Btr - Dyk Yüksek Lisans Ekders Sorunu?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar yüksek lisansım var hafta sonuda Dyk var. Btr den aldığım ekdersi normal kurstan aldığım ek dersi %5 arttırımlı almam lazım. ancak kbs de bir kod olayı var 101 ve 110 hangisini girersek girelim hesapladığımla tutmuyor. Benim durumumda olan arkadaş var ise yardımcı olabilir mi? hesaplamayı özkansoft ile yapıyorum

hocam yüksek lisansını ilçe mem den muhasebe kısmına işletmediğin için olabilir.o dediğin kodları da seçsen mem muhasebe işlemedi ise normal ücretten ücretlendiriyor başımıza gelmişti.

dyk %5 artırımlı ödenmez sadece yüz yüze girdiğiniz dersler ödenir btr iseniz o iş biraz karışık zaten toplamın %5 i olarak değil hesaplamanız 20 saat derse giriyorsanız 15 maaş 5 saat sadece %5 farklı ödenir sınıf kulup nöbet 10 a 1 falan normal ücretten ödenir

@Crespo467 hocam vergi dilimlide tutmadı
@ylmz hocam ilçe mem değilde okul kbs ye kaydettik yüksek lisanslı gözüküyorsun dedi
@kalimero hocam 16 saat derse giriyorum onun %5 ini almıyorum.Dyk için emin değilim ama okul %5 fazla alman lazım dedi dyk da yüz yüze sonuçta

arkadaşlar personel ile ilgili müdür yardımcısı arkadaştan bilgi aldım şimdi dyk ek dersleri de %5 arttırımlı ödeniyormuş ama kbs sistemine yüksek lisanslı olarak işlenmiş olmanız gerekmektedri yanlışlık varsa ilgili müdür yardımcısı arkadaştan bilgi alınız veya dilekçe verip işlenmesi konusunda bilgilendiriniz

arkadaşlar personel ile ilgili müdür yardımcısı arkadaştan bilgi aldım şimdi dyk ek dersleri de %5 arttırımlı ödeniyormuş ama kbs sistemine yüksek lisanslı olarak işlenmiş olmanız gerekmektedri yanlışlık varsa ilgili müdür yardımcısı arkadaştan bilgi alınız veya dilekçe verip işlenmesi konusunda bilgilendiriniz

hocam kbs yüksek lisans işle yalnız haftalık btr den aldığımız 18 saat ek ders işlenirken 100 yada 110 kodundan işlenecek onda tereddütler var 18 saat 3 saat nöbet normal ücret dyk %5 fazla olması lazım ama olmuyor bir türlü ya komple %5 fazla yada %5 eksik veriyor

hocam kbs yüksek lisans işle yalnız haftalık btr den aldığımız 18 saat ek ders işlenirken 100 yada 110 kodundan işlenecek onda tereddütler var 18 saat 3 saat nöbet normal ücret dyk %5 fazla olması lazım ama olmuyor bir türlü ya komple %5 fazla yada %5 eksik veriyor
Hocam ayrı ayrı hesaplanmıyormu? isminize ait her kalem ayrı girilmesi gerekir diye biliyorum birini yüksek lisanstan diğerini normalden vs. Eski okulumda memur hallediyordu. Hatta 18 saat BTR ekdersinide abölerek giriyordu o. Ben 22 saat fiili derse girdiğim için 18 in 7 saatini zamlı 11 ini normal zamsız veriyorlardı.

Hocam ayrı ayrı hesaplanmıyormu? isminize ait her kalem ayrı girilmesi gerekir diye biliyorum birini yüksek lisanstan diğerini normalden vs. Eski okulumda memur hallediyordu. Hatta 18 saat BTR ekdersinide abölerek giriyordu o. Ben 22 saat fiili derse girdiğim için 18 in 7 saatini zamlı 11 ini normal zamsız veriyorlardı.

Hocam nasıl girdikleri hakkında hiç fikrim yok sadece 100 ve 110 diye kodla giriyoruz dediler hangi kod oldugunu onlarda bilmiyor bende ogrenip Aralık ayinda bende başında olayım diyorum

Hocam dyk zaten 2 kat ücret vermiyor mu. Bir de %5 fazla olması bana mantıklı gelmedi. Mevzuata uygun olabilir ama benim vicdanıma uymadı.

