zaman gider. Haftasonu da açık olacak.

Ayrıca EBA Destek Noktası idareciler rehberi 13. sayfasında
"
EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır."

yazmaktadır

Eba destek noktaları btr görevi olarak tanımlanmadı.

BTR sadece destek olur, rehberlik eder.

İdare tüm öğretmenleri kapsayacak şekilde nöbet çizelgesi hazırlar, BTR de nöbeti olduğu zaman gider. Haftasonu da açık olacak.

Ayrıca EBA Destek Noktası idareciler rehberi 13. sayfasında
"
EBA Destek Noktasında teknik iş ve işlemleri yürütebilecek en az bir öğretmen ya da teknik personel bulunmalıdır. Görevli personellerin nöbet planlamaları, okul idareleri tarafından yapılacaktır."

yazmaktadır
Teknik iş ve işlemleri yürütecek en az 1 öğretmen cümlesinden ne anlaşılıyor. Diğer branşlar teknik iş ve işlemleri yürütemeyeceğim diyecek. Orada nöbet tutan öğretmen ücret almayacak Ama uzaktan destek veren btr alacak. Bunlar hepsi tutarsız hocam. Nesnel bir gözle dışardan bakarsanız görünüyor.

Geri