Btr formatörü bilişim sınıfı ile ilgilenmiyor

Kodla Büyü

cevher---

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba.
Geçen sene ikinci dönem müdür'ün baskısı, sürekli mobbing-zorlama-baskı sonucunda formatörlüğü bıraktım. Müdür ile formatör iyi anlaşıyorlarmış güya. Daha bi sürü mesele.

Bu sene formatör bilişim sınıfı ile ilgilenmiyor, yeni bilgisayarlara yeni yazılımların kurulması lazım ve bu bilgisayarlara switch üzerinden internet çekilmesi lazım. Benim yapmamı istiyor müdür ve o doğrultuda formatörü yönlendiriyor.
Fikirlerinizi merak ediyorum.

Arkadaşlar merhaba.
Geçen sene ikinci dönem müdür'ün baskısı, sürekli mobbing-zorlama-baskı sonucunda formatörlüğü bıraktım. Müdür ile formatör iyi anlaşıyorlarmış güya. Daha bi sürü mesele.

Bu sene formatör bilişim sınıfı ile ilgilenmiyor, yeni bilgisayarlara yeni yazılımların kurulması lazım ve bu bilgisayarlara switch üzerinden internet çekilmesi lazım. Benim yapmamı istiyor müdür ve o doğrultuda formatörü yönlendiriyor.

formatör değilseniz dersiniz haricinde hiç bir teknik işle ilgilenmek zorunda değilsiniz. kaldı ki formatör var o ne halt yiyor acaba okulda. müdür size her hangi bir baskı yapamaz ve hiç bir yasal yaptırımı olamaz. hakkınızı yedirmeyin. son olarak ben switcden internet çekmeden falan anlamıyorum herkes kendi işini yapsın diyebilirsiniz

siz öğretmensiniz hocam, btr varsa okulda onun görevi.
gerçi oda tartışılır ama btr olan arkadaşın yapması gerektiğini düşünüyorum.

müdür sizden bunu yapmanızı istediyse okuldaki formatör arkadaş ne yapıyor acaba.

Hocam adam size btr'yi bıraktırmış. Daha size ne yapsın. Kısasa kısas yapın derse girme çıkma dışında hiç bir şeye el atmayın. Tepkinizi gösterin.

Normalde btr nin görevi değildir size veya idarenize rehberlik eder bu böyledir yapılması gerekenler şunlardır idareniz dışarıdan teknik eleman çağırır yaptırır.
kendinden özveride bulunur yapar o ayrı meseledir.
hiç rehber öğretmenin bir öğrencinin ahlakı bozuk diye ailesini düzeltmeye çalıştığını gördünüz mü veya çocuğu, prosedür ve kanun ne diyorsa uygular geçer fazlasını yaptığında bir sorun olunrda şikayet edilirse haksız duruma düşer çünkü.

formatör değilseniz dersiniz haricinde hiç bir teknik işle ilgilenmek zorunda değilsiniz. kaldı ki formatör var o ne halt yiyor acaba okulda. müdür size her hangi bir baskı yapamaz ve hiç bir yasal yaptırımı olamaz. hakkınızı yedirmeyin. son olarak ben switcden internet çekmeden falan anlamıyorum herkes kendi işini yapsın diyebilirsiniz

kesinlikle hocam, ama müdür laf dinlemiyor, herkes geri adım şimdiye kadar, sinmiş-pusmuş.

Normalde btr nin görevi değildir size veya idarenize rehberlik eder bu böyledir yapılması gerekenler şunlardır idareniz dışarıdan teknik eleman çağırır yaptırır.
kendinden özveride bulunur yapar o ayrı meseledir.
hiç rehber öğretmenin bir öğrencinin ahlakı bozuk diye ailesini düzeltmeye çalıştığını gördünüz mü veya çocuğu, prosedür ve kanun ne diyorsa uygular geçer fazlasını yaptığında bir sorun olunrda şikayet edilirse haksız duruma düşer çünkü.

Sonuçta hiçbir şekilde bilişim teknolojileri öğretmeninin görevi değil ,mesele bu. Ama eleman laf dinlemiyor senin sınıfın diyor,sen yapacaksın diyor.