Kendini yetiştirmiş insanların MEB de maalesef maddi olarak bir teşviği yok. Kendi alanında Y.lisans yapmış bir öğretmenin 5% fazla ek ders istemesine, vicdanim el vermiyor Keske 50% fazla olsa. Doktora da 100% fazla olsa keşke. Konu biz olunca en büyük engel birbirimize yine biziz. Sonrada bize deger verilmiyor diyoruz. Biz birbirimize değer vermiyoruz ki...

Hocam değer vermiyor diye bir sey yok. Zaten kurs ücreti 2 katı veriliyor. Daha %5 bana uygun gelmiyor. Mevzuata uygun olmasını da eleştirmedim. Sadece içimden geçeni söyledim. Mevzuatta varsa % kaç alırsa alsın. Benim söylediğimi yanlış degerlendirdiginizi düşünüyorum.

Ayrıca insanlara yaptığı ise göre ücret verilmesinin uygun olduğunu düşünüyorum. Yuksek lisans yapan öğretmen okulda hiç bir ise karışmayıp dersine girip çıktığı halde artırımlı ücret alırken her ise çözüm üreten iş yapan lisans mezunu öğretmen normal ücret alıyorsa burada adalet söz konusu değildir.
Is yapanlara sözüm yok.
Aynı şekilde dyk ücretinin de iki kat olması bence uygun değildir. Ama mevzuatta varsa benim sözüm zaten etkilemez. Ben vicdani düşünce ve hislerimi paylaştım.

Hocam herkes dusuncesinde özgür. Saygı duyuyorum. Ben sadece, nacizane fikrimi söyledim.
Esit işe eşit ücret orneginize katılıyorum. Efor sarfedip, sorumlu olduğumuz alanda çalışmalıyız. İşimizin hakkini vermeliyiz.
Ancak, akademik calismalarin, meslegimize olan katkısı yadsınamaz. Tabi, bu eforunda maddi bir karşılığı olmalı. Nasıl ki, egitim yada teknik eğitim fakültesi mezunu olup öğretmen olduysak ve para kazanıyorsak, daha üst duzey eğitim seviyesi içinde beklenti içinde olmak normal.

Hocam herkes dusuncesinde özgür. Saygı duyuyorum. Ben sadece, nacizane fikrimi söyledim.
Esit işe eşit ücret orneginize katılıyorum. Efor sarfedip, sorumlu olduğumuz alanda çalışmalıyız. İşimizin hakkini vermeliyiz.
Ancak, akademik calismalarin, meslegimize olan katkısı yadsınamaz. Tabi, bu eforunda maddi bir karşılığı olmalı. Nasıl ki, egitim yada teknik eğitim fakültesi mezunu olup öğretmen olduysak ve para kazanıyorsak, daha üst duzey eğitim seviyesi içinde beklenti içinde olmak normal.
Hocam teşekkürler. Sadece yüksek lisans yapmak bir çabadır ama onu eğitim öğretime yansıtmak gerekir. Kendi gelişimi için yüksek lisans yapan okula öğrenciye ekstra bir katkıdan kaçınan çok öğretmen tanıyorum. Bu yüzden okula eğitime öğrenciye katkıyı esas alan öğretmen benim için değerlidir. Ister yüksek lisans yapsın ister yapmasın.
Sizin de fikirlerinize teşekkür ederim.

Kendi gelişimi için yüksek lisans yapan okula öğrenciye ekstra bir katkıdan kaçınan çok öğretmen tanıyorum. Bu yüzden okula eğitime öğrenciye katkıyı esas alan öğretmen benim için değerlidir.

Haklısınız, vardır böyle örnekler Hocam. Çünkü, öğretmen camiası artik milyon sayiya ulaşmış bir camia haline geldi.
Bende, temel değerin işe verilen önem ve eforla ölçülmesinden yanayim. Ekstra kendine cevher katip, bunuda öğrencilerine katma deger olarak yansitan, kendine ve çevresine derinlik katan egitimci bireylerinde tesviginden yanayım.
Hayırlı akşamlar, saygılar.

