BTR Ek Ders Ücretine Dair Yazı

Kodla Büyü
word haline çevirdim. buraya yükleyecektim ama yükleme hatası aldım

okul idaresine ve ilçe milli eğitime bu yazıları sunduğum halde hafta içi 4 saat açtığım dyk kursu maaş karşılığına sayılır diyorlar. ne yapabilirim bu konuda başka?

okul idaresine ve ilçe milli eğitime bu yazıları sunduğum halde hafta içi 4 saat açtığım dyk kursu maaş karşılığına sayılır diyorlar. ne yapabilirim bu konuda başka?
hocam vali onayı olduğu için ilk iş ilçe il milli eğitim müdürü valilik.. sonrası ise etik kuruluna şikayet.. geçen sene ilçe sınav komisyonunu şikayet etmiştim. teftiş kurulu boşa uğraşmıssın hocam diyip dilekçemi çöpe atmıştı. ancak bu sene ders çalışırken gördüm ki etik kurulu diye bişey varmış bi dene..

geçen ben de buyazıları arıyordum ama burda derli toplu olmuş.. yazının dyk ile kesinlikle alakası yok onu söyleyim.. dyk ve nöbet olayı farklıdır. yukardaki yazılar dikkat ederseniz ildeki eğiticilerin başvurusu üzerine hazırlanmış "hizmetiçi eğitim verdiklerinde ücret alıp alamayacaklarına " ilişkin yazılardır.. ve maalesef ki şube müdürleri onay makamları yazıları yanlış yorumlamaktadırlar. bir yazı neden bu kadar yoruma açık olur orası tartışılır.
ancak ek1 'de nöbet görevi ve dyk asli görevlerden sayılmadığı için bunun ücretini arkadaş alır. arkadaş fatih kapsamında kurs anlattığında formatör ise bu ücreti alamaz, bilgisyaar öğretmeni ise alır.. ve bazı iller frmatörlür görevini saat saat işlerken ders programına bazı illlerde bu yok. o zaman da formatörlük günü belli olmadığı içn nöbet de gidiyor. çünkü btr olunmayan günler nöbet tutulabilir diyor görüş yazıları..

Geri