Son düzenleme:
kesinlikle hocam, ama müdür laf dinlemiyor, herkes geri adım şimdiye kadar, sinmiş-pusmuş.
Hocam bakın herkes sinmiş pusmuş diye bir şey yok. müdür kim ki okulun sahibi mi ya da sizin patronunuz mu. siz kalkıp müdüre diklenmeyeceksiniz diyeceğiniz laf belli "bu benim işim değil ve ben işim olmayan bir şeyle ilgilenmek mecburiyetinde değilim". siz bunu dedikten sonra müdür hala aynı tavırda devam ederse bu artık mobbinge girer. siz de gerekli yerlere ( sendikanız var ise sendika yoluyla) şikayette bulunursunuz. herkes sinerse herkes pusarsa öyle müdürler istediği gibi at koştururlar. burada mesele hak arama ve siz hakkınızı arayacaksınız. ha okuldaki huzurum kaçmasın kimseyle uğraşmak istemem de diyebilirsiniz bu da en doğal hakkınız. ama huzurum kaçmasın diye düşünerekte kendinize angarya iş yüklettirmeyin. ast üst sınırlarını aşmadan müdüre aba altından sopa göstermezseniz çok uğraşırsınız. artı o okulunuzda formatör olarak çalışan arkadaşa da bu işleri kendisinin yapması gerektiğini biraz dişinizi göstererek hatırlatın. bunlar benim size nacizane tavsiyelerim kimseye akıl vermek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın.

Sonuçta hiçbir şekilde bilişim teknolojileri öğretmeninin görevi değil ,mesele bu. Ama eleman laf dinlemiyor senin sınıfın diyor,sen yapacaksın diyor.

https://www.memurlar.net/common/news/documents/922956/ek-1-btr-gorevleri.pdf

11 ve 13. maddeleri o formatör arkadaşın gözüne sokarak okutun hocam. resmiyetse resmiyet herkes işini yapsın ne demek sen yapacaksın demek. ek dersi alırken seninle paylaşıyor mu da sana iş buyuruyor hadsiz.

Hocam o iş ne sizin ne de Fatih Projesi BT Rehber öğretmeninin işi. Bu iş teknik bir iş ve teknik personel gereklibunu yapmak için. Ha bu işleri yapmayı biliyorsanız beraber hem ağ işini hem de yazılım işini halledebilirsiniz yoksa ne o size iş yüklemeye çalışsın ne de siz ona iş yüklemeye çalışın. Eğer o sınıfta iki öğretmen ders anlatıyorsanız ikiniz beraber yapabilirsiniz. Ha diğer öğretmen eğer bilişimci değilse bence hiç hakkınızı yedirmeyin BTR olun ve görev sorumluluklarınızı bilin görevlendirme yazısınız okuyun kendinizi ezdirmeyin.

Hocam bakın herkes sinmiş pusmuş diye bir şey yok. müdür kim ki okulun sahibi mi ya da sizin patronunuz mu. siz kalkıp müdüre diklenmeyeceksiniz diyeceğiniz laf belli "bu benim işim değil ve ben işim olmayan bir şeyle ilgilenmek mecburiyetinde değilim". siz bunu dedikten sonra müdür hala aynı tavırda devam ederse bu artık mobbinge girer. siz de gerekli yerlere ( sendikanız var ise sendika yoluyla) şikayette bulunursunuz. herkes sinerse herkes pusarsa öyle müdürler istediği gibi at koştururlar. burada mesele hak arama ve siz hakkınızı arayacaksınız. ha okuldaki huzurum kaçmasın kimseyle uğraşmak istemem de diyebilirsiniz bu da en doğal hakkınız. ama huzurum kaçmasın diye düşünerekte kendinize angarya iş yüklettirmeyin. ast üst sınırlarını aşmadan müdüre aba altından sopa göstermezseniz çok uğraşırsınız. artı o okulunuzda formatör olarak çalışan arkadaşa da bu işleri kendisinin yapması gerektiğini biraz dişinizi göstererek hatırlatın. bunlar benim size nacizane tavsiyelerim kimseye akıl vermek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın.

şimdiye kadar huzurum kaçmasın diyerek herkes ama herkes geri adım atmış, mem'e kimse götürmemiş meselelerini. İdareden bi dünya alacağı olan öğretmenin tayini çıktı gitti bu sene, herkes yaka silkiyor hocam ya. Nasıl okul, nasıl bir kurum anlamış değilim.

