Btr görevlendirilmesinde verilebilecek ders sayisi

Kodla Büyü

Saadet61

Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak. Cevabi belki vardır ama ben bulamamış olabilirim.btr olarak haftanın 5 günü başka okula görevlendirilen öğretmen, görevlendirildiği okulda derse girmek zorunda mı. Zorundaysa en az kaç olmalı. Bu durumla ilgili bilgisi olan acil cevaplarsa çok sevinirim. Bu arada o okulda bt öğretmeni var.

hiç girmesede olur. 100 saat ders varsa kabul ediyorsan hepsine girsende olur. sana kalmış. ne kadar girersen gir ekdersin sabittiryani18saat alırsın.o yüzden gittiğin okulda 6 saatten fazlasını alma(müdür yrd maaşkarşılığı vs.zımbırtısı dersin ama görevlendirmen müdür yardımcısı koşulları değildir, çünkü sen yönetici değilsin oda ayrı bir konu) 6 saatten fazlasını da asla kabul etme 6 saatide 1 güne toplamaları gerekiyor.o güne de nöbet yazdır 18+3 alırsın böylelikle.

Görevlendirme yazısında, okuldaki mevcut derslere ücretli öğretmen vb ihtiyacı çıkarmayacak şekilde girer ve klan zamanda btr olarak görev yapar anlamına gelen bir cümle var. Görevlendirme şartında da 21 saatten fazla derse giren öğretmen btr olamaz ibaresi var. Bu cümleden yola çıkarak okul idaresi ders verebilir.
@bbneet02 hocamın dediği gibi 6 saatten fazla ders almam deme gibi bir şansınız yok. Nöbet olayında idare program el verirse ortaokullarda bir güne 7 saat liselerde bir güne 8 saat ders yerleştirilirse nöbet ücreti alabilirsiniz. İdare nöbetçi öğretmene ihtiyaç yok yada programa ders yerleşimiyor gibi gerekçelerle nöbeti vermeyebilir.

Bana idare 6 saat ders verecekti ama veremedi. İl MEM’e sormuşlar onlar da illaki maaş karşılığına girmesi gerekiyor demiş yani 15 saat almanız gerekiyor

hocam derslerin kaç saat olursa olsun nöbetini o güne yazdırırsın.21 saat 15 saat olayıda ilden ile değişir.sonuçta nerdeyse bütün bt ciler hepsi olmasa bile yüzde 80 nimiz norm fazlasıyız ders olunca zaten ful dersimize girip formatörlük almadık baktılar öylede olmuyor yine dersleri kıptılar zaten velilerde şikayetçiymiş ortaokulda ne kodlaması meslek lisesimi bu diye. sonuç eskiye döndü yine ee bir kısım öğretmen ders var ama evine yakın olsun ful olsun parça pençik olmasın derdinde onlar öyle olunca bu sefer de bir okula görevlendirme bt rehber buluncada burnundan getiriyorlar böyle. sonuç mu bir dahakine okul seçeceği zaman duruma göre bakıp yok fatihmiş bilmem neymiş kimse proje için nefer olmaya gayret etmiyor sistem hep öğretmenin aleyhine dönüyor bütün branşlarda böyle geldi böyle gidiyor.

Başka okula Btr olarak görevlendirilen öğretmen görevlendirildiği okulda derse merse girmez, öyle saçmalık mı olur?

Sadece kadrosunun bulunduğu okulda derse girer.

Btr ders dışı bir görevdir ve isteğe bağlıdır. Başka bir okula Fatih Projesi işleyişine rehberlik etmek için görevlendirilen öğretmenin derse girme gibi bir sorumluluğu olmaz olamaz.

