BTR Doğum İzni

Kodla Büyü

sadbt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım. Sormak istediğim 2 soru var, cevaplarsanız sevinirim:
1) pandemi dolayısıyla tüm hamile memurlara 24.haftadan itibaren izne ayrılma hakkı verildi diye biliorum ama müdürüm o şekilde tamamen izne ayrılamıyorsun sadece okula gelmeden uzaktan çalışabilirsin dedi kararsız kaldım. ben mı yanlış biliyorum acaba?
2) 2.dönem için BTR olsam doğum iznine ayrılabilir miyim dilediğim zaman?

2. Btr olmanız doğum iznine ayrılmanıza engel değil. Btr ler doğuramaz diye madde yok çok şükür.
1. İzne ayrılma konusunu bilmiyorum. Normal memurlarda uzaktan mı çalışıyor yoksa direk izne mi çıkıyor bilmiyorum. Memurlarda yazar bir araştırın

Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım. Sormak istediğim 2 soru var, cevaplarsanız sevinirim:
1) pandemi dolayısıyla tüm hamile memurlara 24.haftadan itibaren izne ayrılma hakkı verildi diye biliorum ama müdürüm o şekilde tamamen izne ayrılamıyorsun sadece okula gelmeden uzaktan çalışabilirsin dedi kararsız kaldım. ben mı yanlış biliyorum acaba?
Konuyu tam olarak anlamak için;
Sizin merak ettiğiniz haftalık 18 saat ek ders almaya devam edip-etmeyeceğiniz mi? ve/veya maaş karşılığı olarak uzaktan eğitime devam etmenizin gerekip gerekmediği mi?

1) 24 haftadan sonra okula gelinmiyor ama uzaktan eğitime devam edip etmeme öğretmenin isteğine göre belirlenebiliyor.
2) doğum iznine ayrılırken btr olman bir şeyi değiştirmiyor ayrılabilirsin. zaten doğum iznine ayrılınca ekders ücreti alınmaz. eğer 2. dönem başında ayrılacaksanız btr için başvuru yapmamanız daha mantıklı

Son düzenleme:
1.24 haftada idari izin veriliyor hocam uzaktan çalışma değil.Müdürünüze personel daire başkanlığının yazısını tekrar gösterin .
2.İzne ayrılıncaya kadar btr olarak devam edersiniz hocam.

24. Haftadan sonra idari izinliyiz hocam. Ben uzaktan eğitimi bıraktım. Uzaktan çalışmak falan yok. Btr değildim ama derslerimi yapmiyorum

hocam eşim uzaktan dersini verdi.Diğer kurumlarda idari izinli çalışmasına gerek yokken meb te çalışsın deniliyor.Allaha şükür genede bu hak var hocam.

2. Btr olmanız doğum iznine ayrılmanıza engel değil. Btr ler doğuramaz diye madde yok çok şükür.
1. İzne ayrılma konusunu bilmiyorum. Normal memurlarda uzaktan mı çalışıyor yoksa direk izne mi çıkıyor bilmiyorum. Memurlarda yazar bir araştırın
" BTR ler doğuramaz diye bir madde yok çok şükür" ne kadar kaba bir cümle... normal memurlar izne ayrılıyor zaten direkt 24.haftayı doldurunca. ama okullarda bazı idareciler tamam derken bazıları nasılsa uzaktan çalışıyorsunuz diye sıkıntı çıkarıyor. engin bilgileriniz için teşekkürler!

Cumhurbaşkanlığının genelgesi var. Doğrudan idari izin ifadesi geçiyor. Sizin müdürünüz idari izinle evden çalışmayı karıştırıyor. İzne ayrılmak istiyorsanız ayrılın. Size kimse evde çalışma yaptıramaz. Siz derse devam etmek isterseniz o size kalmış.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. şimdilik bir sıkıntım yok idare edebildiğim kadar uzaktan derslerimi yapmayı düşünüyorum çünkü BTR olduğum için fazla dersim yok. ama olur da yüzyüze eğitim başlarsa yeniden riske girmemek için idari izin konusunu müdürüme tekrar danışayım. BTR olmak istiyorum çünkü BTR olsam da telefonum susmuyor olmasam da.. Öğrenci ve öğretmenler tarafından her durumda soru yağmuruna tutuluyorum. zaten sneye ücretsiz izne ayrılcam biraz daha ekders almak istiyorum açıkcası. çok sağolun

Geri