btr en az kaç saate girmeli

Kodla Büyü

svgttl

Üye
merhaba arkadaşlar.
bu yıl okuluma bir bilişim öğretmeni daha atandı 2 kişi olduk. toplamda 22 saatimiz var. yeni gelen arkadaş formatör olmak istiyor. okuldaki derslerden almadan formatör olabiliyor mu yoksa ders alma mecburiyeti var mı? 6 saat alsa bana 16 kalıyor, beni bu durumda 2 okula görevlendirirler mi?

Hocam,

Öğretmenin asli görevi maaş karşılığını doldurmaktır. İkiniz de maaş karşılığını dolduramadığınız için öncelik olarak maaş karşılığına en yakın şekilde yani 10-12 (ders bölünemeyeceği için) şeklinde olması uygundur.

22 saat derse nasıl 2. öğretmen atanıyor? Zaten 1 kişi doğal olarak norm fazlası? Ayrıca BT Rehber öğretmeni şu kadar derse girmesi gerekir diye bir zorunluluk yok, sadece "görevlendirilen öğretmen yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir" diyor.

Dersler eşit dağıtılır. 11 saat size, 11 saat diğer arkadaşa verilir. Diğer arkadaş dersine girer, artan zamanda BTR görevini yerine getirir. Siz 11 saat girersiniz, MEM eğer ihtiyaç varsa ve isteğiniz varsa 19 saat başka okulda görevlendirebilir, isteğiniz yoksa 10 saat için yine başka okula görevlendirebilir.
BTR görevlendirmesinde, öğretmen dersine girer, kalan zamanda btr görevini yürütür der. Derslerin dağıtılmasıyla ilgili mevzuatta da dersler eşit dağıtılır der.
Ancak arkadaşların dediği gibi, aslında ikinizden puanı düşük olan şu an norm fazlası olması gerekiyor. Garip bir durumunuz var.
Eğer okulunuz ikili öğretim ise, hem siz hem de arkadaşınız btr görevi isteyebilirsiniz.

hata var hocam o kadar saate 2 norm olmaz ayrıca gelenin hizmet puanı yüksekse ilerde norm fazlası olur uğraşırsın

hocam geçen yıl seçmelilerle beraber toplam 32 saat ders vardı ona göre norm açtılar sanırım bu sene de seçmeli seçilmeyince ders saati 22'ye düştü. aynı durum müzik ve görsel sanatlar dersleri içinde geçerli onlarında toplam 21 saati var ve 1'er öğretmen atadılar. birimiz norm fazlası olacaksak neden öğretmen atadılar :verymad:

Gelen öğretmen ilk atama ise direkt norm fazlası olur normlar güncellenince, aday öğretmense BTR olamıyor yeni yazıya göre diye biliyorum. Şu kadar ders saati alır almaz diye bir olay yok. Aranızda anlaşıp idarenin de onayı ile BTR olacak kişi daha az ders alabilir diye düşünüyorum.

Maalesef ilk atama değil hizmet puanı da benimkinden fazla. Normlar hangi ay güncelleniyor ben bu yıl mı yoksa gelecek yıl için mi norm fazlası oluyorum. Seneye tekrar seçmeliler seçilirse ne olacak ne saçma bi durum :verymad:

svgttl' Alıntı:
Maalesef ilk atama değil hizmet puanı da benimkinden fazla. Normlar hangi ay güncelleniyor ben bu yıl mı yoksa gelecek yıl için mi norm fazlası oluyorum. Seneye tekrar seçmeliler seçilirse ne olacak ne saçma bi durum :verymad:

kontenjan.meb.gov.tr'den bakabilirsin hocam. Kötü bir durum olmuş. Normlar ne zaman güncellenirse o zaman fazla olursunuz. Biraz da idareye bağlı.

Geri