BTR ekders alacak mı 24 eylüle kadar ve sonrası için

Kodla Büyü
İyi günler arkadaşlar 24 eylüle kadar herkes değişik uygulama yapıyor. Kimi idare okulda bekletiyor. Kimi bekletmiyor bu durumda kendi idarem ekders belirsiz ama haftada 30 saat gel diyor. 24 üne kadar ekders alacak mıyız 3 hafta için? 24 ünden sonra da ortaokul başlamayacak peki biz ekders alacak mıyız?

Görevlendirme tarihinizden itibaren 18 saat ek ders alırsınız. 30 saat diye bir şey yok. Okulunuzun eğitim öğretim saatleri içerisinde görev yaparsınız. Biz ortaokullar 35 saat, ilkokullar 30 saat mesela. Biz bu süreçte öğlene kadar duruyoruz. Okul idarenize bağlı okulda ne kadar durup durmayacağınız.

Bir de görevlendirmeleri gelmeyenler var nolacak bu İstanbul'un halı idare sürekli farklı işler soyluyor yaptırıyor ama ortada görevlendirme yok

Gorevlendirildiginiz tarihten ilk dönem sonuna kadar haftalik 18 saat ek ders alırsınız. İster uzaktan ister yüzyüze ister farklı bi şekilde eğitim olsun.
bizim müdür yardımcısı uzaktan olursa alamazsınız diyor zümreler ne yapmalıyız.

bizim müdür yardımcısı uzaktan olursa alamazsınız diyor zümreler ne yapmalıyız.
Müdür yardımcısı nasıl alıyorsa bizde öyle alırız inşallah. BTR olduğumuz için eğitim saatlerinde okulda bulunmamız gerekebilir.

İyi günler arkadaşlar 24 eylüle kadar herkes değişik uygulama yapıyor. Kimi idare okulda bekletiyor. Kimi bekletmiyor bu durumda kendi idarem ekders belirsiz ama haftada 30 saat gel diyor. 24 üne kadar ekders alacak mıyız 3 hafta için? 24 ünden sonra da ortaokul başlamayacak peki biz ekders alacak mıyız?
Valilik olurunuz gelmeden BTR değilsiniz hocam normal öğretmensiniz. Valilik olurundan sonra ekders alırsınız inşallah. Örneğin bugün Mersin BTR oluru geldi artık ekders alabileceğiz inşallah.

Müdür yardımcısı nasıl alıyorsa bizde öyle alırız inşallah. BTR olduğumuz için eğitim saatlerinde okulda bulunmamız gerekebilir.

Valilik olurunuz gelmeden BTR değilsiniz hocam normal öğretmensiniz. Valilik olurundan sonra ekders alırsınız inşallah. Örneğin bugün Mersin BTR oluru geldi artık ekders alabileceğiz inşallah.
Başvuru duyurusunda BT Rehberliğinin hangi tarihler arasında olduğu yazıyorsa valilik olurundan önce de göreve gitmeli ve ek ders o tarihten itibaren yazılmalıdır. Ancak geçen sene İstanbul'daki gibi sürpriz yapan iller varsa valilik olurunu beklemek lazım diye düşünüyorum.

Bende aradimda bu numarayı meşgul çalıyor genellikle kimse bı bilgilendirmede yapmıyor 10 gün oldu 31 ağustostan bugüne okula gidiyoruz biz ilçe koordinatoru dedi 31 inde başlayacak onay olmadan gidiyoruz öyle bakalım hayırlısı nolcak

onay alınan tarih itibariyle ücretinizi alırsınız. aksi durumda alamazsınız. okul idaresi durumu idare edip, yazının çıktığı tarihten itibaren size onay alabilir. olay tamamen iyi niyetle ilgili. idare yapıcı olmazsa sizinde yapıcı olmanıza gerek yok.

BTR oluru geldiği günden itibaren ek ders alırsınız kafanızı bu kadar bulandirmayin

Hocam görevlendirme çıkarsa okul uzaktan da olsa yüz yüze de olsa alırsınız. Alamayacak olsanız görevlendirme çıkmaz zaten. Müdür yardımcınız yanlış biliyor konuyu
bizim müdür yardımcımız kendi M a k A m odasına ve koltuğuna kimsenin girmesini ve oturmasını istemeyecek kadar ve bunu öğretmenlere sözle söyleyecek kadar egoist ve bencil malesef.

Btr onayı geldi ise, uzaktan yakından diye bir şey yok, ek ders ödenir. Mersin'de bugün geldi, ben müdür yardımcısıyım, Btr arkadaşımızın ek dersini bugünden yazarız.
İdare en fazla sizi her gün okula getirir, o da onların Btr görevlendirmesini yorumlama mantığına kalmış.

Btr onayı geldi ise, uzaktan yakından diye bir şey yok, ek ders ödenir. Mersin'de bugün geldi, ben müdür yardımcısıyım, Btr arkadaşımızın ek dersini bugünden yazarız.
İdare en fazla sizi her gün okula getirir, o da onların Btr görevlendirmesini yorumlama mantığına kalmış.
Hangi okuldasiniz Hocam

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik ederim çok güzel olur hazırlamışlar. BTR öğretmenlerini mağdur etmediler.
Not:İstanbul da çalışmıyorum.

Geri