@hakanotuken hocam, konuyu açan arkadaş 5 gün full görevlendirmeden bahsediyor, bu durumda kadrosunun bulunduğu okulda derse girmiyor yada norm fazlası konumda. Hal böyle olunca görevlendirildi okulda ihtiyac varsa derse girmek zorunda kalacaktır.

hocam benim bildiğim bunula ilgili bir mevzuat yok. görevlendirildiğiniz okuldaki diğer bt öğretmeninin kaç saat derse girdiği de önemli olabilir. böyle durumlarda btr görevlendirmesinden dolayı 30 saat ten kalanı btr ye veren idare de var. maaş karşılığını doldurana kadar btr ye veren, diğer öğretmenin 30 saat doldurmasını beklemeyen idare de var. ama okulda çok fazla ders varsa 21 saate kadar gider. verilmeyeceğini söyleyen bir yazı yok.

@hakanotuken hocama aynen katılıyorum. Görevlendirilen arkadaşın kendi okulunda dersi varsa dersine girer görevlendirildiği okulda sadece BTR işi yapar. Eğer kendi okulunda hiç dersi yok ve 5 gün görevlendiriliyorsa zaten kadrosu yoktur ve norm fazlası olmuştur demektir. Ha 5 gün görevlendirme gittiyse görevlendirildiği okulda derse girmeden sadece BTR işini yapar başka işe karışmaz. Ha olur da ders görevi verirlerse boşa hamallık yapmış olur.

bu sene duyduğum birçok ilde il memler maaş karşılığını doldurtuyorlar.Yani 15 saat

benim bu sene gördüğüm birçok ilde okullar btr olanlara ders bile vermek istemiyor derse girdikleri zaman idari işlere vs yardım etmiyorlar.btr işini de plana oturtuyorlar haliyle formaliteye dönüyor işler bence btr olana bir saat bile ders vermeyeceksin.

benimde bir soracaktı hocalarım. 2. dönem okulda öğretmen olduğundan 30 saat ders verdiler. 1. dönemde halk eğitimde bilgisayar işletmenliği kursu vermeye başlamıştım. 40 saat oluyor. DYK veriyordum kimisi verebilirsin kimisi veremezsin diyor.Kafam karıştı iyice.Bilgisi olan hocalarım yardımcı olabilir mi. Şube müdürü halk eğitim ve meb birbirinden farklı verebilirsin diyor. Kimisi verilmiyor diyor. :(

toplam 40 sa olur 30+3-15=18+10+3=31 saat ek ders çatır çutur alırsın

21saat dersi olan arkadaşa kendi okulu dışında btr görevi verilmez

Kendi okulu dışında btr görevi olanlar ise görevlendirme gittikleri okulda sadece btr görevi yapar derse girmez resmi yazıları iyiiokursanız dediklerimin doğru olduğunu görürsünüz arkadaşlar bazı arkadaşlar yanlış bilgi vetmişv

hocam ders olmadığı için btr oluyoruz zaten. ders olmayınca maaş karşılığı olmuyormu.
milleti burda yanlış yönlendirmeyin sizin olurunuz alınırken ek dersinizin neye göre ödeneceğide bellidir.
bunun üstüne bir daha olur alınamaz yani görevlendirmenin üstüne ek bir görevlendirme yapılamaz suçtur angaryadır mobinge girer
valilik olurunun alt makamı bir olur veya onay veremez milleti yanlış yönlendirmeyin bu geçmişte de böyleydi bugünde böyle gelecekte de böyle olacak
bilakis bir tane btr bulamaz hiç bir okul. sadece böyle uyanık kişiler haklarını bilmeyenleri ezer kullanır.

Hocam keyfimize gore dusunceye gerek yok, bende isterim ders olmasin ki btr icin zaman bolca olsa ama btr gorevlendirmedir senin asli gorevin degil, su an bakamiyorum ama btr yonetmeligi de bunu destekler. İl md yrd bile istemiyor btr olanların 15saati doldurmak için okullari gezmesini ama yapacak bir sey yok, yonetmelik maalesef elimizi bagladi diyor. Btr bulamaz gibi dusunceler çürüyor hocam maalesef gercek dunyada...

