BTR Görevlendirmesi Üzerine Başka Okulda Ders Görevi

Kodla Büyü
Arkadaş aşağıdaki gibi 1. sayfada açıklamış. Oradaki 27/12/2012 tarihli yazıyı iyice okuyun...

Yazıyı okudum da 2. maddenin d bendinde;
"-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır."
deniyor, bu durumda başka okula vermemeleri gerekiyor beni.

Ama aklıma takılan şu oldu;
YEĞİTEK'in 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısı bu yazıyı (27/12/2012) geçersiz kılmaz dimi hocam.
Çünkü 2015 tarihli yazının 3. maddesinde;
"Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir........." dendiğinden herkes kafasına göre (maaş karşılığı 15 saat veya 21 saat olarak) yorumluyor.

aslında hersey netttir idareniz sizi istemiyor sizin yerinize muhtemelen sertifikası olan ama bir yerlerde tanıdığı olan yada herhangi bir dernek cemaatle bağlantısı olan birisi sizin okulunuza ya yakın oturuyor yada müdürünüzle aynı kaptan şey ediyorlar birilikte çalışmak istiyorlardır sizi bu şekilde yıldırmak istiyorlar işin aslı budur

Aynen hocam böyle bir şey de olabilir, nitekim Cuma günü ipleri kopardık diyebilirim idareyle...

Okulumda dersim yok, 0. Btr oldum kendi okulumda. başka okula 8 saat tamamlama vermişlerdi, gittiğim okulun kendi öğretmeni var ve o da Btr, 16 saat derse giriyor.
1 hafta sonra 8 saati iptal ettiler, şube müdürü olmaz demiş ve 8 saati geri verdiler.
Dilekçe yazdım, cevap olumsuz geldi tabiki. Olumsuz gelince ben de BTR nin iptalini istedim, önümüzde ki hafta gelir galiba cevap.

Dilekçem
Ekli dosyayı görüntüle 70494

Ve ayın 1i itibari ile de 8 saati okul kendi içinde çözecek deyip, 20 saat başka okula verdiler.

Yani şuanda kendi okulumda Btr + başka okulda 20 saat ders.

Yegitek yazısında "... mevzuatı gereği yürütmek zorunda olduğu ders.." dediğinden yani net olmadığından, kimisi 15 saat maaş karşılığı, kimisi 21 saat, kimisi de okulunda var olan ders diye yorumluyor.

Bunun mantığı okulunda var olan derse girmek olması gerekiyor. Ya da net bir şekilde saat belirtmesi lazım, 6 mı 10 mu 15 mi, ne kadarsa artık. Ya da okulunda var olan derse girer ve başka okulda ders yükü verilemez denmesi lazım.
Yegitek yazısında "... mevzuatı gereği yürütmek zorunda olduğu ders.." dediğinden yani net olmadığından, kimisi 15 saat maaş karşılığı, kimisi 21 saat, kimisi de okulunda var olan ders diye yorumluyor. ahanda ortalığı burası karıştırıyor

Yegitek yazısında "... mevzuatı gereği yürütmek zorunda olduğu ders.." dediğinden yani net olmadığından, kimisi 15 saat maaş karşılığı, kimisi 21 saat, kimisi de okulunda var olan ders diye yorumluyor. ahanda ortalığı burası karıştırıyor

2012 tarihli yazıda durum gayet net aslında hocam
2. maddenin d bendinde;
"-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır."
deniyor, bu durumda başka okula vermemeleri gerekiyor...

YEĞİTEK'in 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısı bu yazıyı (27/12/2012) geçersiz kılmaz dimi hocam.
"Görevlendirilen öğretmenler, mevzuatı gereği yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir........." dendiğinden herkes kafasına göre (maaş karşılığı 15 saat veya 21 saat olarak) yorumluyor.

27/12/2012 tarihli yazı
2. Madde
c-İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı olduğunda BT Rehberliği Görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama görevi öncelikle verilecek bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders ücret karşılığı başka bir öğretmene verilmeyecektir.
d-Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda aylık karşılığı ders görevi olmaması veya aylık karşılığı ders görevini dolduramaması durumunda öğretmen BT rehberliği görevini yapacaktır.

YEĞİTEK'in 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısında 27/12/2012 tarihli yazında "ilgi b" olarak yer alıyor, geçerlidir

Bu duruma yüzlerce kez yazıldı.. BTR olacak kişi kendi okulunda kaç saat ders varsa ona girer kalan zamanda BTR görevini yapar diye.. Ders saati hesabında maaş karşılığı aranmaz diye... Bunu idarecilere il koordinatörleri güzel bir şekilde anlatmalı.. BTR olayındaki amaç Fatih Projesinin sağlıklı olarak yürütülmesi.. Dersle alakası yok.. Çok fazla ders yükü olana BTR görevi zaten verilmiyor ancak sonradan hatır gönül işiyle ders veriliyor bu hoş bir durum değil. BTR işine de ters..
Yok böyle bişey norm yönetmeliği tarih öğretmenine neyse bilişimcilere de o . 15 saati dolduracaksın, arkadaş biraz eksik bilgi vermiş diğer okul da 21 saaten fazla bilgisayar dersi varsa birazınıda başka okuldan olsun aynı okuldan olsun paylaşırlar ,şikayet de etsen sonuç alamazsın eğer böyleyse tabii..

