BTR Dosyası

Kodla Büyü

emret06

Üye
Arkadaşlar günaydın, btr olarak ilk defa görev aldım. Herhangi bir form, dosya vs hazırlamama gerek var mı?

Sınıf içi uygulama formu ve btr faaliyet formu. Bu 2 belge formatörlük boyunca 6 ayda hazırlanıp bitirilir.
formatörlük bittikten sonraki ilk pazartesi teslim edilir.

Bilgiler için teşekkürler. Peki sınıf içi faaliyet formunda diğer öğretmenlerin yaptığı çalışmalar mı olmalı yoksa kendimizin yaptığı çalışmalarda olur mu?

Hocam zaten BTR il koordinatörü bilgi verir size. Vermediyse iletişime geçin.

Arkadaşlar günaydın, btr olarak ilk defa görev aldım. Herhangi bir form, dosya vs hazırlamama gerek var mı?
İldeki btr lerin toplandığı bir whatsapp vb gurup muhakkak vardır.
Her dönem başında Btr çalışma planı yapıp müdüre imzalatın (yıllık plan). Aylık olarak da Sınıf İçi Uygulama Formunu (Ek-3) ve Okul İçi Faaliyet Raporunu müdüre imzalatıp ilçe sorumlusuna gönderin. Her ilçenin işlemleri farklı olabiliyor. İlçe btr sorumlusuyla görüşseniz daha iyi olur.

BTR çalışma (faaliyet) planı hazırlanır ilk 15 gün içinde müdüre imzalatılır, dönem sonunda değil.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz sayın hocam; yalnız ben 14 yıllık bilgisayar öğretmeniyim. Ben kimseye yalan konuşmam. Benden alıntı yaparak benim söylediğim yalandır, yanlıştır; gerçeği şöyledir, böyledir, demeniz, var olan gerçeği değiştirmez. Benim çalıştığım ilin ilçesinde hem okul müdürünün hem de ilçe milli eğitim müdürlüğünün benden baştan sona istediği belgeler bu şekildedir; ve bu belgeleri verdikten sonra yeniden formatör olmam istendi. Ben de oldum. Başka da birşey istenmedi. Seninkiler istemiş olabilir; yazarsın benden bağımsız olarak; olur biter.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz sayın hocam; yalnız ben 14 yıllık bilgisayar öğretmeniyim. Ben kimseye yalan konuşmam. Benden alıntı yaparak benim söylediğim yalandır, yanlıştır; gerçeği şöyledir, böyledir, demeniz, var olan gerçeği değiştirmez. Benim çalıştığım ilin ilçesinde hem okul müdürünün hem de ilçe milli eğitim müdürlüğünün benden baştan sona istediği belgeler bu şekildedir; ve bu belgeleri verdikten sonra yeniden formatör olmam istendi. Ben de oldum. Başka da birşey istenmedi. Seninkiler istemiş olabilir; yazarsın benden bağımsız olarak; olur biter.

Kimseye "yalancı" dediğim yok.!?
Atar yapmaya da gerek yok. Meslek yılı, kıdem yarıştırmaya da... Yarıştıracaksak 2X kardır benimki..

Ben resmi yazılara göre yazıyorum. Her ilde değişik saçma sapan uygulamar var.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30/12/2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısına göre görevlendirmeler yapılıyor. Orada neyin nasıl olacağı, olmayacağı yazılı.
Bilgilendime böyle olmalı.Yoksa 10 farklı ilden arkadaş yazsa 10 faklı uygulama okuyabiliriz....

Kimseye "yalancı" dediğim yok.!?
Atar yapmaya da gerek yok. Meslek yılı, kıdem yarıştırmaya da... Yarıştıracaksak 2X kardır benimki..

Ben resmi yazılara göre yazıyorum. Her ilde değişik saçma sapan uygulamar var.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30/12/2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısına göre görevlendirmeler yapılıyor. Orada neyin nasıl olacağı, olmayacağı yazılı.
Bilgilendime böyle olmalı.Yoksa 10 farklı ilden arkadaş yazsa 10 faklı uygulama okuyabiliriz....

Tam da hocam size söylediğim bu işte: yap bilgilendirmeni yap atar yapma benden alıntı yapmadan yap.

Gereksiz bir tartışma. Uzatmaya gerek yok.
Alıntı "atar" olarak görülse forumda herkes birbirine giredi.
İyi forumlar...

En iyisi uzatmamak. Katılıyorum hocam size uzatmayalım ve arkadaşın ilk baştaki sorusunu benim başıma geldiği şekilde cevaplıyorum:
Sınıf içi uygulama formu ve btr faaliyet formu. Bu 2 belge formatörlük boyunca 6 ayda hazırlanıp bitirilir.
formatörlük bittikten sonraki ilk pazartesi teslim edilir.

Geri