Kendi okulunuzda dersiniz olsun veya olmasın, btr olun veya olmayın. ilçe mem istediği taktirde size 15 saat maaş karşılığı için ders tamamlama verebilir.

Bu 15 saat işi nereden çıktı ben onu anlayamadım. Bu konuda yazılı bir yönetmelik vb bildiğiniz bir şey var mı? Neye dayanarak böyle bir uygulama yapılıyor?

hocam valilik ilde en yüksek mülki amirdir onun görevlendirmesinin üstüne başka bir makam görevlendirme yapamaz yazamaz suçtur. Nokta.

Bu 15 saat işi nereden çıktı ben onu anlayamadım. Bu konuda yazılı bir yönetmelik vb bildiğiniz bir şey var mı? Neye dayanarak böyle bir uygulama yapılıyor?
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sayı : 30706984-903.99-E.13507730
Konu: Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi
Bu sebeple yapılacak görevlendirmelerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusunda yapılması gerekmektedir;
...
Madde 3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

Bu maddeden yola çıkarak btr öğretmen derse girmek zorunda. Bu da demek oluyor ki ihtiyac var ise saate kadar derse girmek zorunda.
Norm fazlası öğretmen 5 gün full kadrosu dışındaki okula görevlendirme yapılınca okul müdürü ve mem bu madde dayanarak ders verecektir.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sayı : 30706984-903.99-E.13507730
Konu: Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi
Bu sebeple yapılacak görevlendirmelerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusunda yapılması gerekmektedir;
...
Madde 3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

Bu maddeden yola çıkarak btr öğretmen derse girmek zorunda. Bu da demek oluyor ki ihtiyac var ise saate kadar derse girmek zorunda.
Norm fazlası öğretmen 5 gün full kadrosu dışındaki okula görevlendirme yapılınca okul müdürü ve mem bu madde dayanarak ders verecektir.
kendi okulunda olupta girmeyen yok zaten. başka bir yere görevlendirilenlerden de derse değil btr e görevlendirildiği için ders verilmiyor zaten.

52 tahta varsa derste vardır boşver btr olma 21 saatini kıllığına al ondan beride bir dk durma okulda.kıymetini bilmeyene yaranmaya asla çalışma.
Hocam branşım edebiyat,10 kişiyiz ders yok zaten. Diğer arkadaşlarımda 20şer saat derse giriyor. 15 saat derse girmekte zorlanmıyorum ama işlerden dolayı bazen derste çıkmam gerekiyor, bazen giremiyorum bu durum beni zorluyor. Btr resmî yazımız 7 tahtalı 50 öğrencili okul ile 30 tahtalı veya benimki gibi 50 tahtalı 1000 öğrencili okulu aynı tutuyor.

21 saat verilebilir eğer birden fazla bilgisayar öğretmeni varsa dersler eşit bölünür btr ek görev aldığı için fazladan 18 saat ek ders alır btr şef olamaz, sınıf kulüp alamaz, en çok derse girdiği güne nöbet yazılırsa o gün için ek 3 saat nöbet ücreti alabilir,bakanlık onay veriyormuş.

21 saat verilebilir eğer birden fazla bilgisayar öğretmeni varsa dersler eşit bölünür btr ek görev aldığı için fazladan 18 saat ek ders alır btr şef olamaz, sınıf kulüp alamaz, en çok derse girdiği güne nöbet yazılırsa o gün için ek 3 saat nöbet ücreti alabilir,bakanlık onay veriyormuş.
diğerleri doğru olabilir ama en çok derse girdiği güne nöbet yazılırsa ifadesi yanlış hocam. O güne full ders olursa ve o gün nöbet yazılırsa ücret alabilir.
aksi takdirde dersler 3 3 3 3 4 diyelim o zaman 4 saat dersi olduğu gün nöbet tutar ve ücret alır anlamı çıkar

Son düzenleme:
Geri