Btr görevlendirilmesinde verilebilecek ders sayisi

Kodla Büyü
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sayı : 30706984-903.99-E.13507730
Konu: Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi
Bu sebeple yapılacak görevlendirmelerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusunda yapılması gerekmektedir;
...
Madde 3. Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

Bu maddeden yola çıkarak btr öğretmen derse girmek zorunda. Bu da demek oluyor ki ihtiyac var ise saate kadar derse girmek zorunda.
Norm fazlası öğretmen 5 gün full kadrosu dışındaki okula görevlendirme yapılınca okul müdürü ve mem bu madde dayanarak ders verecektir.

Dersimize girmek zorundayız. Buna benim itirazım yok. Sorumda da belirttiğim üzere 15 saat işiyle ilgili bir ifade yok.

Bazı okullarda Bilişim dersi dışında başka dersler de vererek 15 saati illa dolduracaksınız vb ifadeler kullanılmış. Böyle uygulamalar olmuş. Bu tür uygulamaları neye dayanarak yapıyorlar onu öğrenmeye çalışıyorum.

Arkadaşlar bu dönem kadromun bulunduğu okul dışına gorevlendirmem yapıldı okulda 16 saat dersim var kendi branşımda 2 gün 14 saate girip 3 gun görevlendirildigim okula gidicegim ama 2 saat kalıyor geriye bu durumda olanlar nasil yapiyor bilgi verebilirmisiniz

Arkadaşlar bu dönem kadromun bulunduğu okul dışına gorevlendirmem yapıldı okulda 16 saat dersim var kendi branşımda 2 gün 14 saate girip 3 gun görevlendirildigim okula gidicegim ama 2 saat kalıyor geriye bu durumda olanlar nasil yapiyor bilgi verebilirmisiniz
görevlendirme esasında bu durum için iki okul arasındaki mesefa dikkate alınıp ona göre bir planlama yapılır ve yolda geçecek süre sonrasın diğer okulda devam eder gibi bir cümle hatırlıyorum.
örnek 1. okulda 10.30'da ders bitti, 2. okulla 45 dakika sürede gidebilecek durumdaysanız plana 45 dakika yol süresi olarak yazıp 11.15'te 2.okulda btr göreve başlama saati olarak belirtirsiniz.

16 saat dersinize girer kalan zamanda diğer okula gidersiniz. 2 saati almamak gibi bir durum yok.

hocam öncelikli görevimiz derstir ve maaş karşılığı olan 15 saate girmemiz gerekir.
hocam bu dediğiniz yanlış görevlendirme yazısında okulundaki ders yükünü karşılar diyo yani 6 saatsa 6, 16is 16
başka ders almaz bukadar basit kendi dilinizle kendi kuyunuzu kazıyosunuz 15 saat derse girmek zorunluluğu yok

arkadaşlar btr görevlendirilen kişinin 15 saat maaş karşılığını doldurma zorunluluğu yok madde açık kendş okulunda kendi derslerine girer diyor yani kendi okulunda 10 saat varsa ona girer bukadar basit kendi kendinizin ayağına sıkıp yok 15 saat zorunlu girmek zorundayız falan demeyin

Soru 20: FP-Btr öğretmenleri kaç saat derse girmek zorundadır?

Cevap: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 3. maddesi gereği, Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Görevlendirilen öğretmenin yerine ücretli veya başka bir öğretmen talep etme yoluna gidilmeyecektir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.

Buna göre;

- Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları (yani okullarında kaç saat ders varsa) ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Örneğin 6 saat varsa 6, 20 saat varsa 20 saat dersine girecektir.

- 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir. Yani kendi okulunda FP-Btr görevi verilebilecektir.

- Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır.

- Kadrosunun bulunduğu okul haricinde başka bir okulda BT rehberliği için görevlendirilen öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders görevini yerine getirecek, görevlendirildiği okulda sadece BT rehberliği görevini yürütecektir, bu okulda ayrıca ders görevi verilmeyecektir.

Bilen de yazmış bilmeyen de. Arkadaşım valilikçe BTR olarak görevlendirildiğin ve sana bu görev tebliğ edildiği anda varsa kendi okulundaki kendi branşındaki derslere (0-21 ders) girmek zorundasınız, ders çizelgenizde kalan saatlerde de görevlendirildiğiniz okulda BTR görevi yaparsınız. Görevlendirildiğiniz okulda derse girmezsin. Okulunuzda ders olmadığına göre nöbet de tutmazsınız, çünkü kendi okulunuza gidemezsiniz. Yok 15 saat, yok istediğim kadar ders alayım, yok ilden ile değişir, yok dersim olmadığı halde nöbet tutayım, böyle şeyler yok.

hocam bu dediğiniz yanlış görevlendirme yazısında okulundaki ders yükünü karşılar diyo yani 6 saatsa 6, 16is 16
başka ders almaz bukadar basit kendi dilinizle kendi kuyunuzu kazıyosunuz 15 saat derse girmek zorunluluğu yok

Arkadasım kimse 15 girsin diye zorlamıyor , ortada farklı yorumlar var ve sadece beyin fırtınası yaparak doğru ne ise öğrenmiş oluruz. Bakın 3. madde sunu diyor
"Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir." ek ders yönetmeliğinde yürütmek zorunda olduğumuz ders sayını herkes biliyor, 15 saat.

