btr değişiyor mu ??

Kodla Büyü

Veli33

Site Gezgini
Bugün facebook daki bop platformuna gelen mesaj:BTR ile ilgili mesaj atan hocamızdan yeni mesaj geldi
Il memde btr görevlendirmeleriyle ilgilenen kişi yazdı dün. Bakanlık yeni düzenleme yapıyormuş o yüzden bizim görevlendirmeler yapılmadı il düzenlemeyi bekliyormuş. Eskisine göre yapan iller de varmış. Yeni düzenlemede eşit işe eşit ücret mantığı güdülüyormuş. Yani diyelim ki okulunuzda 15 etkileşimli tahta var başkasının okulunda 50 var bu haksızlık oluyo diye tahta sayısı az olan btr öğretmeni 1değil en az 2 hatta 3okula bile gidecek şeklinde bir düzenleme yapılan. Dersler tamamen göz ardı edilerek yapılıyor tek işimiz tahta olacak şeklinde.

Böyle bi saçmalık var mi ya ... bi ek ders veriyolar onuda fazla görüyorlar bize

Görevlendirmelerin başlayıp başlamadığını öğrenmek için il milli eğitimi aradığımda, değişiklik beklediklerini o yüzdende de başvuru almadıklarını söylediler.

Ek ders için okul okul dolaşıp aldığımızda yol parasi ederiz, sanki okulda sadece tahtayla ilgileniyoruz gibi sayısına bakacaklarmış tabi doğruysa

Veli33' Alıntı:
Ek ders için okul okul dolaşıp aldığımızda yol parasi ederiz, sanki okulda sadece tahtayla ilgileniyoruz gibi sayısına bakacaklarmış tabi doğruysa

Bir dönem kimse formatörlük istemesin hocam bak neler oluyor.

formatör olmam arkadaş! 2-3 okula gidip hamallık yapacağıma seçmelilerden ek ders alırım 20-25 saat derse girerim sonra keyfime bakarım. bilişimciler olarak 2 dönem böyle yapalım bakalım ne oluyor..

Çok haklisiniz aslında hocam , biz olmasak o tahtaya kimse elini bile sürmez , zaten kendi okulum da faz2 var faz1 dolmadan kendi okuluma görevde vermiyorlar tutmuşlar tahta hesabi yapiyolar simdi de.. her okula btr atamamak için atananlari her okula nasıl gönderebiliriz dertlerindeler

Eşit işe eşit ücret olacaksa 50 tahtalı okula 2 btr verilince de eşit olur, 25 tahtalıya 1, 50 tahtalıya 2 btr .

Genelde ortaokullar, liseler 3'er 4'er 5'er şubeli olduğundan 15-25 arasındadır okulların tahtaları.
Ha 6 tahtalı, 8 tahtalı okullardaki btr'ler 2 okula olabilir çünkü sayısı gerçekten az.
Ama 15'i geçiyorsa 1 okula 1 btr yetmeli.

Çoğunluğa göre hareket edilmeli, her ilçede kaç tane 50 tahtalı okul var ki.
Sınır yok, illa ki 100 tahtalı okul da vardır, ne olacak şimdi 20 tahtalı okuldaki btr öğretmeni 100 tahtalı okuldaki btr öğretmenini yetişmek için 5 okul mu gezecek.?

saçmalıyor iyice saten amele gibi çalışıyosun hem kendi okulunda hem görevlendirildiğin okulda arkadaş buna sadece akıllı tahta diye bakmak saflıktır böle saçma bişe olacağını düşünmüyorum herkes bir element üretiyo her djuyduğunuzada inanmayın

Böyle bir düzenleme yapılırsa çok yerinde olur. Benim 24 saat dersim var 34 tahta var. Hiç tahtası olmayan hatta çok az dersi olan arkadaşlarla aynı ücreti alıyoruz. Adaletli olunması gerekiyor.

demidembo' Alıntı:
Böyle bir düzenleme yapılırsa çok yerinde olur. Benim 24 saat dersim var 34 tahta var. Hiç tahtası olmayan hatta çok az dersi olan arkadaşlarla aynı ücreti alıyoruz. Adaletli olunması gerekiyor.
:eek: :eek: :eek: :cry:

zulfikar1985' Alıntı:
demidembo' Alıntı:
İçimizde bu arkadaş gibi insanlar olduğu müddetçe daha bize semer vuran çoookkk olur...

biz btr olmasak tahtalara okula hiçbirşey olmazmı siz öyle sanın arkadaşlar bölümüm böte , btr ler içine bakıyorum sosyal bilgiler teknoloji tasarım psıkoloji fen bilgisi türkçe nerdeyse her brans bizde ve bu adamlar kosa kosa btr oluyor onu nasıl yapcaz peki

viphazar' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:
demidembo' Alıntı:
İçimizde bu arkadaş gibi insanlar olduğu müddetçe daha bize semer vuran çoookkk olur...

Aynı gemideyiz arkadaşlar
Eğer sen arkadaşını düşünmezsen gün gelir seni de düşünmezler.
Biraz daha empati kurmak lazım.

Maalesef benciliz, kendimi kurtarayım da diğerleri ne yaparsa yapsın.
Sanki senden binlerce lira fazla alıyor, ne var yani az çalışsın.