Kendi gelişimi için yüksek lisans yapan okula öğrenciye ekstra bir katkıdan kaçınan çok öğretmen tanıyorum. Bu yüzden okula eğitime öğrenciye katkıyı esas alan öğretmen benim için değerlidir.

Haklısınız, vardır böyle örnekler Hocam. Çünkü, öğretmen camiası artik milyon sayiya ulaşmış bir camia haline geldi.
Bende, temel değerin işe verilen önem ve eforla ölçülmesinden yanayim. Ekstra kendine cevher katip, bunuda öğrencilerine katma deger olarak yansitan, kendine ve çevresine derinlik katan egitimci bireylerinde tesviginden yanayım.
Hayırlı akşamlar, saygılar.
Size de saygılar hocam.

insanlar asgari ücretle o kadar ağır iş yaparken bu kadar maaş ve ek ders almak vicdanınızı elveriyor mu? her mesleğin için de çürükler vardır biz büyük bir topluluk olduğumuz için daha fazla olabilir ama sürekli kendi ayağımıza sıkıyoruz .
devlet vicdanla değil kanunlarla yönetilir

Kanunlar da hukuka adalete ve kamu vicdanına uygun çıkarılır hocam. Ben normal ücreti vicdanıma uygun buluyorum. Ama aynı dersi 2 kat ücretle vermeyi maalesef uygun bulmuyorum. Bu benim kişisel fikrim. Zaten bu fikir mevcut mevzuatı da değiştirmiyor. Boşverin gitsin hocam benim fikrimi. Allah herkese daha çok versin.

Kanunlar da hukuka adalete ve kamu vicdanına uygun çıkarılır hocam. Ben normal ücreti vicdanıma uygun buluyorum. Ama aynı dersi 2 kat ücretle vermeyi maalesef uygun bulmuyorum. Bu benim kişisel fikrim. Zaten bu fikir mevcut mevzuatı da değiştirmiyor. Boşverin gitsin hocam benim fikrimi. Allah herkese daha çok versin.

hocam fikrinize saygı duyarım. branşlar arasında farklılıklar var bu adaletsizlik 2002 üni girişliyim puanlarımız tüm öğretmenliklerden (ortaokul branşlarında) yüksekti. Ancak atanınca iş tersine döndü. Matematik öğretmenleri özel derslerle dyk larla ciddi ücretler kazanıyor ancak yapabileceğimiz birşey yok. Vicdan kısmına gelirsek herkes eşit dyk açabilse 2-3 katı olsa bir doktora muayeneye gidiyorsunuz 450-500 liradan aşağı almıyor, eve bir usta çağırıyorsunuz en basit şey için 150-200 tl alırken biz öğretmenlerin daha fazla kazanması lazım yalnız ADALETli olarak

hocam fikrinize saygı duyarım. branşlar arasında farklılıklar var bu adaletsizlik 2002 üni girişliyim puanlarımız tüm öğretmenliklerden (ortaokul branşlarında) yüksekti. Ancak atanınca iş tersine döndü. Matematik öğretmenleri özel derslerle dyk larla ciddi ücretler kazanıyor ancak yapabileceğimiz birşey yok. Vicdan kısmına gelirsek herkes eşit dyk açabilse 2-3 katı olsa bir doktora muayeneye gidiyorsunuz 450-500 liradan aşağı almıyor, eve bir usta çağırıyorsunuz en basit şey için 150-200 tl alırken biz öğretmenlerin daha fazla kazanması lazım yalnız ADALETli olarak
Hocam sözlerinize tamamen katılıyorum. Aslında aynı şeyi söylüyoruz. Ben de öğretmenin daha fazla maaş alması daha fazla ücret alması taraftariyim. Birbirimize kostek değil destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ama ücretin kurs için 2 katı olmasına karşıyım. 2 kat performans mi sergileniyor. Hayır. Hafta sonu kurs verirsen 26 tl, açık lisenin yüz yüze dersine girersen 13 tl. Bu çok adaletsiz. Bunu vurgulamaya çalıştım.
Bu arada kursum da yok açık lise yüz yüze dersim de yok.

Geri