Btr değilsek eba destek görevini reddetme hakkımız var mı?

Kodla Büyü
Bilişim öğretmeni olarak öncelikli görevimiz dersimiz ve öğrenciler olmalı ama bize bu lab bekçiliği dayatılıyor ve bizi tüketiyor. Sorum şu 2.dönem btr istemezsek tek başımıza edn bekçiliği de verirlerse buna hayır deme şansımız var mı?

Kanunen görevlendirme yapabilirler ama dilekçe verip itiraz edip, gel(mey)ecek yanıta istinaden idare mahkemesine dava açılabilir. Dava bitene kadar korona çoktan unutulmuş olabilir orası ayrı :D

btr değilseniz bile size komple eba destekte duracaksınız görevi verilemez. bütün öğretmenlere dönerli bir şekilde nöbet gibi yazılması lazım.
+1
Konuyu açan arkadaştan bağımsız olarak
Bunu nasıl anlatamıyoruz, bilemiyorum. Her işi üzerine almayın, btr olsanız bile nöbet ile yazıyor, yazıda

Burda görevli bir öğretmen ibaresi var arkadaşlar. Yani sırayla herkes görev alacak demek. Biz de öyle yapacağız.

Ekli dosyalar

• 1EBAA8E0-CEDC-47FF-8C09-A9754D3A6651.jpeg
    1EBAA8E0-CEDC-47FF-8C09-A9754D3A6651.jpeg
    89 KB · Görüntüleme: 168
Net değil yazı hocam malesef. Ben teknik isleri yurutemem der sıyrılır isteyen. Bunun yerine tüm öğretmenler sırayla nöbet tutar deseydi bu sorunlar olmazdı. Klavuz bu birde resmi yazı bile değil.

Evet kılavuz hocam ama orda bilişim öğretmeni yazar da demiyor. Ben baştan idareye dedim. Herkes sırayla dursun. Yapılacak şey zaten bilgisayarı açıp beklemek. Herkes yapar yani. Üstelik 9/18 arası kim durabilir o kadar saat

Kamuda esnek çalışmaya geçilmişken , bizden nasıl hergün orada durmamızı bekleyebilirler ki. Üstelik haftaiçi, hafta sonu açık olacak eba destek noktaları. Bu salgın döneminde haftanın 7 günü eba destek noktasında tek bir oğretmeni bekletmek ne akla ne vicdana sığar.

Merhaba; okulum eba destek noktası değil. lisedeyim. btr olmazsam dersim seçilmiyor. dolayısıyla kadro fazlası oluyorum. peki bu durumda beni başka eba destek noktalarına görevlendirebilirler mi?

Hocam biz denilen şey şu eğer eba Destek noktasi okulunuzda olmazsa sizi başka şekilde değerlendiririz ne de olsa cumartesi günleri birileri ednlerde duracak denildi

Konuya ek olarak bizim farklı bi durumumuz daha var. Aynıbinada ilkokul var. Ve haftaya anasınıfı ve birinci sınıflar okula başlayacak. Okul saatleri içerisinde ziyaretçi ya da dışarıdan öğrenci dışında giriş kabul edilmesin deniyor. Bu durumda bi eba destek noktasına akşAma kadar öğrenci nasıl kabul edeceğiz ? Bu durumda olan var mı

Burda görevli bir öğretmen ibaresi var arkadaşlar. Yani sırayla herkes görev alacak demek. Biz de öyle yapacağız.
bakın açık ve net diyorum başımıza ne geliyorsa bu kendisine ne görevi verilirse verilsin atlayan, bu benim işim değil diyemeyenler yüzünden geliyor. Azıcık dik duralım yoksa biizm işimiz olsu olmasın her işin ucu bize dokunuyor lütfen

Reddetme hakkımız yok. idare bize de nöbet verebilir ama tek başına sadece bize vermesi nöbetin mantığına aykırı. FP BTR yiz. EDN ye rehberlik etmek görevimizin bi parçası tamamı değil. Çalışma saatlerimiz eğitim öğretim saatleri.

bakın açık ve net diyorum başımıza ne geliyorsa bu kendisine ne görevi verilirse verilsin atlayan, bu benim işim değil diyemeyenler yüzünden geliyor. Azıcık dik duralım yoksa biizm işimiz olsu olmasın her işin ucu bize dokunuyor lütfen
Hocam beni mesajımı siz yanlış anladınız yoksa ben mi sizi yanlış anladım bilemiyorum. Ben bu konuda her öğretmene görev sırasıyla vermelidir diye yorumladım yazıyı. Zaten ona göre de okul idareme baştan dedim. Zaten btr de değilim. Zamanında “bana bilişim öğretmeni değil formatör gerek, yoksa norma fazlası olursun.” Diyen bi müdürün sözünden sonra btr felan da istemedim. İnşallah bi daha da istemeyecem. Ben de diğer öğretmenler gibi dersimde görevimde oluyorum. Bu EDN için labı ayarlarım sonrasına karışmam zaten

