Btr görev alanı

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bulunduğum okulda Bilişim rehber öğretmeniyim ve okul müdürü ile sorunlarım var sormak istediğim 29 ekim töreninde ses sistemi ile sorumlu kişi olarak beni görevlendirdi okul müdürü ile sorunlarımız olduğundan o benim açığımı ben onun açığını arıyorum, normalde btr görevlendirmesinde nöbet görevi dahil hiçbir görev verilemez yazısı var, ben bu maddeye istinaden bana verilen bu görevi geri çevirme imkanım var mı ? eğer geri çevirirsem ilçe mem resen görvlendirme yapabilir mi? bilgilendirirseniz sevinirim.( not lütfen empati yaparak cevap verin, okul müdürü hem benimle hem eşimle uğraşıyor, ciddi bilgilendirilmeye ihtiyacım var)

Olaya empatik olarak baktığımda Türkçe öğretmeninde, beden eğitimi öğretmenininde koridorda bahcede cocukların başında bekleyen öğretmeninde asli görevi bu değil. O okul hepimizin ve bazı şeyleri hep beraber hallediyoruz. Peki sizce ses sistemi ile ilgilenme ile ilgili bir sorumluluk var ise okulda kime verilmeli. siz olsanız kime verirdiniz. Kadronuz o okulda ise bence gayet normal bir durum

Hocam normalde bu zamana kadar zaten ben yapıyordum o işleri, ben görevden kaçmak için yazmadım bu yazıyı, empati yapın derken müdür ile aramdaki sorunu empati yapın dedim o yazıyı özellikle yazdım ki işten kaçmak için değil sırf benim her hareketimde açık arayan birine karşı duruşumu belli etmek için sizden yardım istedim. Bir ikinci bilmediğiniz birşey var nöbet görevi o bahsettiğiniz branşlar için asli görevdir, ve yapılmadığı taktirde derse girmemiş gibi işlem yapılır, sırf mualefet olmak için cevap yazmayın, ilerde sizinde başınıza böyle bir sürtüşme gelirse ben görürüm sizi sorumluluk alırmısınız almazmısınız

Sayın hocam size muhalefet falan olduğum yok. Müdürle aranızda bir açık arama muhabbeti var onu anladım da ben size diyorum ki siz müdür olsanız bu işi kime verirsiniz ? Burada nöbet görevinden bahsetmiyorum törenlerde diğer öğretmenlerde bir sürü iş yapıyor kendilerinin asli görevi olmayan sırf işler yürüsün diye. Ben size o açığı burada aramayın diyorum sadece.

hocam yaz bir dilekçe mem'e gitsin. müdür bana karşı negatif arımcılık içerisindedir. sürekli olarak açık aramaya çalışmaktadır diye. okulda kadrolu teknisyen yoksa kur sistemini gitsin. oradan sıkıştıramazsın müdürü.

senin görevin değil tabiki
ben olsaydım yapacağım ihtimaler
1-aranızdaki gıcıklığa devam ettirir yapmazdım duruma göre(varsa mecburi selamlaşma onu keserim.selam vermediği sürece yakın çevresinde dolanır konuşacakmış gibi yapar konuşmam vs ultra gıcık davranırdım.veya tamamen tersi görmezden gelirim bir insanı çıldırtmak istiyorsan görmezden gelecen onu)
2-müdürle (laftan anlama ihtimali varsa) oturur konuşurum beni rahatsız ettiği konuları kendisinin benden rahatsız olduğu konuları sorar muhabbetin akışına göre ayar çekerdim.sonuçta insanız hatta öğretmeniz.konuşma sırasında halen olumsuz konuşyorsa bende geri atmazdım.olumluysa rahatsız olduğum noktaları tek tek söylerdim kendisine ve kendisindende aynısını beklerim

yapmayabilirsin hocam. kimsede bişey yapamaz. kendini ezdirme cok bayarsa ikinci dönem başka okula btr olursun.