"bu benim işim değil ve ben işim olmayan bir şeyle ilgilenmek mecburiyetinde değilim" diyorum, eleman laf anlamıyor sürekli rahatsızlık veriyor. yok hocam yanlış anlayacak bir şey yok, teşekkürler.

Hocam o iş ne sizin ne de Fatih Projesi BT Rehber öğretmeninin işi. Bu iş teknik bir iş ve teknik personel gereklibunu yapmak için. Ha bu işleri yapmayı biliyorsanız beraber hem ağ işini hem de yazılım işini halledebilirsiniz yoksa ne o size iş yüklemeye çalışsın ne de siz ona iş yüklemeye çalışın. Eğer o sınıfta iki öğretmen ders anlatıyorsanız ikiniz beraber yapabilirsiniz. Ha diğer öğretmen eğer bilişimci değilse bence hiç hakkınızı yedirmeyin BTR olun ve görev sorumluluklarınızı bilin görevlendirme yazısınız okuyun kendinizi ezdirmeyin.

Milli eğitimdekilerin bile umurlarında değil ki, kimse taşın altına elini koymak istemiyor. Bende lanet olsun böyle insanlara diyerek bıraktım,

Okul müdürlüğüne dilekçe yazın. BT sınıfındaki eksikleri ve gerekli tamirleri tek tek listeleyin. Ayrıca bunların yapılmasının okul imkanları ile mümkün olmadığını uzman teknik eleman gerektiğini de dilekçenize ekleyin. Sonra dilekçenin evrak kayda girdiğinden emin olun. Sayısını mutlaka alın. Evrak kayda girmezlerse dilekçenizi elinize alıp ilçe milli eğitim müdürüne gidin.

Milli eğitimdekilerin bile umurlarında değil ki, kimse taşın altına elini koymak istemiyor. Bende lanet olsun böyle insanlara diyerek bıraktım,
İlgilenmeyebilir hocam ama 15 gün içinde yazıya cevap vermek zorundalar. Yazmazsa bir üst kuruma şikayet edeceksiniz. Yapacağınız sadece dilekçe verip gün saymak. Dilekçeyi almamak gibi bir hakkı yok. Almazsa da dilekçenizin kabul edilmediği yönünde bir şikayet ile bir üst kuruma dilekçe yazın.

İl müfettiş kurulu var, il milli eğitim müdürü var. Olmadı valilik var. Üstün sonu yok. Uğraşanla uğraşırsın.

sizde et tahtaları bozun :)) tabi işin şakası btr olmadaki en büyük sebep maddi sebepler durumunuzu bilemem ama siz işinizi yaptıktan sonra kimse bişey yapamaz.okulunuzda btr isteyin ve 2. bir okul isteyin sizlerede değişiklik olacaktır.

seninde görevin değil senin görevin dersine girmek çıkmak sorun oluşunca idareye bildirmek ne gerekiyorsa idare yapmak zorunda yapmıyorlarsa sorunda suçta onların,
siz yazılı olarak sorunlarınızı idareye bildiren bir dilekçe ile başvurun yapılmasını arz edin. 15 gün içinde yapmaları gerekiyor yapmazlarsa bu sefer ihtar çekin bir üst makama bildireceğinizi söyleyin 2-3 gün içindede birşey olmazsa üst makama şikayet dilekçenizi ve okula verdiğiniz dilekçeyide ekleyin gerisi gelir zaten.

sizde et tahtaları bozun :)) tabi işin şakası btr olmadaki en büyük sebep maddi sebepler durumunuzu bilemem ama siz işinizi yaptıktan sonra kimse bişey yapamaz.okulunuzda btr isteyin ve 2. bir okul isteyin sizlerede değişiklik olacaktır.

Hakkım yeniyor hocam, zehir zıkkım olsun her ikisine de. Başka okula btr isteyebilirim ama yoruldum bu işlerden artık.
bu sene tayin hakkım olacak inşAllah isteyeceğim, kimse uğraşmak istemiyor, ben de öyle yapcam gibi.