Hocam beni mesajımı siz yanlış anladınız yoksa ben mi sizi yanlış anladım bilemiyorum. Ben bu konuda her öğretmene görev sırasıyla vermelidir diye yorumladım yazıyı. Zaten ona göre de okul idareme baştan dedim. Zaten btr de değilim. Zamanında “bana bilişim öğretmeni değil formatör gerek, yoksa norma fazlası olursun.” Diyen bi müdürün sözünden sonra btr felan da istemedim. İnşallah bi daha da istemeyecem. Ben de diğer öğretmenler gibi dersimde görevimde oluyorum. Bu EDN için labı ayarlarım sonrasına karışmam zaten
Hocam ben sizi kastedmedim genel olarak söyledin lütfen yanlış anlaşılma olmasın

Net değil yazı hocam malesef. Ben teknik isleri yurutemem der sıyrılır isteyen. Bunun yerine tüm öğretmenler sırayla nöbet tutar deseydi bu sorunlar olmazdı. Klavuz bu birde resmi yazı bile değil.

yapmayın hocam, neresi net değil.

iliniz, ilçeniz klavuzu okuyup, buna göre üst yazı yazıcak,okula gönderecek benim okulda direkt sıraya koyduk, herkes bir gün geliyor. Teknik işlem yok ayrıca btr eba ders için bilgisayarı ayarlar, öğrenciler gelir girer. Bir öğretmende öğrencinin derse girmesine yardımcı olacak kapasiteye sahiptir. Zaten bizde canlı dersi öğrenci gibi başlatıyoruz.

yok ben 7/24 okulu beklerim, diyen arkadaş varsa artık ona da kolay gelsin.

şuradaki btr yoksa bt öğretmeni, o da yoksa diğer öğretmenler kısmı, itiraz için dayanak bırakmıyor malesef.

orada ki ifade de koordine eder diyor, başını bekler demiyor.
o yazıda ki "ilgi a" meb in yazısı destek noktası klavuzu ise nöbet diye belirtilmiş.

Neyse bu konu da çok başlık var, herkese aynı şeylere yazmaktan sıkıldım.

Konuya ek olarak bizim farklı bi durumumuz daha var. Aynıbinada ilkokul var. Ve haftaya anasınıfı ve birinci sınıflar okula başlayacak. Okul saatleri içerisinde ziyaretçi ya da dışarıdan öğrenci dışında giriş kabul edilmesin deniyor. Bu durumda bi eba destek noktasına akşAma kadar öğrenci nasıl kabul edeceğiz ? Bu durumda olan var mı

"Okul saatleri içerisinde ziyaretçi ya da dışarıdan öğrenci dışında giriş kabul edilmesin deniyor."

Hocam içinde bu ifade geçen yazıyı hatırlıyorum ama aradım, bulamadım.

Okulumuz meslek lisesi. Anasınıfımız var, Pazartesi okula gelecekler.

Okulmuzdaki EDN'ye hemen hemen aynı uzaklıktaki EDN olan ortaokul öğrencileri kendi okulları yerine bize geliyorlar.

O yazıya göre ortaokul öğrencilerini kendi okullarına göndermeyi düşünüyorum

*

Sizin binanız ortak olduğu için öğrencileri almak durumundasınız. Okulları orası çünkü...

Hocalarım merhaba bu eba destek noktasına bana da nöbet görevi vermek istiyor okul idaresi. Ben doğum izninden yeni döndüm ve normal şartlarda bebeğim bir yaşına olana dek nöbet tutmam yasal değil böyle bir durumda bu eba destek noktası nöbeti bana verilebilir mi sizce ne dersiniz?
Hocam dediğiniz gibi siz süt izni kullanma dönemindesiniz. O dönemde nöbet de yazılamıyor, idarenize bu durumu hatırlattınız mı? Anlayışla karşılanması gereken bir durum.

Hocalarım merhaba bu eba destek noktasına bana da nöbet görevi vermek istiyor okul idaresi. Ben doğum izninden yeni döndüm ve normal şartlarda bebeğim bir yaşına olana dek nöbet tutmam yasal değil böyle bir durumda bu eba destek noktası nöbeti bana verilebilir mi sizce ne dersiniz?
Ben de aynı durumdayım. Sınıfı hazırlayacam bu hafta sonrası için de ne olur bilemiyorum.

Geri