Yok böyle bişey norm yönetmeliği tarih öğretmenine neyse bilişimcilere de o . 15 saati dolduracaksın, arkadaş biraz eksik bilgi vermiş diğer okul da 21 saaten fazla bilgisayar dersi varsa birazınıda başka okuldan olsun aynı okuldan olsun paylaşırlar ,şikayet de etsen sonuç alamazsın eğer böyleyse tabii..
Af buyurun o okuldaki arkadaşın 21 saatten fazlasını almamasının nedeni nedir? Başka okuldan ders tamamlamaya geliniyor? Ya da şöyle ifade edeyim 21 saatten fazlasına girmek istemiyorum diye dilekçe veren nasıl, hangi yüzle BTR olmak istiyorum diye dilekçe veriyor? Resmi yazıda 21 saatten fazla dersi olana BTR verilmez maddesini aşmak için yapılan usulsüz işi burada resmi imiş gibi lanse ediyorsunuz. Nereden uyduruyorsunuz böyle şeyleri anlamıyorum.
15 saati dolduracaksın meselesi ayrı konu...

ben kaç yıl öyle yaptım.. Yanlış olsaydı onay verilmezdi.. Bilgilerinizde güncelleme yapınız sayın hocam.. Şunu da unutmayın evet hepimiz saat maaş karşılığı doldurmak zorundayız lakin işin içine BTR olayı girince bu kural esnetiliyor..

btrnin maaş karşılığını doldurma zorunluluğu yok hocam, ama dediğinizde haklısınız btr ile ilgili yazılar norm yönetmeliğine aykırı ama buna mı takılacağız? Neler neler hangi kanunlara aykırı, bir genelgelik işi vardır meseleyi kitabına uydurmanın.

ben kaç yıl öyle yaptım.. Yanlış olsaydı onay verilmezdi.. Bilgilerinizde güncelleme yapınız sayın hocam.. Şunu da unutmayın evet hepimiz saat maaş karşılığı doldurmak zorundayız lakin işin içine BTR olayı girince bu kural esnetiliyor..
BİLGİYİ güncellemeye gerek yok tüm ülkede bilişimci fazla BTR görevide olunca görmemezlikten gelirler... kendi ağzınızla diyorsunuz birde "kural esnetiliyor" diye esnetmek zorunda değilse , neyse norm yönetmeğini uygular geçer itiraz etsen sonuç alamazsın..... görmemezlikten gelinen esnetilen neyse artık ! yönetmeliğe madde yapma yok böyle madde...

Af buyurun o okuldaki arkadaşın 21 saatten fazlasını almamasının nedeni nedir? Başka okuldan ders tamamlamaya geliniyor? Ya da şöyle ifade edeyim 21 saatten fazlasına girmek istemiyorum diye dilekçe veren nasıl, hangi yüzle BTR olmak istiyorum diye dilekçe veriyor? Resmi yazıda 21 saatten fazla dersi olana BTR verilmez maddesini aşmak için yapılan usulsüz işi burada resmi imiş gibi lanse ediyorsunuz. Nereden uyduruyorsunuz böyle şeyleri anlamıyorum.
15 saati dolduracaksın meselesi ayrı konu...
21 saatden fazla olan btr görevi verilir hocam başka okulda btr görevi verilmez

27.12.2012 yazısının pdf sini alabilir miyim

YEĞİTEK'in yazılarını ve ilçenin yazısını ilgi tutup dilekçe yazdım ama cevap olarak gelen yazıda "diğer okulda ihtiyaç olduğu için görevlendirme iptal edilmemiştir. " denildi. Hiç bir şekilde benim ilgi tuttuğum maddelere istinaden bir dönüş yok. (İlçedeki BTR görevi olmayan BT öğretmenlerinin ders saatlerini inceleyip ona göre dönüş yapmalarını beklerdim.) Bu yazıyı ilgi tutup ile nasıl dilekçe yazılır bilen ya da daha önce yazan var mı? Yani ilçeden gelen ret cevabına karşılık il MEM'e yazmak istiyorum. Dilekçeyi yine kendi okuluma mı vermeliyim ilçeye mi? Ne yazmalıyım?

sendikan var ise oraya başvur. onlar çözüm bulsunlar bu hukuksuzluğa.
yazı çok açık ve net . DERS SAATİNE BAKILMAKSINIZ GERİ KALAN ZAMANLARINDA BTR GÖREVİNİ YÜRÜTÜR DİYOR.
bir günde 7 saat dersin yoksa nöbet görevi bile yazılmıyor. diyelim bir günde 6 saat dersin var o kalan 1 saate btr görevini yapman gerektiği için . yani ders saatleri haricinde zaten görevlisin okulunda. görev üstüne nasıl görev verilir.

YEĞİTEK'in yazılarını ve ilçenin yazısını ilgi tutup dilekçe yazdım ama cevap olarak gelen yazıda "diğer okulda ihtiyaç olduğu için görevlendirme iptal edilmemiştir. " denildi. Hiç bir şekilde benim ilgi tuttuğum maddelere istinaden bir dönüş yok. (İlçedeki BTR görevi olmayan BT öğretmenlerinin ders saatlerini inceleyip ona göre dönüş yapmalarını beklerdim.) Bu yazıyı ilgi tutup ile nasıl dilekçe yazılır bilen ya da daha önce yazan var mı? Yani ilçeden gelen ret cevabına karşılık il MEM'e yazmak istiyorum. Dilekçeyi yine kendi okuluma mı vermeliyim ilçeye mi? Ne yazmalıyım?
ben olsam gitmem soruşturma açsınlar

Geri