Mesleğimim ilk yıllarında böyle bir uygulama ile karşılaşmıştım başka bir branştan bir sahıs benden önce formatör olmuş ben geldim tabiki formatörlüğü alamadım o zaman btr yoktu.
iş olur beni çağırırlar ötekisi lak lak lak ava gider gezer tozar başka bir sorun çıkar yok şöyle yap böyle yap öncelikle kibar bir dille cırtlak olmadan söyledim baktım anlamadılar sonra restleşip te yapmıyorum derse girer çıkarım dedim birazda sert bir dille tartışınca herkes anladı.benden büyük bir öğretmen arkadaşımda dediki kimsenin olmadığında odasına gir kağıt imzalat çık dedi şahit bırakma dedi :) ben niyetlendim kafaya koydum kağıt imzalatma işini duymuşlar olacakki herkes görevini bildi.
emin olun resmi olarak bir halt yapacak olsa çoktan söylemden öteye giderdi sizin işiniz
bu yüzden arkadaşların tavsiyesi gibi siz dilekçenizi verin ve derse girip çıkın .
matematik öğretmeninden okuldaki gelir gider muhasebesini takip etmesini isteyemiyorlarsa
okulun metre karesini haritasını coğrafyacıya yaptıramıyorlarsa sizde aynı şekilde öğretmensiniz.

Arkadaşlar merhaba.

Müdür, mesai saatlerinde size alanınızla /branşınızla ilgili görev verebilir.

Kraldan çok kralcı olan idareci bozuntuları demiştim son toplantıda... Gıklarını çıkaramadılar. Beni bu okuldan gönderin demiştim ceza soruşturma hepsini uygulayın. Yapmasanız namertisiniz demiştim. Sağolsun ilçe mem müdürü beni çağırdı hak verdi şimdi kedi gibi oldular formatörlük almadım eleman ilden gelip gidiyor parasını alıyor. Hak ile uslanmayanın sonu kötektir

Orada BTR görevi yapan vatandaş bizim branştan mı? Yani branşımızın onca haksızlığa uğradığını, BTR muhabbetinin bir türlü bitmediğini gördüğü halde o da bize mi ızdırap oluyor. Yazık ve ayıp yani..
Okul müdürünüze gelince hocam; kimse kimseden korkmasın. Siz üzerinize düşeni en iyi şekilde yapın o bile adamı deli edecektir. Eksikleri yazın özellikle okul whatspp grubuna yazın ki herkes görsün. Haklıyken haksız duruma düşmeyin. Hep mevzuat çerçevesinde konuşma ve yazışma yapın ki müdürün çapsızlığını bütün okul görsün.

Müdür, mesai saatlerinde size alanınızla /branşınızla ilgili görev verebilir.
Yani bu işin sonu yok diyorsunuz, müdür sınırsız yetkiye sahiptir, bir şekilde dediğini yaparız mı bu?
Kendi adıma konuşayım da; bahsi geçen müdür benim okulda olsun.. Evet her türlü görevi verir ama ben yap(a)mam yalnız sizin gibi meslektaşlarımız sağ olsun yapar..
Hocam o müdür ya da BTR siz misiniz yoksa? Bir an aklıma öyle geldi de....

Laboratuarda ders işlemek zorunda değilsiniz.Kitleyin laboratuari ve dersleri sinifta isleyin idareye de laboratuar egitim ogretime hazir degil diye dilekce yazin.

Orada BTR görevi yapan vatandaş bizim branştan mı? Yani branşımızın onca haksızlığa uğradığını, BTR muhabbetinin bir türlü bitmediğini gördüğü halde o da bize mi ızdırap oluyor. Yazık ve ayıp yani..
Okul müdürünüze gelince hocam; kimse kimseden korkmasın. Siz üzerinize düşeni en iyi şekilde yapın o bile adamı deli edecektir. Eksikleri yazın özellikle okul whatspp grubuna yazın ki herkes görsün. Haklıyken haksız duruma düşmeyin. Hep mevzuat çerçevesinde konuşma ve yazışma yapın ki müdürün çapsızlığını bütün okul görsün.

hocam farklı bir branş, onunla anlaşıyorlar (öyle diyor), yiyorlar içiyorlar. bi şeyler dönüyor.
Yaptım hocam elimden geleni, ama kıymeti bilinmedi. Allah'ın laneti üzerine olsun bu elemanın hergün hakkımı yiyorlar.

Diyecek bazı arkadaşlar dırdır yapıyorsun burada git şikayet et, mem'dekilere de güvenmiyorum ne yazık ki, devlete olan inancım kalmadı.

Geri