Arkadasım kimse 15 girsin diye zorlamıyor , ortada farklı yorumlar var ve sadece beyin fırtınası yaparak doğru ne ise öğrenmiş oluruz. Bakın 3. madde sunu diyor
"Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir." ek ders yönetmeliğinde yürütmek zorunda olduğumuz ders sayını herkes biliyor, 15 saat.
Ben de minimum 6 saat girme zorunluluğu var diye biliyorum hocam. 12 saat dersi varsa örneğin 12 saat derse girer kalan zaman da bu işi yapar diye biliyorum.

Ben de minimum 6 saat girme zorunluluğu var diye biliyorum hocam. 12 saat dersi varsa örneğin 12 saat derse girer kalan zaman da bu işi yapar diye biliyorum.
Hocam kesinlikle zaman kalmali btr icin ama bazi il ve ilceler 15i doldurtup ondan sonra btr diyor. 15 saat icin 2 okul gezip uzerine btr icin liseye giden arkadaslarim var. Hatta 15+6 bile yapabilir ilce, 21saatten sonrasi istege baglidirdir ek ders yonetmeligine gore

hocam valilik ilde en yüksek mülki amirdir onun görevlendirmesinin üstüne başka bir makam görevlendirme yapamaz yazamaz suçtur. Nokta.
arkan varsa aynen öyle dersin yoksa da dersin ama ilçe milli eğitim müdürü btr görevlendirmeni iptal ettirir. sonra süt dökmüş kedi gibi olursun hocam

Bakanlıktan bir görüş yazısı istenebilir aslında. Ben öğretmenler ders diye kavga ederken 15 saat derse girmek zorunda kalıyorum.
Yeğiteğin yazısı da yoruma açık: mevzuat gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra diyor.bu cümle Açık bir cümle değil. Kim nereye çekmek isterse çeker. İster maaş karşılığı olarak düşünülebilir isterse de 6 saat olarak sonuçta biz görevlendirmeyiz.

Arkadaşlar hala aynı şeyi söylüyorsunuz, bakanlık zaten bu konuda gayet açık bir şekilde yazı gönderdi. YEĞİTEK'in "tereddüt edilen hususlar" yazısındaki 2. maddenin sonunu aynen yazıyorum. Lütfen daha da konuyu uzatıp başkalarının kafasını karıştırmayın.
"Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır."

foruma yeni katıldım. hepinize tşk ederim oluşturduğunuz bu güzel ortam için. konu hakkında bende fikrimi belirteyim. malesef yanlış bilgi veren arkadaşlar olmuş. btr görevi için 15 saat ders saatini doldurmak diye bir şart yok. mevzuat size kendi okulunuzda branşınıza ait derslere girmeyi şart koşuyor. maaş karşılığı dolmuyorsa bile zaten btr görevi haftalık ders programınıza işleniyor ve derslerinizi oradan tamamlıyor ve ek dersinizi alıyorsunuz. kendi okulunuzda derse girdikten sonra ister 1 günlük btr görevine gidin ister 4 gün aynı ek dersi alırsınız. birazcık hakkımızı aramayı bilelim. yoksa 15 saat ardından 6 saatte zorunlu ek derse gir denilebilir. 5 gün btr işine gelince büyük ihtimalle norm fazlası durumunda olan arkadaşın tayin istemesi gerekirdi ve okulun bunu bildirmesi gerekirdi. durum böyle olunca öncelikle başka yere görevlendirmesi yapılıp o okuldayken btr isteyip istemeyeceği sorulabilirdi. BTR olarak görevlendirildiğimiz okulda derse girmek diye birşey yok!! size o o kulda nöbet vs. btr hariç hiç bir görev verilemez

Arkadaşlar hala aynı şeyi söylüyorsunuz, bakanlık zaten bu konuda gayet açık bir şekilde yazı gönderdi. YEĞİTEK'in "tereddüt edilen hususlar" yazısındaki 2. maddenin sonunu aynen yazıyorum. Lütfen daha da konuyu uzatıp başkalarının kafasını karıştırmayın.
"Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini
yapacaktır."
+1.000.000 sonunda birisi yaraya merhemi getirdi.tebrik ve teşekkür

güzel arkadaşım beyin fırtınasına lafım yok bazı yorumlar 15 girer net gibisinden olunca insan rahatsız oluyo
mevzuatı gereği lafını neden ekders yönetmeliğine yoruyosun ki o branş olayı olamazmı yani mevzuatı gereği kendi branşı neyse o derse girer demek istemiş
yeğitekin tereddüt edilen hususlar yazısını aç bi oku istersen arkadaşım