benimde her dönem başı kendi işlerini bana yıkmak istediği için müdür yrd ile sorun oluyo. bu donemde oldu. açıkca yapmıcamı söyledim şakayla karışık senin btr ni iptal ederiz kendine ders bulursun merkezde vs falan dedi. bende valilik veriyo btr yi iptal edebiliyosan et diye sonuna kadar restleştim. ve diğer hocamın dediği gibi bi süre görmezden geldim okulda öyle bi cenabet ki her gün bi alet bozuluyo ertesi gün zil bozuldu. 1 hafta dönüp sormadım nasıl yapılcak diye. sonra müdür geldi yapabilir misin diye rica etti. öyle yaptım şimdi kendi gelip bana yalakalık yapıyo.

Herkese teşekkür ederim. en iyisi görmezden gelip deli etmek onu, tek ben olsam sorun değil ben her şekilde onunla baş ederim ama eşimde aynı okulda bana bişey yapamıyor eşimden beni vurmaya çalışıp onun işlerine taş koyuyor buda beni çileden çıkarıyor, neyse hepinize teşekkür ederim.

Btr gorev tanimlarinda olmayan seyler yapiyor olabiliriz.Ama btr gorev tanimi icinde olan herseyi yapiyor muyuz?Ogretmenlerin dersine girip rehberlik yapmak da var gorev tanimimizda kac kisimiz yapiyor bunu?.Hocam ogretmenligin kendisi gonul isidir aslinda.21 yillik bir ogretmen olarak konusuyorum.ukalalik saymayin.Gorevimiz degil dedigimiz nice seyler yaptik.hala da yapiyorum.Mesela bir btr olarak turizm haftasi icin gorevim nedir biliyor musunuz muzik ogretmeninin korosunda baglama calmak.:) Bence takilma sayin idarecim de egosunu illaki yenecektir.

Sayın hocam size muhalefet falan olduğum yok. Müdürle aranızda bir açık arama muhabbeti var onu anladım da ben size diyorum ki siz müdür olsanız bu işi kime verirsiniz ? Burada nöbet görevinden bahsetmiyorum törenlerde diğer öğretmenlerde bir sürü iş yapıyor kendilerinin asli görevi olmayan sırf işler yürüsün diye. Ben size o açığı burada aramayın diyorum sadece.

Bence ses sistemi idari bir iş. Bize verilmesini doğru bulmuyorum. Aynı şekilde bu iş bana yıkılmaya çalışıldı okulda. Gerçekten anlamıyorum ses sisteminden. Üzerinde bir sürü ayar var. Her gelen öğretmen karıştırıp bozuyor. Daha da kötüsü okulda konferans salonunda yine ses sistemi var ve orada dışarıdan seminer vermeye gelen kişi de bir şekilde beni buluyor. Dersten çıkıp idarenin ricası üzerine ses sisteminin sigortalarını kaldırıyorum. Sizce normal mi bu?26 saat dersim var btr değilim bu arada. Sırf bu angarya işler için btr den nefret ettim. Önceki okulumda müdür yardımcısı yapardı bu işleri. Açıkçası çok boş vakitleri var. Derse de girmiyorlar. Onlar öğrenip yapabilir. Bu tarz mesajlar okudukça bu meslekten daha da nefret ediyorum. Derse girme, işlerini yap, bütün idareler seni sever. Eğitim-öğretim kimin umrunda!!!!

Hocam bu işi bir öğretmen yapacaksa bizden çok müzik öğretmeninin işidir. Oda sürekli olarak değil. Bir defa idarecilerden birine gösterir iyice anlatır, idareci yapar. üst mesajları okudum da işi olmayan işi almaya ne kadar meraklı arkadaş var. Ha sen yaptın mı dersen eski okullarımda yaptım. son okulumda müzik öğretmeni ilgileniyor sağolsun. sayesinde ses sistemlerine değerli vaktimi ayırmıyorum.

Geri