Btr dönem sonu raporu

Kodla Büyü

ozgununki

Üye
Acemi bir öğretmene yardımcı olmanızı rica ediyorum. Benim için bir örnek paylaşabilir misiniz? BTR olarak dönem sonu gittiğimiz okullara verdiğimiz rapor nasıl olmalıdır?

Acemi bir öğretmene yardımcı olmanızı rica ediyorum. Benim için bir örnek paylaşabilir misiniz? BTR olarak dönem sonu gittiğimiz okullara verdiğimiz rapor nasıl olmalıdır?
Yaptığımız o kadar işin yanında halen rapor isteyen idareci varsa yazıktır ya. Gerekli gereksiz bir sürü iş yığıntılarıyla uğraş, bir de rapor istesinler. Belki de sizdeki farklı bir durumdur hocam. Ben bu evrak işlerinin didiklenmesine pek sıcak bakmıyorum, yapmayın demiyorum ama idarecilerin bunları dikte etmesine ayar oluyorum.

Yaptığımız o kadar işin yanında halen rapor isteyen idareci varsa yazıktır ya. Gerekli gereksiz bir sürü iş yığıntılarıyla uğraş, bir de rapor istesinler. Belki de sizdeki farklı bir durumdur hocam. Ben bu evrak işlerinin didiklenmesine pek sıcak bakmıyorum, yapmayın demiyorum ama idarecilerin bunları dikte etmesine ayar oluyorum.
ibrikçi hikayesini bilir misin.

İzmir’de çalışan biri BTR dönem sonu raporu paylaşabilir mi? Çok merak ediyorum…

evet öncesinde ortasında sonrasında nedir yani hep evrk evrak bıktım. millieğitimler yarışıyor aralarında. olan biz çimenlere oluyor. teşekkürler paylaşım için.

Dönem sonu raporunu kim, neye göre istiyor. Öyle bir rapor yok! Hangi resmi yazıda öyle bir ifade yazıyormuş? Açıp göstersin.

Bu raporu isteyen il/ilçe belirtin de biz de bilelim hangi il/ilçe ne kadar işgüzar.

Bunlara gerektiği gibi tepki verilmezse bunlar yarın günlük/haftalık/aylık ayrı ayrı rapor da isterler kafalarına göre...

bil for öğretmenim aylık rapor da istediler zaten. formatı da gönderdiler ben yapmadım.

Son düzenleme:
"Hangi resmi yazıda isteniyor, bilgilendir misiniz" diye sorun bakalım.

Son düzenleme:
10 yıl sonra bu sene btr'lik yaptım, benden kimse bir rapor istemedi, görevlendirme yazısında rapor verileceğinden bahsetmiyor sanırım. görevlendirme yazıları ilden ile değiştiği için rapor isteyebilirler, işte bu yüzden "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Yönetmeliği" çıkmalı ilden ile farklı uygulamalar olmamalıdır.

Mersin Akdeniz ilçesi yıllardır istiyor. Hatta 2017'de "yarıyıl raporu göndermedin soruşturma açacağız" dedi diye ilçe formatörü ile tartıştım. O gündür Btr işini bıraktım. Ertesi yıl 30 saat ders aldım, sonra da idareciliğe geçtim. Daha geçen hafta okulumuzdaki Btr arkadaşımızın sene sonu raporunu resmi yazı ile ilçeye gönderdim.

MEB de herkesin bir ibrikçiliği var sanki. BTR görevi kendisiyle çelişen ayrıntılarla dolu zaten. O görevi kabul ediyorsak biraz dikkatli olmamız lazım, dengeyi iyi sağlamak gerekiyor.
gerçek bilişim branşındakiler şimdiye kadar hiç ibrikçilik yapmadılar/karşılaşmadım - yukarılara yalakalık makam-koltuk peşinde olanlar istisnalar dışında.

Geri