Sonuç olarak durumumuz ortada

ScorpionM' Alıntı:
Veli33' Alıntı:

Bir dönem kimse formatörlük istemesin hocam bak neler oluyor.

Bırak hocam, bizim bölümdeki öğretmenlerden bir cacık olmaz, daha önce denendi, sonuç tırt. Keşke birlik olabilsek, ama herkes cebini düşünüyor.

her öğrtmenin ortalama 4-5 yılda bir görev yeri değişir ( bu bizde daha fazla olabiliyor :D ). Bu kapsamda düşünmek lazım yani kimi dönem tahtası az kimi dönem çok tahtalı okul olur.
ve ona bakarsak en rahat köylerdir öğretmenlik için sınıflar az öğrenci saygılı ama isteyen var mı ? yani tahta sayısı ölçü olmamalı.
Aslında mesele btr görevlendirmesi değil btr kadrosu.bize lazım olan şey budur bence.

demidembo' Alıntı:
bu tür adamlar hiç tükenmeyecek mi

Öyle saçmalık mı olur hocam.. Rehber Öğretmenlerde de durum aynı değil mi..? Onlarda da 5 sınıflı okulda var 50 sınıflı okulda.. İdareciler ve müdürler içinde durum aynı; 3000 öğrencili okula bakan müdür var hocam bu ülkede..

Öyle saçmalık mı olur hocam.. Rehber Öğretmenlerde de durum aynı değil mi..? Onlarda da 5 sınıflı okulda var 50 sınıflı okulda.. İdareciler ve müdürler içinde durum aynı; 3000 öğrencili okula bakan müdür var hocam bu ülkede..
Bildiğim kadarıyla rehber öğretmen kadrosu öğrenci sayısına göre belirleniyor. yani 3000 öğrencili okulda 5 tane rehber öğretmen çalışabiliyor. BT rehberliğinde durum böyle değil.

ordinaryus' Alıntı:
+ 1
eşit işe eşit ücret ise 30 yıllık öğretmen ile 1 yıllık öğretmende aynı maaşı alsın

:scared: Yahu tahtası az olan hocanın ek dersini düşürmesini haklı görmek yerine 50 tane tahtası olan hocanın ekders ücreti daha çok olsun idareciler gibi , ama biz hep olayın kötü tarafına bakıyoruz... diğer branşın hocalarından bu görevi hakkıyla yapan çok azdır bu görevi en iyi bir bilişimci yapar. İlçede 4 tane okul açık sadece 1 ini ben dolduruyorum diğerleri hep boş ,,

Bizim branştan bi cacık olmaz arkadaş.. devlet böyle bir yatırım yapıyorsa teknik desteğini de düşünsün, dersine gir çık.. sanki ağustos eylülde ek dersimiz mi var.. nedir bu 18 saat için angarya iş aşkı anlamış değilim.

Hocam ders varda biz mi girmiyoruz ki bu sene 10 saate düşmüş dersim ,, 15 bile değil , başka okula gönderecekleri garanti , btr ile hiç olmazsa çalıştığın işe değiyor birazda olsa

Bu görevlendirmeyi, konuda belirtilen şart gelmese bile yani eski şartlarda dahi olsa, 1 yıl kimse kabul etmese çok büyük ihtimalle BTR kadrosu gelir. Gerçekçi olalım arkadaşlar, BTR kadrsoundan yana değilim, derslerimle mutluyum ama BT sınıfları yenilenmiyor ve yenilenmesiyle ilgili en ufak bir girişim yok. Mevcut sınıflarla nereye kadar, hatta pek çok arkadaşımız teorik BTY dersi işliyor. BRT görevlendirmelerinin bizim lehimize iyileştirileceğini zannetmiyorum. Üstelik görevlendirme yapılan pek çok okulda BT öğretmeni yok. İhtiyaç var ama alım yok. BT öğretmen atama kontenjanları ve taban puanlar ortada. Mevcut şartlarda branşımız böyle nereye kadar gider belirsiz. Hepimiz md. yrd. mı olalım ne yapalım anlamadım gitti. Başa dönersek, ya BT sınıfları yenilenmeli ya da BTR öğrenci sayısına göre kadrolu olmalı...

btr bilişim teknolojileri yada bilgisayar hocası.... kısaca tamirci...

bir bölüm açsalar matematik türkçe gibi bizde o bölümlere geçiş yapsak...

miş miş miş te muş muş muş

varsayımlarla konuşuyoruz hele bir yazı çıksın hocalarım sonra bakarız olaya

eemree' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
+ 1
eşit işe eşit ücret ise 30 yıllık öğretmen ile 1 yıllık öğretmende aynı maaşı alsın

kesinlikle bakalım ozaman ne olacak... 30 yıllık öğretmen bizim okulda 8 saat derse giriyor. ozaman ondan kesmesi lazım devletin :D

Veli33' Alıntı:
Yahu tahtası az olan hocanın
İfadeyi görünce ortalıkta kan gövdeyi götürecek dedim ama sonradan asıl kat edileni anladım hocam... Sabah sabah iyi kahkaha attım... Allah sizden razı olsun...

Geri