Hocam mevzuat geregi girmesi gereken ders diyor, hangi mevzuatta yazar? Brans brans su kadar derse girer yazan bir yonetmelik goremedim. Hocam bak Kocaeli ili izmit ve kartepe ilcesinde 15 saati dolduruyorlar mesela, il mem mudur yrd istemiyor bunu ama.ilce mudurlerine bir sey diyemiyoruz bu maddeden dolayi dedi. Mahkeme filan dedik, sendikalara sorduk ama maalesef hocam... Ek ders yonetligi var bir de yegitekin aciklamasi, hangisi dover sizce?

Hocam mevzuat geregi girmesi gereken ders diyor, hangi mevzuatta yazar? Brans brans su kadar derse girer yazan bir yonetmelik goremedim. Hocam bak Kocaeli ili izmit ve kartepe ilcesinde 15 saati dolduruyorlar mesela, il mem mudur yrd istemiyor bunu ama.ilce mudurlerine bir sey diyemiyoruz bu maddeden dolayi dedi. Mahkeme filan dedik, sendikalara sorduk ama maalesef hocam... Ek ders yonetligi var bir de yegitekin aciklamasi, hangisi dover sizce?
hocam hangi mevzuat demişsin, o cümlede demek istediği bilişim teknolojileri öğretmeni bilişim teknolojilerine girer (yani mevzuat gereği kendi branş dersine girer gidipte resime giremez demek istiyo) okulunda 6 saat varsa 6 saate girersin, branş branş şu kadar derse girersin diye yazıyo demiyoruz bilişim teknolojileri öğretmeni bilişim tek. ve yazılım dersine girer mevzuat gereği ordaki mevzuat onu anlatıyor
yeğitekdede bu yazıyo ekders yönetmeliğinde de maaş karşılığını doldurup doldurmadığına bakılmaksızın görevlendirilen öğretmene 18 saat ekdersi verilir diyo
sizin ilçelerin müdürlerinin okuduğunu anlamadığından kaynaklanan bi durum hocam o

bide zaten ders dışındaki durumlarda btr olarak yapıtoruz yani biz aslında 35 saat derse girmiş gibiyiz
16 saat dersin varsa geri kalan 19 saat btr görevini yapıyoruz maaş karşılığı falan zırvalarını falan bence çok mantıksız ve bunu heryerde açıklıyor yazılar ama malesef iş bilmez müdürler ve kusura bakmayın bu yazıları kendi branşının aleyhine yorumlayan arkadalşlar yüzünden bu hallere düşüyoruz bu gidişlede çokkkkkk düşeriz

taatoo hocam biz de o resmî yazıyı senin gibi anlıyoruz çünkü biz de senin gibi düşünüyoruz. Aynı işi yapıyoruz, tabii ki bir şeylerin lehimize olmasını istiyoruz. bt rehberi bir arkadaşım 15 saat altında derse giriyorsa neden ben ve benim gibi olanlar bundan yararlanamıyor bunun bizim içinde geçerli olması çabası içindeyiz,derdimiz bu...

Arkadaslar ben bu donem btr icin basvuracam. 16 saatim var. Ama Ogretmen sayimiz az oldugu icin fazladan ders almami istiyorlar. Alsam ek ders yazilabiliyor mu. Birde btr iken dyk acilabiliyor mu

Arkadaslar ben bu donem btr icin basvuracam. 16 saatim var. Ama Ogretmen sayimiz az oldugu icin fazladan ders almami istiyorlar. Alsam ek ders yazilabiliyor mu. Birde btr iken dyk acilabiliyor mu
Dyk açabilirsin, dyk dışında 30 saat derse de girseniz 18 saat üzeri ek ders yazamazlar. Nöbet vb durumlar hariç

arkadaşlar okulumda 40 saat ders var ve tek bilişim öğretmeni benim ücretli bilişim öğretmeni gelse 10 saate ben geri kalana ücretli öğretmen girerse sorun olur mu yoksa 30 saat derse girip btr ye başvurmasam mı? Görüş ve önerilerinizi alabilir miyim?

Başvuru formunda ücretli öğretmen işlenmeyecekse diye bir ibare var.fakat 40 saat olduğu için her halükarda ücretli istenecek bu şartlarda siz 16 saat (maaş karşılığı 15 saat zorunlu)alırsınız ücretli 24 saat der alır sizde 16 saat derse girip formatör olursunuz..

Geri